מסך הביתחרדיםחדשותמענייןיהדותמוזיקהברנז´האוכל ומתכוניםלמקרה שפספסתם‎MENדיגיטלבית וסטיילמשפחהמשפט בריאותכלכלה חנוך לנועררכבתיירותדעותוידאוצרכנות
חדשות

גירוש המסתננים

החרדים חייבים להתעורר // אוהד שקד-מנדלבוים

אילוסטרציה (צילום: Sebi Berens/Flash90)

ראוי שהנציגים החרדים יהפכו עולמות דווקא עכשיו כדי לשנות את החוק ולגרש מכאן את המסתננים, בגלל האג'נדה המסוכנת שמביא לכאן השמאל לשינוי החברה בישראל (דעות)

אוהד שקד-מנדלבוים  |  ט' באלול תשעז   31.08.17  09:19

בדרך אל העבודה ביום רביעי, עצר אותי גבר בשנות הארבעים לחייו באמצע הרחוב. הגבר היה חילוני ועצר אותי כשהוא מחזיק בידו תמר, פתח אותו לשניים, בירך "ברוך אתה... בורא פרי העץ" כדי שאענה לו אמן. הוא היה בלי כיפה על הראש.

מאוד ריגש אותי העניין. עבודתי ביום-יום היא עם נערים וצעירים יהודים שחלקם שומרי תו"מ וחלקם רחוקים מכך קצת או הרבה. תמיד מרתק אותי לראות את אותם האנשים שיכולים להיות מוגדרים עפ"י אמַת המידה התורנית כ"חוטאים" או אפילו "רשעים", אבל הם יחזיקו כבוד לתורה ולדת. אתה תראה אותם מחללים שבת, אבל כשיגיעו לבית הכנסת הם ינשקו את ספר התורה באהבה גדולה, הם תמיד יתנו כבוד אדיר לרב או לזה שמלמד אותם עכשיו.

רובם הגדול פשוט קרבנות של הציונות בשנות החמישים והשישים. הוקרבו לקרבן על מזבח "כור ההיתוך" ויצירת "היהודי החדש". אם לא הם, אז הוריהם. נוראי לראות כיצד ילדים להורים שהגיעו מארצות המזרח ששם שמרו על המסורת באדיקות, כיצד הילדים שלהם - דור שני בלבד כבר מתבולל, מתחלן וה' ירחם.

השבוע פסק בג"ץ שמותר לגרש את התושבים הבלתי חוקיים שהיגרו לישראל מאפריקה למדינה שלישית שאינה מדינתם (וזאת למרות שכבר מזמן אין סכנה בהחזרתם לאריתריאה או סודן, אבל ניחא) אבל רק בהסכמה. אה, ואם הם מסרבים מותר לכלוא אותם לחודשיים בלבד.

במלים אחרות בג"ץ אמר: חברים יקרים, בתוך עשר-עשרים שנה יש כאן קבוצה גדולה באוכלוסייה של בני מהגרים שיקבלו אזרחות, יתחתנו כאן עם בני המקום וילדיהם יהיו "חצי ישראלים וחצי אריתריאיים.

התגובות לא איחרו לבוא וארגוני ועד הפעולה של תושבי דרום תל-אביב, שהם למעשה סופגים את הקושי העיקרי של מחייה בסביבת אותם מסתננים לא חוקיים (לא פליטים ולא מהגרים - מסתננים בלתי חוקיים), אמרו במשפט אחד הרבה מאוד: "הוקם סניף של מרצ בבג"ץ".

מעט אמירה, אבל היא מכילה הרבה.

המאבק של הקרן החדשה לישראל (או במשחק מלים: הקרן לישראל החדשה) ושל ארגוני "זכויות האדם" מכל הסוגים - הוא על הצביון של מדינת ישראל. קיימת לנו, שומרי התורה והמצוות, ביקורת נוקבת מאוד היסטורית-חברתית-פוליטית על המוסד הישראלי, החילון וההשמדה הרוחנית של היהודים שהגיעו ומגיעים לארץ. יש לנו ביקורת על אופי המדינה ויש לנו ביקורת על "רמת יהדותה" של המדינה. עיתונים חרדיים מורחים עמודים שלמים כדי להציג את ההשקפה החרדית בנוגע לכך. כל זה נכון. הביקורת נכונה ומדויקת. השואה הרוחנית שביצעו (ומבצעים) מנהיגי המדינה - באמצעות החינוך,  הכפייה, התקשורת ועוד - היא מזעזעת בכל קנה מידה. עם כך אין ספק.

