מסך הביתחרדיםחדשותמענייןיהדותמוזיקהברנז´האוכל ומתכוניםלמקרה שפספסתם‎MENדיגיטלבית וסטיילמשפחהמשפט בריאותכלכלה חנוך לנועררכבתיירותדעותוידאוצרכנות
חדשות

מפקד אמיץ - נואם גרוע / ישי לפידות

ישי לפידות ואלוף יאיר גולן (צילומים: נתי שוחט - פלאש 90 וגפן רזניק - דו"צ)

נאציפיקציה של לוחמי צה"ל או של בני העם היושב בציון היא הדלק והמזון של כל שונאי ישראל • אלוף יאיר גולן הוא אולי קצין, לוחם עז נפש ואמיץ. רמטכ"ל הוא כנראה כבר לא יהיה. ובצדק (דעות)

ישי לפידות  |  כ"ז בניסן תשעו   05.05.16  14:39

תמיד העדפתי את אלה אשר אומרים לך הכל בפנים.

להיות אמיתי דוגרי, לומר תמיד את אשר בלבבך ללא פחד ומשוא פנים - זה טוב.

עם כל זה ולמרות הכל, צריך וראוי גם להיות חכם. הצדק אולי תמיד צודק, אך ישנם פעמים שראויה שימת לב וחוכמה על כיצד ואיך הוא מוצג, ובעיקר למי.

בטקס התייחדות עם ניספי שואת אירופה שנערך אמש בתל יצחק, אמר סגן הרמטכ"ל יאיר גולן את הדברים הבאים: "מפחיד לזהות בקרבנו את אותם תהליכים מעוררי חלחלה שהתרחשו בגרמניה לפני 70 שנה"...

יאיר גולן הוא קצין אמיץ, מיליטנטי ואחד מהסמנים היותר ימניים סביב שולחן המטה הכללי.

גולן הוא כזה לא רק בשדה הקרב. הוא ידוע כאחד אשר פיו וליבו שווים. אחד האומר את מה שחושב בלי למצמץ וללא יראה. גולן גם כותב בעצמו את נאומיו ותרשו לי להניח כי האיש היה מודע לאפקט והפרסום שיינתנו לנאומו בטקס ממלכתי שכזה.

אז למי היו מיועדים דבריו של הקצין הכמעט הכי בכיר במדינה?

לימין הקיצוני? תרשו לי לקבוע כי עם כל הרע והדוחה שיש בקיצוניות לאומית או דתית, עדיין יש להבדיל מיליון מיליוני הבדלות בין קומץ "הפמיליה" שאנו מכירים, לעם שלם עם תורת גזע ומנגנון השמדה משומן שחיסל מיליונים רק מפני שאינם 'בני גזע הארי'...

אולי כוונו דבריו של גולן לחיילים שיורים בחופזה במחבלים הבאים עליהם להורגם? נו, ואת אלה מישהו חושב להשוות למפקדי מחנות המוות שבכל בוקר בסיום הארוחה היו יוצאים חמושים ברובה ציד למגדל השמירה ו'מורידים' אסירים להנאתם הסדיסטית?

מיותר ואפילו מביש להתחיל להסביר כי כל התארגנות, קבוצה, בודדים, קיצונים וגזעניים ככל שיהיו בתוכנו, אפילו לא מתקרבים ל"תהליכים מעוררי החלחלה של לפני 70 שנה בגרמניה"

אז לשם מה ההשוואה, לשם מה משחק המילים, מה ראה גולן - שחכם היה - לשטות זו?

והמחיר יהיה כבד...

"אם סגן המפקד העליון של הצבא הישראלי משווה חיילים ישראלים לנאצים, מה רוצים מאתנו?", יגידו מיד "אוהבי ישראל" - אומני הוצאת הדברים מהקשרם....

נאציפיקציה של לוחמי צה"ל או של בני העם היושב בציון היא הדלק והמזון של כל שונאי ישראל, מהשמאל האירופאי ועד למנהיגי האסלאם הרדיקאלי.

נאום כזה שנאמר מפיו של האיש שעומד בראש הפירמידה הצה"לית הוא בעיקר נכס יקר ערך למכחישי השואה למיניהם, לשונאי ישראל באשר הם, ולכל בעלי הטורים ומדליקי הסערות הפרו-פלסטינאים בעולם כולו.

נאומו של סגן הרמטכ"ל בטקס יום השואה היה בעיקר מופע ראווה בוטה של חוסר הבנה לכוחה של מילה, לכוחו של נאום ולמשמעותם הכפולה והכואבת של מילים והשוואות, במיוחד בזמן שהקרב הגדול הניטש סביבנו הוא לא רק בשדה הקרב אלא בעיקר במאבק התודעתי רחב ההיקף שיש לנו בעולם.

גולן הוא אולי קצין, לוחם עז נפש ואמיץ. רמטכ"ל הוא כנראה כבר לא יהיה. ובצדק.

