מסך הביתחרדיםחדשותמענייןיהדותמוזיקהברנז´האוכל ומתכוניםלמקרה שפספסתם‎MENדיגיטלבית וסטיילמשפחהמשפט בריאותכלכלה חנוך לנועררכבתיירותדעותוידאוצרכנות
חדשות

פרשנות

חיבוק החריימה // איציק סודרי

חיבוק. אבי גבאי (צילום: מרים אלסטר - פלאש 90)

הניצחון של אבי גבאי במפלגת העבודה מביא איתו בשורה טובה וחשובה לציבור החרדי ולכן על המפלגות החרדיות מוטל ורצוי לחבק אותו חזק • איציק סודרי בטור פרשנות על הפריימריז במפלגת העבודה (פוליטי)

איציק סודרי  |  י"ט בתמוז תשעז   13.07.17  07:58

אתחיל בנימה אישית: לראות נציג מזרחי, וליתר דיוק מרוקאי, כובש את הנהגת מפלגת העבודה, המחנה הציוני בלע"ז, זה מחמם את הלב. כסא בו ישבו לפניו בן גוריון, משה שרת, יצחק רבין, שמעון פרס ועוד כהנה וכהנה מאבות המייסדים של מפא"י ההיסטורית, ממקימי המדינה, האליטה הישנה וממוצא אחיד, מעיד על שינוי ציבורי ואוירה מקבלת ואחרת, ורק על זה מגיע למפלגת העבודה ציון ראוי לשבח על בגרות פוליטית וחברתית. אומנם זו לא הפעם הראשונה כי היה כבר את פואד ופרץ אבל עדיין גבאי כדם חדש ומרענן, צעיר שבתוך חודשיים בערך כבש מפלגה שבכלל מתנגדת לכיבוש - זה מפתיע בכל אמת מידה פוליטי.

אבי גבאי בעיני הוא הכי מרוקאי אשכנזי שאני מכיר ולכן הוא הדבר הכי טוב שיכול לקרות לנו, כלומר, למפלגות החרדיות. וכן, גם למפלגת העבודה ובעיקר לגושים הפוליטיים בין השמאל לימין, ששם בסוף מוכרעת החלטה על מי תוטל הרכבת הממשלה הבאה.

גבאי, מגיע מעמדה מוכרת לאליטה בשמאל כאיש עסקים בכיר בבזק ומחובר אליהם, במובן הזה, הוא בהחלט רוקד על שתי העדות. מאז נצחונו אנחנו עדים לתופעה - בתקווה שתתחזק ותתגבר - של נגיסה, שלא לומר אכילה בלי מלח, של העליה הלא מובנת ולא פרופורצויונאלית בסקרים של לפיד, האיש והג'ל או כמו בלשונו של גבאי "אני אוכל גם כשר".

בימים האחרונים אנחנו עדים ונחשפים לאמירות שנויות במחלוקת של גבאי בעניינים הקרובים לליבו של הציבור החרדי, אם בנושא הכותל, תחבורה ציבורית בשבת, רפורמים וטעם לוואי בכשרות, אך חזקה עליו כמנהיג מפלגת העבודה ומפא"י ההיסטורית - שאמירות לחוד ומעשים לחוד לחוד. כל ביס ומנדט שגבאי יקח מלפיד, צריך לברך עליו הטוב והמטיב, גם שהחיינו למחמירים.

צפירת הרגעה: השמאל לא עומד בקרוב להרכיב ממשלה אבל הסכנה הגרועה יותר - שלפיד יהיה לשון המאזניים ויקבע איזו ממשלה תהיה פה בשנים הקרובות - מסוכנת לא פחות ואף יותר, ולכן מחובתנו לחבק את גבאי חיבוק חריימה, חיבוק של אהבה פיקנטית.

צפירת הרגעה 2: אפשר לומר שבקושי מניין מזרחים לתפילת נעילה בקיבוץ של תינוקות שנשבו יעברו לגבאי על חשבון ש"ס, וזה מחיר עדיף בתמורה הפוליטית הסופית של מספר מנדטים משמעותיים שיעברו מלפיד לגבאי, שהם יכולים להיות הכף המכריע ולמנוע מלפיד להיות במקום הכי מסוכן למפלגות החרדיות - לשון המאזניים. רק מלראות את לפיד מזיע מאולפן לאולפן עם מסרים סותרים מאז היבחרו של גבאי ליו"ר מפלגת העבודה, אפשר להבין את הלחץ בו הוא נמצא ובצדק, ואין שמחה כמו לראות אוייב פוליטי סובל מהזעת יתר בשיא הקיץ באולפנים הממוזגים.

ש"ס הבינה את זה מיד עם תוצאות הבחירות (ראו הודעת דרעי ‏"עזבו פוליטיקה ומחנאות. העובדה שבמפלגת 'העבודה', מפלגת ההמשך של מפא"י, נבחרו פרץ וגבאי, אומרת שעברנו כברת דרך משמעותית בנושא המזרחים"), האשכנזים עדיין מנסים לעכל ולהתגבר על עניינים פנים-נפשיים-מסורתיים של תמיכה ואהדה למזרחי, אבל עם קצת תבונה הם גם יוזמנו למימונה, אצל גבאי.

