מסך הביתחרדיםחדשותמענייןיהדותמוזיקהברנז´האוכל ומתכוניםלמקרה שפספסתם‎MENדיגיטלבית וסטיילמשפחהמשפט בריאותכלכלה חנוך לנועררכבתיירותדעותוידאוצרכנות
חדשות

הראיון המלא • צפו

"אין ברירה, אני ממשיך" • יו"ר ש"ס אריה דרעי בראיון מקיף

 (צילומים: שלומי כהן, כיכר השבת)

במשך 38 דקות ישב יו"ר ש"ס השר אריה דרעי מול מצלמות "כיכר השבת" לראיון חג מקיף והשיב על כל השאלות • גיוס, חילולי השבת, הרפורמים, בג"ץ, ש"ס, יום ליום וה'שלום הספרדי' • צפו (חדשות)

ישי כהן  |  י"ח בתשרי תשעח   08.10.17  17:55

Your browser doesn’t support HTML5 video

בפתח הראיון שאלנו את השר דרעי איך ההרגשה לאחר הימים הנוראים ועם הכניסה לחג הסוכות: "עם ישראל קיבל את המתנה הכי גדולה שיכולה להיות, כשאנחנו אומרים בתפילה 'אתה בחרתנו מכל העמים', אתה מרגיש את זה בחגים, הטענה היחידה שלי למה הראש השנה נגמר אחרי שלושה ימים. אתה יושב עם הקב"ה ומדבר איתו כבן לאבא, ואפילו יותר".

"ועכשיו חג הסוכות, עם כל המצוות והמשפחתיות, ברוך השם שיש לנו את החודש הזה", מוסיף השר דרעי.

"כל בחור ישיבה יוכל ללמוד, אין סיבה לדאוג"  

(דקה 1) השר דרעי, בוא נעבור לחוק הגיוס, הערכה שלכם - כך אמר לי גם השר לשעבר אריאל אטיאס, שבג"ץ לא יתערב, לבסוף הוא פסל את החוק, לאן עכשיו?

"אני לעולם לא נותן הערכות על בג"ץ. אתה יודע מה אתה מתחיל עם בג"ץ, לעולם לא תדע איך אתה מסיים. לצערי ההתערבות שלהם לא נכונה ולא מידתית. אי אפשר לתת לממשלה שהעם בחר בה והכנסת ברוב מחליטה פעם, פעמיים ושלוש ובג"ץ מבטל. וזה לא רק בגיוס. השאלה מי שולט. אלו לא שאלות משפטיות, אבל כשמדובר בעניינים ערכיים...".

אריה דרעי בראיון לכתב כיכר השבת ישי כהן

דרעי מציג את הרכב השופטים שדן בעתירה: "הנה עובדה, ישבו בהרכב תשעה שופטים. היה שם שופט אחד נועם סולברג, בחור דתי וירא שמיים, עם כיפה, הוא היה בדעת מיעוט".

היה גם את השופט אליקים רובינשטיין שגם הוא חובש כיפה...

דרעי מגיב בחיוך: "לא כדאי להיכנס לשמות. אני מבטיח לך שאם בהרכב הזה היו יושבים שם עוד ארבעה, חמישה אנשים דתיים, כיפה שחורה או סרוגה, היינו זוכים. מה עושים? אין ברירה אחרת. בית המשפט לא נותן לנו ברירה. הצעתי לחבריי לא לעשות מזה דרמה, יש לנו הסכם קואליציוני ברור, זה הדגל האדום שלנו, בישיבות ראשי המפלגות סוכם שמקימים צוות ומתקנים את החוק. מיד בחודש הראשון של תחילת המושב כבר נעביר את החוק בקריאה ראשונה".

ואז מה? שוב בג"ץ יפסול, וכל שלוש שנים נהיה באותה גלות?

"תראה, את השאלה הזו אל תשאל רק על חוק הגיוס. תשאל על כל הנושאים. לאט לאט זה מתחיל לחלחל ולא תהיה ברירה והכנסת תיקח לעצמה את העניינים לשלוט".

אריה דרעי מסכם את הנושא ואומר: "אין מה לדאוג. כל בן תורה, אברך, בחור, ימשיך ללמוד תורה. אין מה לחשוש".

