אאא

הרשת החברתית הגדולה בעולם, פייסבוק, כנראה לא מסתפקת בהיותה הרשת החברתית המצליחה והגדולה בעולם, וכעת (שוב) שוקלת לנסות להיכנס לזירת המסחר המקוון.

על פי פרסומים שונים, שוקלת פייסבוק לאפשר רכישות ישירות מתוך הפייסבוק שלכם. כך המפרסמים יוכלו להוסיף כפתור לרכישת המוצר אותו הם מפרסמים. כשפייסבוק כמובן תגזור על כל רכישה כזו קופון.

הכפתור שיעוצב בדומה לכפתור ה'לייק' המוכר, ייועד למוכרים קטנים, שיכולו למכור באמצעותו ישירות למשתמשי פייסבוק את מוצריהם. בכך רוצה פייסבוק להתחרות בענקיות המסחר המקוון כמו איביי אמזון ועלי באבא, שמאפשרות מכירת מוצרים מעסקים קטנים, ישירות לצרכן.

הרכישה כאמור תתבצע ישירות מפייסבוק, ולא על ידי הפנייה לאתר חיצוני. מה שגם יוכל לתרום לפייסבוק עוד נתונים על הרגלי הרכישה שלכם, דבר שיוכל ככל הנראה לשמש אותה גם לצורך המלצת מוצרים וכך לדחוף לכם עוד מוצרים, בדומה לפרסומות המותאמות אישית.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'דיגיטל' ותישארו מעודכנים

 (צילום: shutterstock)
פייסבוק תספק ביטחון לגולשים-רוכשים? (צילום: shutterstock)
הגדלה

טרם ברור מה מידת הביטחון שיספקו בפייסבוק לרוכשים. כידוע, עיקר הצלחותיהן של ענקיות המסחר המקוון, כמו איביי ואמזון, נתלה בביטחון שהאתרים מספקים מפני הונאות רשת.

על פי בכירים בפייסבוק, השירות אמור להיות מושק בקרוב. והוא אמור להעלות את תקציבי הפרסום באינטרנט, שגם כך עומדים על מיליארדי שקלים בשנה. לפי הערכותיהם של בכירים בפייסבוק, שירות המסחר המקוון אמור להיות בשימוש נרחב כבר לקראת סוף השנה האזרחית הנוכחית.

בעבר ניסו בפייסבוק כמה וכמה פעמים להיכנס לארנק של משתמשי הפייסבוק, אך לרוב נכשלו בכך. כך בשנת 2007 השיקה פייסבוק שירות בשם Beacon שאמור היה להגביר את המסחר המקוון. השירות נסגר בתוספת התנצלות של החברה על הפרות מהותיות של פרטיות משתמשיה.