תגובות

18
אני מחכה שאויבי שס יאכלו את הכובע
שי
נמאס לקרא את כל הקשקשנים שונאי דרעי צמאי דם ...אנשים רעים וטיפשים בדרך כלל..מי יתן והשם ירחם ונפסיק כבר עם השנאה הרעה הזו...
17
איציק איציק
מבין
איציק אתה כזה לא מבין ומנסה להבין די שכחנו אותך ואת רמתך אתה וכל הסביבה הירודה וההבנה הקטנה פעם סידרו לל גוב אבל אתה שכחת חשבת שאתה כשרון אז ידידי ואתה יודע מי אני דיייי רד מעמנו ושחרר ותפסיק לבזות את עצמך חחחחללל חיבוק החרייימה לך כבר יש לך מספיק במה לעזור ולטפל בעצמך

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
16
אולי תלך להסתפר ?
חיים
15
אני צופה שיעברו לגבאי מעל מנדט משס
משה
14
כמה טפשות. התעסקות בעדות היא אייטיז
יוני
הצג את כל התגובות
13
שמאל, זה דת המוות והרשע
דודי
אנשים שתומכים במחבלים

בעד לתת להם

כסף

שליטה

שטחים

נשק

ונגד יהודים

שונאים יהודים

שונאים יהדות

שונאים ארץ ישראל

שונאים תורה

זה השמאל

ולא משנה מה מדינת המוצא של סבתא שלו
12
די...נמאס מפלגנות
קשקשן
"תוכן דברייך מעיד על בורותך"..מצד אחד אתה מהופנט לכך שמרוקאי "כבש" את מפלגת העבודה, ובאותה נשימה אתה מספר לנו שכבר, היו דברים מעולם, ופואד ופרץ כבר נבחרו לראשות העבודה.

מה אנו למדים??

שאתה וחברייך בש"ס, כל מטרתכם לחזק את הבדלי המעמדות בין יוצאי עדות המזרח ליוצאי אשכז כביכול, וזאת מסיבה פשוטה שכך אתם חושבים לקושש עוד מס' קולות למפלגת ש"ס שהולכת ומתכנסת לגודלה הטבעי של ארבעה או חמישה מנדטים לכל היותר.

תם עידן בפוליטיקה הישראלית!! ש"ס כבר לא מנהלת את המדינה, ובעזרת ה' גם לא תנהל.

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
11
כמה הבלים
ננננננהההההנ
בעשר שורת.

ביבי ינצח אותו ועוד עשר כמוהו. והעיקר ששס נמחקת.

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
10
בדיוק הפוך!!
המתבונן..
לא לחבק אותו כלל. כדי שלפיד לא ינצל את הענין להסתה האנטישמית שלו.

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
9
סודרי מנסה לעבוד עלינו
בני
גבאי לפני שנבחר וגם אחרי תמך :בתחבורה ציבורית בשבת.ברפורמים.בנישואים אזרחיים.וגם נגד המונופול של הרבנות.נו וסודרי מתמוגג מנחת ממנו כנראה רק בגלל שהוא ממוצא מרוקאי. בושה וחרפה.
8
סודרי ?
int7
האם הפוחז הזה אמור לתת עיצה או להשפיע על דעת הקהל החרדי במדינת ישראל ? שילך לחפש לו חברים כמותו , דעותיו אינן משקפות את הציבור החרדי ואפילו לא את הציבור הדתי בארץ. הוא בכלל לא שייך למחנה הזה , יש בעיה השקפתית עם דבריו ותמיד נמצא אותו במקומות שהכי הרבה מלקקים . נגמרו הימים בהם כולנו התביישנו שהיה דובר של תנועת ש"ס , נגמרו ימי החסד שבהם עשה כבתוך שלו . מי צריך בכלל לשמוע אותו
7
סודרי, אתה כל כך שמאלני
יהודי
שאפילו שהוא שונא דתיים יותר מכל אחד אחר, ולא נראה לי שיש לו קשר לדת, אתה מעדיף אותו על פני אנשים אחרים. זה פשוט לא ייאמן. מעדיף שמאל על פני דת!!
6
עד מתי תמשיכו לספור ספרדים ואשכנזים
רפול
רגשי הנחיתות שלכם הם בדם שלכם. אתם יונקים את זה עם חלב אמכם .לא משנה לכם ששלושה(מתוך שבעה כפי שכתוב בכתבה) ממנהיגי המחנה הציוני על גלגוליו הם בני עדות המזרח ועדיין אתם מיללים.לא מפריע לכם שהוא אוכל נבלות וטרפות ולא צם ביום כפור ועוד כהנה וכהנה כפי שהוא בעצמו הכריז. אבל הוא מרוקאי אז זה מספיק
5
מי שדואג למרוקאים באמת זה בנט
יעל שטרית
הוא נותן להם 5 יח"ל במתמטיקה, אנגלית ופיזיקה.

ה"מרוקאים" מלמדים אותם כמה חשוב בחיים BMW, כדי שכולם יראו שהם "לא שקופים".
4
סודרי וגבאי
יצחק
חבק אותו חזק סודרי אנחנו לא .עם חריימה בלי חריימה תודה שישאר שם מספיק עם הפסטיבל
3
העיקר שש"ס בכל הסקרים בגבול החסימה.
גד
2
איך אפשר לקחת מנדטים מש"ס
נדב
גם ככה כבר כמעט אין לה מנדטים. כאשר השר דרעי, שדואג לאנשים "השקופים" מהג'קוזי בספסופה או מהפנטהאוס בירושלים יכנס לכלא בפעם השנייה, ש"ס כנראה לא תעבור את אחוז החסימה.
1
מרוקאים - הצבעה גזענית?
שמיקפיצקי
לכו ללמוד מדעים ותתקדמו בחיים, במקום לבכות.

אולי יעניין אותך גם:

עוד בחדשות