אאא

הנהלת הקואליציה החליטה אתמול (שלישי) להקפיא את הליכי חקיקת "חוק דרעי", אותו יזמה חברת-הכנסת ציפי חוטובלי מהליכוד, שנועד למנוע מדרעי את האפשרות לשוב אל הכנסת.

בתחילת השבוע, דנו חברי ועדת השרים לענייני חקיקה בחוק שכונה על-שמו של אריה דרעי, והחליטו להעביר את ההחלטה האם לתמוך בחוק לידי הנהלת הקואליציה, זאת למרות שהוועדה היה צפוי רוב לאישור החוק, מאחר ונטען כי מדובר בחוק יסוד הדורש את הסכמת כל סיעות הקואליציה.

לפי הצעת החוק, נבחר ציבור שהורשע בעבירה שיש עימה קלון ונידון למאסר לתקופה של לכל הפחות שנת מאסר בפועל, לא יוכל יותר להתמודד בבחירות לכנסת, גם לאחר תום תקופת הקלון.

סגן שר הבריאות, חבר-הכנסת, יעקב ליצמן מ'יהדות התורה', התנגד לחוק המוצע ולא בפעם הראשונה, וביקש מיו"ר הקואליציה ח"כ זאב אלקין להקפיא את הליכי החקיקה.

במסדרונות הפוליטיים רחשו השמועות כי מאחורי המהלך והבקשה להקפאת החוק של סגן השר ליצמן עומדים גורמים פוליטיים בכירים מהקואליציה, שלא רצו להזדהות עם הבקשה ומצאו את ליצמן כמי שיבקש זאת במקומם ויטיל את הוטו הדרוש להקפאת ההליך.

מלשכת סגן השר ליצמן נמסר כי חוק דרעי הוא רעיון לא נכון ולא צודק. "אם רוצים", נמסר מלשכת ליצמן, "יש להחיל חוק כזה מכאן ואילך ולא רטרואקטיבית".