מצהיר: "הרפורמים לא יכולו לגייר"

(דקה 4:50) נעבור ל'חוק הגיור', חוק שאתה יזמת, לבסוף בערב שבת נתניהו כינס אתכם והקים ועדה, האם לבסוף הרפורמים לא יוכלו לגייר?

"אני אומר לך את השורה התחתונה. אין מצב שנסכים שבחוק השבות גיור רפורמי יוכר. גם רוה"מ יודע את זה, גם כל חברי הקואליציה. בא ראש הממשלה, ובגלל כל הלהבות, הקים צוות. הרפורמים ביקשו מבג"ץ דחייה של חצי שנה. הם ביקשו על נפשם וידעו שאם לא תהיה אורכה אני אחוקק חוק בכנסת. הם מקווים שיהיה פתרון".

השר דרעי מצהיר היום שהרפורמים לא יוכלו לגייר?

"לא, לא, חד משמעית. מבחינתי אם הרפורמים מושכים את העתירה, אז שלא יהיה חוק. הם רוצים לשנות, אם הם ישנו, אני אשנה את החוק".

"המדינה היחידה שהרכבת לא פועלת בשבת זו ישראל"

(דקה 7:25) אני רוצה לעבור לנושא השבת. נראה שהסטטוס קוו מופר בכל התחומים. מבטיחים לכם ובפועל העובדות נמשכות...

"צריך להבין, הבעיה גדולה מאוד. לא כל דבר אפשר דרך חקיקה. לצערי הרב לא כל היהודים בישראל מבינים את חשיבות השבת ואת המתנה הגדולה שהקב"ה נתן לנו. שום חוק לא ימנע מיהודי ללכת לים או לנסוע ברכב. אנחנו מנסים לשמור על הפרהסיה של השבת בישראל". 

אריה דרעי בראיון לכיכר השבת

אולי הגיע הזמן שהחרדים לא יתערבו בנושא?

"לא, אני לא יכול. אם אתה לא תתערב בזה, בנושא השבת, לא יישאר לך שום זכר של יהדות במדינת ישראל". 

באשר לחילולי השבת ברכבת ישראל אומר השר דרעי: "צריך לזכור, הבעיה הזו מתעוררת בשנים האחרונות בגלל דבר מבורך - ריבוי תשתיות. אבל שים לב, בכל המדינות בעולם רכבת נוסעת 24/7, המדינה היחידה בעולם שהרכבת מפסיקה לנוסע יום שלם זה ישראל, תסתכל על חצי כוס המלאה.

"אלא מה, מצאו להם מקום נוח, יום שבת, והפכו את זה ליום התחזוקה של הרכבת. אמרנו שיש שבת. ולאט לאט. אתמול העלתי את זה בישיבת ראשי המפלגות. אנחנו נביא החלטה גם לממשלה וגם לכנסת, שייקחו בשיקולים את קדושת השבת, מה שכיום לא קיים".

"אין מצב שנאשר כדורגל בשבת, לא תהיה פשרה"

(דקה 11) באשר למשחקי הכדורגל בשבת מצהיר השר דרעי: "אין מצב שאנחנו נאשר כדורגל בשבת, אין דבר כזה. גם בליגת העל". 

בשלב הזה דרעי מסביר את מאחורי הקלעים של הכדורגל בשבת. לדבריו, בשנים האחרונות רוב המשחקים מתקיימים בימי חול וכי הסיבה ששיחקו בשבת זה בגלל תאורה ובשבת הייתה ההזדמנות היחידה. לדבריו - כעת רוב המשחקים מתקיימים בימי חול.

יו"ר ש"ס מפתיע ואומר: "אני מאמין, שבלי ההתערבות שלנו, אלא החיים יעשו את שלהם. כיוון שיש הרבה אוהדים דתיים ולקבוצות נוח, ה במגמה שהולך ויורד (המשחקים בשבת. י"כ)". דרעי הוסיף והצהיר שלא תהיה פשרה בנושא. 

אריה דרעי בלשכתו, בשבוע שעבר

(דקה 15) יו"ר ש"ס מתייחס לראשונה לטענות כי הסיבה שראשי המפלגות ביקשו לכנס את מועצות גדולי וחכמי התורה היא בכדי לקבל 'תעודת ביטוח', שהתקשורת לא תוכל לתקוף אותם ואומר: "לא צריך הוכחות. המועצות היו לבד. לא היינו בפנים. לאחר מעשה נודע לי שהיו שם ויכוחים לא פשוטים, אמרו לי שהרבה שנים לא זוכרים. היו דעות לפרוש מהקואליציה. בסוף הגיעו להחלטה שאנחנו לא מעורבים בה בכלל, אפילו לא בניסוח. אלו גדולי התורה שהם אחראים עלינו. כל שמועה אחרת היא סתם".

