אאא

Waze צפויה להציג בעוד כשלושה שבועות עדכון תוכנה במסגרתו יוכל כל נהג המשתמש באפליקציה לעדכן על חסימות בכבישים. נכון להיום, רק עורכי המפות של Waze שיש להם גישה לקוד המפה, הם בעלי הרשאה לעדכן חסימות של כבישים. העדכון נועד למנוע מצבים בהם נהגים מוכוונים אל כביש חסום, כפי שקרה אתמול (ג') בבוקר.

נהגים רבים הוכוונו אל נתיבי איילון מבלי לדעת שהכביש נחסם לתנועה בשל מזג האוויר הסוער שגרם לנחל האיילון לעלות על גדותיו. כך, נוצרו פקקי תנועה גדולים ונהגים נתקעו במשך שעות ארוכות בדרכם לעבודה.

יעל אליש, סמנכ"לית השיווק של Waze הסבירה ל"כלכליסט" כי מזג האוויר הביא להכפלה בעומס על שרתי המידע של החברה, מה שגרם לתקלות. אליש מסבירה כי העובדה שנתיבי איילון נחסמו דווקא נקלטה במערכת בזמן, אבל זו פעלה באיטיות, והעומס על שרתי החברה מנעו מהמידע להיות מוצג כפי שנדרש.

אליש: "Waze כבר הוכיחה בעבר כי היא מסייעת לנהגים להתמודד עם שטפונות. הדיווחים על מפגעים בכביש סייעו לנהגים אחרים להתמודד עם השטפונות".

בסופת סנדי בארה"ב Waze הוכיחה את עצמה כאשר סייעה לסוכנות האמריקאית להתמודדות עם אסונות לתכנן נתיב אופטימלי לגישה לתחנות דלק. בנוסף, משתמשים עדכנו באמצעותה את מצבה של כל תחנת דלק וסייעו לנהגים אחרים לדעת האם תחנת הדלק מלאה או ריקה ומהו אורך תור ההמתנה אליה.