תגובות

12
נואם גרוע - כן , מפקד אמיץ - לא.
אוראור
11
יפה כתבת!
שקד
בכל מדינה בעולם המערבי ישנן קבוצות גזעניות וקיצונית, ואף אחד לא חושב לקרוא להן מדינות נאציות, או שהן בדרך להיות נאציות.

בארצות הברית ובגרמניה למשל, ישנן קבוצות קיצוניות שרק מלראות אותן אפשר לחטוף התקף לב, ולידן אוהדי לפמיליה או להבה נראים כמו תלמידים ממושמעים בצופים או בני עקיבא.

את המנהיגים שלהן אי אפשר להזמין לתכניות הבוקר ולנזוף בהם כמו בילד קטן, ראו הפעמים שאורלי וגיא מזמינים את בנצי גרינשפן...
10
מאמר נפלא, יישר כוח ישי לפידות!
שימי
בהיר וחד כתער!
9
את מעוות את דבריו של גולן
דוד
תרגיל ידוע. כאשר אינך מסוגל להתמודד עם טיעון, הכנס לפיו של הדובר טיעון אחר שאיתו קל לך להתמודד.

יש ויש במדינת ישראל תופעות המוכרות ממדינות אירופה ובעיקר בגרמניה של תחילת שנות השלושים.
ל9 אתה רשע. אין בכלל מקום להשוואה
נתניתית.
אלא אם התכוונת שהערבים רוצחים אותנו כמו הנאצים רק שיש לנו היום מדינה וצבא אז אפשר להתמודד ב"ה.
8
לא מפקד ולא אמיץ
זאב
לא רק שהוא לא יהיה רמטכ"ל. אלא עליו לעזוב לאלתר את הצבא. איך, איך, איך לא רעדו לו השפתיים כשעשה את ההשוואה הזו. להדיח הוא יודע. לפיכך עליו להדיח את עצמו לפני שיודח בבושת פנים. מספיק עם התירוצים "לא התכונתי" או כתבו לי ולא הכנתי שיעורי בית. התנהגות מחפירה וביזוי עם ישראל וחייליו בפני אומות העולם. לך הביתה. לך הביתה. לך הביתה. אין סליחה ומחילה.
הצג את כל התגובות
7
מה קרה ישי עשית הסבת מקצוע לפרשן ביטחוני?
משה
או שזה בגלל ספירת העומר

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
6
ל-3. לך תלמד היסטוריה
חזקי
המאפי'ניקים הזקנים לא דיברו מעולם על "טוהר הנשק".

המאפי'נקים הזקנים התנהגו עם האויב הערבי כאחרון הכהניסטים של היום.
5
מֵחֲמַס אָחִיךָ יַעֲקֹב תְּכַסְּךָ בוּשָׁה
קוהלת
ניתן להתווכח על תוכן דבריו של סגן הרמטכ״ל אתה לא מסכים איתם כמובן, ואני מסכים עם כל מילה שלו.

אבל האם בגלל ״מכחישי השואה למיניהם, שונאי ישראל באשר הם, וכל בעלי הטורים ומדליקי הסערות הפרו-פלסטינאים בעולם כולו״, או ה״מאבק התודעתי רחב ההיקף שיש לנו בעולם״ עלינו להמנע מלומר את האמת?

אם מֵחֲמַס אָחִיךָ יַעֲקֹב תְּכַסְּךָ בוּשָׁה עד כדי כך שאתה לא מסוגל להסתכל לעצמך בפרצוף ולשאול את עצמך שאלות קשות , אזי כדאי שתזכור את המשך דברי הנביא - וְנִכְרַתָּ לְעוֹלָם.

אדרבה בפרט בימים כאלו ראוי שנזכור מה קורה כאשר עם נותן רוח גבית למנהיגיו גם אם זו רק הסכמה שבשתיקה.

גולן הוא קצין, לוחם עז נפש ואמיץ. והלוואי וניהיה ראוים לרמטכ"ל שכזה!
4
אייל גולן לא רק שאינו חכם,
מני
אייל גולן לא רק שאינו חכם, הוא גם לא צודק!
י א י ר גולן - לא א י י ל!
אוראור
3
לי הנאום עשה געגועים לחילוני ערכי
בנימין
הנה משהו ששווה להתווכח איתו . ציוני לעילא ולא יצרים הזויים ובהמיים. הוא נשמע כמו המפא"יניקים הזקנים האלה עם טוהר הנשק בערכים וקשיחות ברזל בחיי יום יום.
ל3 דבריך הזויים .אם לא היית בשואה
ל3
אל תדבר!
2
גם טבח בצה''ל לא יהיה הפה הגדול הזה
איכסא
1
אני קצין בצה"ל - הוצאת לי את הדברים
יוסי

אולי יעניין אותך גם:

עוד בחדשות