"הטיפול בפרשת גואטה עלה לי בבריאות, דמעתי בלילות"

(14:40) אני רוצה לשאול אותך על ח"כ לשעבר יגאל גואטה, אתה ידעת שהוא הולך לפרוש? ביקשת ממנו לפרוש? המועצת ביקשה ממנו לפרוש? מה קרה פה?

"שאלה קשה. תראה, זה אחד הנושאים... יש לי הרבה שערות לבנות. זה אחד הנושאים הכי כואבים והכי קשים שטפלתי בו. היה לי באמת קשה כי אני באמת אוהב אותו. הוא היה חבר כנסת כל-כך טוב, שינה כל כך הרבה ברוח ובאווירה, בשטח ובנציגים. גם אם יש לך ביקורת, הוא חטף ממני הרבה צעקות. אתה יודע, הפיוזים שלי קצרים, הוא חטף, אבל הכל מתוך אהבה וידידות". 

"לכן הטיפול בפרשה הזו", מוסיף דרעי, "שהיה כל כך רגיש וכל כך עדין, זה עלה לי ממש בבריאות. ממש בבריאות. אני לא זוכר הרבה פעמים שטיפלתי בכזה עניין ובלילה לא יכולתי להירדם עד כדי דמעות, מה אני עושה כאן בעניין הזה. אני לא אפרט מעבר לכך. אני מסביר את הכאב והרגישות בעניין הזה".

אריה דרעי הוסיף: "אני יכול להגיד לך את השורה התחתונה. מחר, ח"כ גואטה, לשעבר - אתה רגיל להגיד לשעבר - ידידי הטוב גואטה, יגיע אלי מחר. אנחנו נשב. כפי שאמרתי במכתב שהוא שלח לי, אני אדאג לנצל את כל כישרונותיו, לא רק בכנסת. הוא נשאר בש"ס".

(דקה 19) האם הייתה דרישה שגואטה יפוטר? יש כאלו שאומרים שזה חלק מהמאבקים של השר דרעי מול הבית של חכם שלום כהן, מאבקי כוחות על השליטה בש"ס, אני מאמין שקראת את כל הכותרות...

"א. לא קראתי. שמעתי. אני לא רואה עיתונים ב"ה. ברשותך, אני לא אכנס לפרטים. אין מאבקים חלילה וחס של שליטה בש"ס. בש"ס מי שישלוט זו המועצת בראשם ראש הישיבה נשיא המועצת, זה הגוף היחידי בש"ס שהוא מנחה אותנו ואליו אנחנו כפופים".

"מעולם לא הרגשתי כל כך בטוח"

השר דרעי, באורח נדיר, נפתח לראשונה ומדבר על היחסים עם נשיא המועצת הגר"ש כהן: "מעולם, מצבי, יחסי האימון והאהבה והגיבוי, התמיכה והעידוד, איזה עוד מילים אתה רוצה שאני אגיד? שאני מקבל מחכם שלום כהן נשיא המועצת, מהגר"ש בעדני, מהגר"ר אלבז, הגר"ד יוסף והגר"מ מאיה, אני לא... ב"ה יש תמיכה מוחלטת, ההיפך, הם מחזקים ומעודדים, אין שום מאבקי שליטה או לא שליטה, זה מושג שלא קיים בש"ס. אין כזה דבר".

"כותרות לחוד וזה לחוד. הכל מתואם עם נשיא המועצת. לא אכנס לפרטים, כל דבר שהיה בחודש האחרון, אין דברים שנעשו כאילו, לא יודע מה הפרשנויות...". 

אריה דרעי בלשכתו, בשבוע שעבר

אומרים שיש אריה דרעי ומולו הרב יעקב כהן...

