אאא

כאשר חברת GoPro החלה לייצר את מצלמות האקסטרים שלה הבנויות בצורה עמידה במיוחד, ספק אם אי מי ניחש כי החברה תהפוך את צילומי האקסטרים לדבר הכי חם ברשת.

כעת נראה שהחברה הקטנה רוצה לעלות לליגה של הגדולים. ועל פי דיווח של ה"וול סטריט ג'ורנל",  היא מתכננת להתחיל בייצור מטוסים זעירים ללא טייס שייועדו בעיקר לצורך צילום אזרחי - תחום שהופך לנפוץ בחודשים האחרונים אך ככל הנראה ישמש גם כוחות ביטחון כמו יחידות משטרתיות ויתכן שאפילו צבאות.

על פי הדיווח, המצלמות המרחפות החדשות יימכרו כבר בעוד כשנה, בתקופה שלפני תקופת החגים בארצות הברית, כשהמחירים יעמדו על בין 1,000 ל-5,000 דולרים ליחידה. המצלמות יופעלו ככל הנראה על ידי חיבור למכשיר סלולר חכם או למחשב לוח כנהוג במל"טי צילום דומים.

תחום המטוסים הזעירים ללא טייס, המיועדים לצילום אזרחי, הולך וגדל בשנים האחרונות. הטכנולוגיה המתקדמת מוזילה את עלות הייצור של המזל"טים למחירים השווים כמעט לכל נפש, מה שגם גורם לחוסר שביעות רצון מצד הרשויות הרגולטוריות במדינות העולם שמתקשות להתמודד עם התופעה העלולה לסכן כלי טייס מנמיכי טוס, לגרום להפרת פרטיות משמעותית של אזרחים ואפילו לפגוע לעתים בביטחון המדינה.

למרות זאת, כבר כיום ניתן למצוא לא מעט מצלמות מרחפות שכאלו, כשרבות מהן עושות שימוש במצלמות הגופרו הירו, בגלל איכות התמונה והמשקל הקל של המצלמה, מה שמקל על המזל"ט ומאפשר לו טיסה ארוכה יותר.

בתערוכת HLS 2014, עשתה משטרת ישראל גם היא שימוש במצלמות "גופרו" במזל"ט הצילום החדשני אותו הציגה בתערוכה.