אבל יש כאן עכשיו סכנה הרבה יותר גדולה - הסכנה הגדולה היא שבתוך עשרים שנה, וזה ממש לא הרבה זמן, אני לא אפגוש ברחוב צעיר יהודי-חילוני שיברך על תמר. אני כנראה אפגוש באותו רחוב צעיר ישראלי שלא ידע מה זה ברכה והוא גם יהיה בן לאמא אריתראית ולאבא יהודי. הוא לא יהיה יהודי. הוא יהיה גוי, עם אזרחות וחלק מהחברה הישראלית, התרבות שלה והמציאות שלה.

מטרת מפלגות השמאל, כדוגמת מרצ, וכן מטרת הארגונים מהצד השמאלי של המפה היא ברורה ונאמרת בצורה גלויה ולא בהיחבא - לשנות את הצביון של המדינה. השינוי הוא כמובן הפיכתה למדינת "כלל אזרחיה" - כל האזרחים שווים ואין שום הדגשה ללאומיות זו או אחרת. מעבר לעובדה שמדובר בחורבן "המדינה היהודית" (על כל מגרעותיה הנוכחיות) - מדובר למעשה באיבוד הצלם של המדינה כמדינת ישראל והפיכתה לעוד מדינה בעולם.

במדינה כזו הרדיפה אחרי מקדשי השם תהיה הרבה יותר קשה וקלה. התקשורת, שמתגייסת להגן על המסתננים, לא יתגייסו להגן על המיעוט היהודי.

אותם אלה שדואגים ל"זכויות האדם" כיום - אין להם כל מטרה בזכויות אלה. המטרה שלהם בשינוי חברתי. נכון שישנם ארגונים לזכויות אדם (באופן מפתיע דווקא "ארגון זכויות האדם בישראל" שנחשב ל'שמאלני' וכו' - דווקא הוא פועל הרבה בבתי המשפט גם לטובת ציבור המיעוט הנרדף - גם בעבור חרדים) שפועלים באמת בתום לב, אבל רובם הגדול מנסה להחדיר את האג'נדה ההרסנית שלהם, בסיוע בג"ץ אל תוך החברה הישראלית.

העובדה שבכל 120 העמודים של פסק הדין של בג"ץ (שלקח לו להוציא יותר מחצי שנה!!) לא מופיע כל אזכור למסכנות של תושבי דרום. בשום מקום לא מופיעה חמלה או אפילו תיאור לקוני של המציאות של חיים עם אלכוהוליסטים, עם אנשים שההיגיינה מהם והלאה, עם הצחנה, עם השתן בגינות ועם מעשי האלימות הבלתי נפסקים, עם הגניבות ועם מעשי השוד ועוד. העובדה שבכל העמודים מלאי המלל האלה, לא מצאו לנכון שופטי בג"ץ לשים ולו טיפה אחת של חמלה אל תושבי דרום תל-אביב ותושבים נוספים בערים השונות שסובלים מהמסתננים. לא בגלל שהם אנשים רעים. הם לא. הם פשוט לא עובדים, מסתובבים כל היום, והשעמום מוביל לסיוט. עובדה זו - מלמדת על הריחוק, הניתוק, ההתנשאות בה נמצאים שופטי בג"ץ ועל בסיס זה הם בונים הררי פסיקה מרוחקת ומלאת באג'נדה ברורה של צד אחד במפה הפוליטית.

ראוי שהנציגים החרדים יהפכו עולמות דווקא עכשיו כדי לשנות את החוק ולגרש מכאן את המסתננים. לא בגללם, אלא בגלל האג'נדה המסוכנת שמביא לכאן השמאל לשינוי החברה בישראל - דבר שיהיה בעוכרנו.  