"שטויות... אני אומר שוב, יש הרב שלום כהן - ראש הישיבה, מרן חכם שלום כהן. יש מועצת חכמי התורה, אין משהו אחר. יש הנהגת ש"ס. אין משהו אחר. זו ההנהגה שלנו. כל הדיבורים האחרים זה ספקולציות. מעולם לא הרגשתי כל כך בטוח וכל ש"ס מאוחדת ומחוזקת כמו התקופה הזו". 

 "אין יוזמה שש"ס ויהדות התורה ירצו יחד. זה לא יקרה"

(דקה 20) יו"ר ש"ס מצהיר בנושא הריצה המשותפת של ש"ס ויהדות התורה: "אין כזו יוזמה, אין כזו שאלה בכלל".

לדבריו: "אני לא חושב שזה מעשי, שיתוף הפעולה בינינו יימשך. כשאנחנו רצים בנפרד זה להביא את המיטב". 

"אני הקמתי את יום ליום, אין בו שום קדושה"

(דקה 23) אני רוצה לשואל אותך על עיתון 'הדרך', לא היה כדאי שתתאחדו עם 'יום ליום'? נפרדתם וקיבלתם אותם כ"אופוזיציה"...

"יש פה טעות. סתם. עם כל הכבוד, אני הקמתי את יום ליום בעשר אצבעותיי. אין בו שום קדושה. כשאני עזבתי את ש"ס היו בו 12 אלף מנויים. לצערי הרב, עיתון של התנועה, לא יכול יכול להיות בשליטה של מישהו שלא קשור לתנועה. כשאני עזבתי העיתון הדרדר, נכנסו אנשים אחרים וקנו את העיתון, וכך זה המשיך. ניסיתי ארבע שנים להחזיר את העיתון לשליטתו. ברור שאני רוצה שהעיתון יחזור למרות שלא נשארו בו מנויים, חשבתי שנבנה אותו. לצערי זה לא צלח בגלל הכינוס נכסים.

"פתאום התברר שלא היה למחזיקים סבלנות, העבירו את העיתון לאיזו בחורה, שאני לא מכיר, לא יכול להיות שאני כתנועה - שמישהו שאני לא מכיר, יחזיק במניות, ועוד חודשיים נריב, עובדה שכעת יום ליום תוקף את ש"ס, אתה יכול לסמוך בכלל על כזה דבר?".

באשר לבחירות ברשויות המקומיות מצהיר דרעי כי ירענן את הרשימות ובכל מקום שיראה שהנציג לא עשה למען הציבור הא יוחלף. דרעי הצהיר כי לא ילחם דווקא על נציג ספרדי לראשות העיר - כדוגמה באלעד -  אלא ילמד את הנושא ויתייעץ עם מועצת חכמי התורה. כמו כן, נציג שמרחיק קהלים בגלל מחלוקת - הוא לא ייצג את ש"ס. 

(דקה 31) עברנו לדבר עם אריה דרעי על החקירות שהוא נמצא בהם בחודשים האחרונים ושאלנו האם הוא מצליח לתפקד: "משאיר לכם, אתה מהחרוצים ביותר שמסקר את ש"ס, משרד הפנים ואותי. משאיר לכם לשפוט האם אני עושה את העבודה שלי".

דרעי מדבר על הצוואה שלדבריו קיבל ממרן פוסק הדור רבינו עובדיה יוסף זצוק"ל: "אני יכול להגיד לך דבר אחד. אני מרגיש צוואה ושליחות ממרן זצ"ל. אני ליוותי אותו בחצי שנה האחרונה, לא עזבתי אותו לרגע. בראש השנה נזכרתי, אני בעל תוקע, בר"ה כשמרן היה מאושפז זכיתי להיות התוקע שלו והרב נתן לי הרבה תשבחות".

יו"ר ש"ס חושף לראשונה על הרגעים האחרונים בחדרו של מרן: "הייתי איתו עד שהוא כבר לא היה איתנו, כשהרדימו אותו. אני גם לא יכול להגיד את הכל. לא אמרתי את זה עד היום, כן? שמעו את זה גם בנים אחרים של הרב, כולל הראשון לציון. מרן החזיק לי את היד, טיפלתי בו, הודה להקב"ה שנתן לו את הכוח להחזיר אותי בחזרה, הוא נתן לי את התחושה 'אתה נשאר כאן, תשמור על כל הדברים', כך אני מרגיש, אני לא רוצה לפרט יותר". 

אריה דרעי על רקע תמונת מרן בלשכתו

לדבריו: "כל הזמן שאני עובר תקופות לא פשוטות ואני אומר 'מה אני צריך את זה, ניתן לצעירים', אני בודק את עצמי, ואני הולך לבד לציון של מרן, האם עשיתי מה שאני יכול והאם אני סמוך ובטוח שיש מישהו אחר שיעשה את זה, בינתיים הגעתי למסקנה שאני חייב להמשיך את צוואתו של מרן, אני אשמח מאוד אם נצליח בעז"ה להכשיר דור צעיר, וב"ה אנחנו מגלים עוד צעירים, שהם גאווה. אין ברירה אחרת, אני ממשיך".

אתה בטוח שהחקירות יסתיימו בטוב?

"אני משוכנע. בזה, אני משוכנע. אני לא רוצה לפרט, קיבלתי החלטה שלא לדבר. אני מקבל את זה באהבה, אני רואה בזה מתנה של הקב"ה שנתן לי, כדי לעורר אותי ולהתקרב אליו יותר, אני מקבל את זה באהבה גמורה, אני יודע מה יש, אני יודע מה השאלות ששואלים אותי, אני יודע מה התשובות. ייקח עוד קצת זמן, יש לי סבלנות, זה לא ירפה את ידיי, אמשיך למלא את צוואתו של מרן".

"אין מאושר ממני מהשלום הספרדי"

(דקה 35) שאלת סיום השר דרעי, מה דעתך על ה'שלום הספרדי'? 

"אין מאושר ממני. שתבין, אנחנו לא עשינו מחלוקת עם אף אחד. מי שהחליט מסיבה כזו או אחרת להקים מפלגה לבד וללכת נגד מרן - זה לא אנחנו. אני מאוד שמח שלאט לאט מבינים שמה שלצערי הרב הפיצו עלי שאני שמאלני, שחתמתי עם הרצוג, פתאום מתברר להם שאנחנו העוגן של ממשלת הימין, כולם יודעים את זה".

אריה דרעי עוקץ במרומז את אלי ישי ואומר: "יש אנשים שבנו קריירה שלימה על השמצות עלי, שאני שמאלני ואני זה וזה. אני שתקתי".

מבחינתך, אריה דרעי, שהרב עמאר והרב מאזוז יהיו תחת קורת גג אחת?

"ודאי. אני אגיד בצורה הברורה. ש"ס ומועצת החכמים היא הבית של כל ספרדי, ללא יוצא מן הכלל, לא משנה לאיזה חוג או מי הרב שלהם, כל מי שבאמת, שהוא יהודי ספרדי, שחשוב לו התורה והמצוות ומקבל את המרות של המועצת...".

בשלב הזה דרעי זורק לחלל החדר כותרת והצהרה שעד כה לא נאמרה: "אין בעיה, מועצת החכמים יכולה להתרחב. אין שום מספר קדוש. כל עוד שמקבלים את המסגרת הזו, אין מאושר ממני, ההיפך, גדול השלום!". 

צפו בראיון המלא

תגובות

72
דרעי מפזר שקרים רימה את מרן כל חייו
ישורון
(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
71
דר
אשר
דרעי לך בית אתה רק מחלוקת
70
דרעי שמאלן, הקב"ה מצר את צעדיו
מכלופה
מצחיק שדרעי מתלונן שהפיצו עליו שהוא שמאלני. כל מי שחי בתקופת אוסלו יודע שבלי ש"ס האיוולת הזו לא הייתה מתממשת. יו"ר ש"ס אז היה אריה דרעי.

אמור לי מי חבריך ואומר לך מי אתה.

חיים רמון, אהוד אולמרט, אורי אבנרי.

אורי אבנרי אגב קבע שדרעי יותר שמאלני ממנו.

לשמחתינו הקב"ה מונע מדריכי לשוב ולהמליך עלינו ראשי ממשלה מהשמאל.

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
69
דמע בהקשר גואטה עם בצל או בלי?
אריה דרעי
בטח קנה 10 קג בצל

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
68
אמינות
יחזקאל
שקרן נוכל ורמאי
הצג את כל התגובות
67
דרעי והשקופים
איש
מה עם דרום תל אביב , זה מזכיר את הטיפול עם מוסדות דניאל זר
66
כל ההצהרות הם מעטפת שקרים, אין מילה אחת שהיא אמת
ישורון
(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
65
אני, אני, אני ואני. ושוב אני ואני.
דאורעני
כמה אני. מה עם העניים הנכים ו חלשים?