תגובות

9
לגרש אותם ומהר!!!
ענת
זו כבר מזמן לא בעיה של דר תל אביב, כל ערי המרכז הפכו לסיוט בגללם, שיגורשו מפה לאלתר!!!!
8
החילון לא התחיל עם הציונות!
אליהו
אתה יכול להמשיך עם התפיסות השטחיות שלך, או לטרוח ללמוד קצת הסטוריה שתגרום לך להטיל קצת ספק במסקנות הנחרצות שלך שהציונות היא כביכול אם כל חטאת. אני מתכוון בעיקר לפסקנות הנואלת שבה אתה קובע בידענות מעושה (כאשכנזי למהדרין..) שבני עדות המזרח שמרו את השבת והמצוות בגולה ורק כאשר הגיעו לארץ הציונים רחמנא ליצלן הסיתו והדיחו אותם. אז לידיעתך, בתור יהודי עירקי מבוגר שעוד זוכר מכלי ראשון מה היה שם - תופעת החילונות בקרב יהודי עירק למשל (ואני מניח שכך היה גם בתפוצות אחרות) התחילה עשרות רבות של שנים לפני עלייתינו לארץ. זה קשור בחילון שעבר על כל העולם. אצל יהודי אשכנז מכונה תקופה זו כתקופת ההשכלה. בין אם תרצה להכיר בכך ובין אם לאו - זו עובדה הסטורית שהרוב המכריע של יהודי אשכנז, ערב השואה והרבה לפני הקמת מדינת ישראל - היו חילונים גמורים ולכל היותר מסורתיים לייט. בוודאי לא דתיים כיפה סרוגה ווודאי ווודאי לא חרדים.

ועוד דבר ידידי, בעדות המזרח תמיד היתה תפיסה דתית הרבה יותר טולרנטית לגבי קיום המצוות. כבר סביי והרבה מבני דורם, אי שם במאה ה 19, שהיו סוחרים אמידים, היו עובדים פעמים רבות גם בשבתות, וכשהיו יכולים היו מגיעים גם לבית הכנסת. לא תמיד. ובוודאי שלא תמיד שמרו שבת כהילכתה. נכון, היה להם כבוד לרבנים ולמסורת, אך עשו מה שיכלו ולא "התאבדו" על שמירת שמירת התורה. ואתה יודע מה? - אף רב ספרדי לא עשה מכך עניין גדול!.. משום שהיה חשוב להם יותר ערך של שמירת הקהילה והזהות היהודית בתנאים קשים של פרנסה וולא לדחוק אנשים אל ברירות קשות של בחירה בין שיוכם לקהילה יהודית מקילה וסובלנית לבין דחיקתם החוצה מכיון שאינם מצליחים (או רוצים) לשמור על קלה כחמורה.

דרך אגב, באופן מתון יותר -זו היתה גם הגישה בקשר רבים מרבני אשכנז. תופעת ההקצנה בקרב היהדות החרדית בישראל חלה רק בגלל ההגנה והכח היחסי שהקמת המדינה העניקה לכם.

טול קורה מבין עיניך ותפסיק להאשים את הציונות בכל דבר.

אתה רוצה לשנות משהו? - מי מפריע לך??

אה, אולי אנשים לא מתים להתנהג בדיוק לפי אמות המידה שלך?? אז הסק את המסקנות המתבקשות - אולי הבעיה היא באמות המידה שלך, או בדרך הקיצונית שלך, ולא בציונות???
7
תגובה ל 2
משה
אתה לא מודע לכך שכבר היום יש יהודיות שמתחתנות איתם ומקבלות כתבות אוהדות בעיתונים הנפוצים

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
6
כל הכבוד על המאמר!
שפוי
5
החרדים הקיצונים מונעים חזרה בתשובה
ישראלי
הצג את כל התגובות
4
תגובה ל1-
משה
אבל באמריקה שיעור ההתבוללות 60%.
3
את החרדים מעניין רק תיירה לא ארתראי
בני
2
אין מה לדאוג
דודו
שום יהודי שפוי לא יתחתן עם אריתראית הם מכוערים ומסריחים עד כדי כך שאי אפשר לעמוד לידם..... אולי צריך לדאוג שהם יתרבו ויסריחו לנו את המדינה ויעלו את רמת פשיעה

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
1
אפשר להמשיך לישון
יהודי
אין לחרדים עניין בעתיד וגורל המדינה מקסימום נעבור לאמריקה

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)

אולי יעניין אותך גם:

עוד בחדשות