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
64
נא לכתוב רק תגובות בעד דרעי. תגובות נגד לא יכנסו.
מערכת אתר
כי אחרת מה עשינו בזה?

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
63
אני חוזרת לשס דרעי המלך
יעל
אריה המלך
62
ראיון כולו חנפנות הכסף של ככר שס
אלוהיכם הכסף
61
דרעי זה ביבי ביבי זה דרעי.נקודה.
.יהודי.ספרדי.
60
נשמע טוב. אבל אני כבר לא מאמין לך
דניאל פרץ
כולם כבר יודעים שיעקב כהן מנסה להשתלט על ש"ס דרך אבא שלו

כולם יודעים שאין מנהיג אחד לציבור הספרדי .. ושמאז שמרן הלך הוא התחלק לכמה חלקים.

כולם יודעים שש"ס הופכת לאט ליהדות התורה בכל מה שקשור ל"רבנים"

ועכשיו כולם רואים שבלי הרב עובדיה ש"ס זה שם חלול . ושלא נשאר שמה כלום.

אנחנו נחכה בסבלנות למנהיג הגדול הדור הבא שיקח אותנו לאיפה שיהודי! צריך להיות . שאין לו פוליטיקה ושקרים למען הכבוד.

וכשהוא יבוא נלך איתו בכל הכח.

כי נכון לעכשיו אף אחד! לא ממלא את המקום הזה.
59
אריה חזק!!!!
שי
אם אריה ישאג...

אנחנו אתך עד הסוף אין כמוך!!!

יבושו כל המלעיגים ויחזרו בתשובה!!!

חג שמח

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
58
בנילה אחת...
אחד שיודע
ח ר ט ט ן ! ! !

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
57
מסגרת? חצוף
עדיאל
אריה מוכן שהמועצת תורחב ברבנים שיקבלו את המסגרת?????????? חצוף !!!!

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
56
אריה הביתה
יצחק
אתה אומר אין ברירה אבל אנחנו סופגים אותך בלית ברירה

אתה נגד המועצת, הלא יצאה החלטה למנות את הגאון רבי משה צבי בוחבוט לרבה של טבריה ואתה פועל מאחרי הקלעים לטובת הרב שלוש

גם הראשון לציון צריך כבר להתעורר האם אביך זצל מרן היה תומך בשלוש? הלא אביו היה יריבו הגדול של אביך ודי למבין.

אנחנו תושבי טבריה בוחרים בנציג המועצת ולא בנציג הפוליטיקאים!

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
55
היזהרו הוא נחש גם כי יתחנן אל תחונו
לך לך ל4 רוחות
54
כן כן אתה שמאלני נתעב פפפוועעע
בשם אוסלו הי''ד
53
מישהו חולק ??
אותי לימדו שגם עם עסקנים מחליטים על פי דעת עצמם הקב'ה מכוון שזה יהיה לפי החשיבה של גדולי ישראל. חג שמח!

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
52
גם כשהוא גנב זה לשם שמים
מעשיהו
51
דרעי ופוליטיקה לא מעניין כבר. החוצה
פוליטיקה=שקר
אולי מספיק. מה עניין כל חג לראיין את הפוליטיקאים. הם לא מעניינים. שיעשו את העבודה שלהם בשקט. ויפסיקו לבלבל לנו ת'מוח. דיייי

תנו לנו לשמוח. לנוח בשקט. קצת יידישקייט לא יזיק. תביאו רב שנותן חידוש או שיחת חג זה יהיה באמת שמחת חג.

הציבור מאס בפוליטיקה. זה הביא רק מחלוקות, סכסוכים, רבנים הושפלו ע"י אותו פוליטיקאי. אז אנא מכם תתחילו לחשוב אחרת.
50
זריעת חול
דודו
גם לכם יש תחושה של זריעת חול וש עובדים עלינו לא יודע משום מה יש את התחושה שאמת הוא שכח איך מוציאים מהפה

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
49
מים רבים לא יוכלו לכבות את האהבה
אוהבים את אריה
שהציבור אוהב את ר אריה
48
כתב נחמד
יהודה
איפה השאלה מה עשית למען השקופים שהבטחת לפעול למענם?

מה הוא קיים מכל הבטחות הבחירות? אם לא קיים כלום שילך הביתה או שלפחות בבחירות הבאות לא יעז להבטיח כלום

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
47
הקדיח תבשילו
דודי
של איש זה .

לך בבקשה לחפש מקום עבודה אחר .

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
46
שקופים
מרן
דרעי אתה חי בסרט שאתה המפיק הבמאי והעורך ושחקן ראשי עוד מעט יגמר הסרט ובקרוב המציאות

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
45
למה לטרוח להגיב שוב? מי שרוצה לדעת מה דעת הציבור על ה'פנינים' הללו שיקרא את התגובות בכתבה הקודמת
שי כהן
רמז. רוב הציבור לא הביעאמון בדברים

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
44
דרעי
אבי
טיפש מי שעוד חושב שיש משהו בדבריו אני כן מוכן להאמין לו שהחקירות שהוא נמצא בהם מתנת שמיים בשבילנו שהסיכוי שילך לביתו נמצא קרוב מאוד

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
43
הקטע שהוא סיפר על מרן זצ''ל מרגש בי
דוד
ביותר
42
שמתם לב,ממש בסוף הראיון הכתב ישי,חו
ד
חותם ומודה ואומר:''יו''ר שס שר הפנים ה ר ב אריה דרעי'',כל הכבוד.
41
דרעי ש"ס
יוקי
= 4 מנדטים .

את האסון הזה דרעי הרשע הביא בעצמו עליכים . אז בבקשה אתם ודרעי שלכם תאכלו את מה שבישלתם , הכל ולבד . בתיאבון

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
40
נשבענו על קברו של
שסניק
מרן זצוק?ל שלעולם לא נצביע ש"ס !!!

דרעי יכול לדבר וליילל כל החיים שלו ,, ש"ס לעולם לא נצביע !!

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
39
לאחר רצף התגובות השליליות ב'פרומו', כעת יתוחזקו המגיבים בעד הראיס...
יורם
אבל בקלפי צריך קולות זו הבעי ה הגדולה ביותר של ש"ס, השטח מאס בהנהגתה הנוכחית אם לא יתעשתו זה יתבטא בבחירות

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
38
צבוע מרכולים מוכר לך??
אפיללו
37
אין כמוך בעולםםםם רק אריה דרעי
שסניקים
36
למה לא שאלת אותו על מה שהבטיח למרן שאם יסתבך בפלילים יעזוב את ש"ס
שאלה לישי כהן
וזה מה שחכם שלום דורש ממנו. לקיים את הבטחתו זו.

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
35
ושוב כמות תגובות שליליות ברמה מטורפ
יאיר
ת,וד''ל...
34
מובך מביך מבוכה
דור
"אין ברירה, אני ממשיך"
33
מה זה אין ברירה????
0
מי ביקש ממך בכלל?

הרסת אותנו

לך הביתה
32
מזכיר את המלך ירובעם בן נבט.
דן סגל
בשניהם בחר ה' להיות למלך, ירובעם למלך על ממלכת ישראל, ודרעי למלך על ש"ס.

דרעי וירובעם, גדולים בתורה עד שנאמר עליהם שכל חכמי הספרדים, כעשב השדה לידם.
31
כן אולי יש לו טעויות
דוד
אבל הוא הרבה פחות מזויף מאחרים שהיום אחרי שנכשלו רק רודפים אחרי הכבוד

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
30
גם בשס אין שום קדושה
דניאל
זו מסגרת שנועדה לשרת את גדולי ישראל ועולם התורה.

ואם אתה מריב את הציבור הספרדי במחלוקות, פילוגים וחילול ה' נורא...

אז כנראה שהגיע הזמן למשהו חדש.
29
שס זה אלי. אתה לא שס
בן תורה
28
אל תבלבל במוח אתה נגד השלום
שסניק לשעבר
(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
27
שקרן מסכן
אריהרמאי
26
אין על דרעי
ירון
25
מאיפה השנאה
שלומי
גילוי נאות אינני נמנה על חסידיו של האיש בלשון המעטה...

אבל אני לא מצליח להבין את כמות השנאה והרעל שמשפריצים לעברו

למה??בוא נהיה יהודים טובים וגם מי שלא כוס הקפה שלנו בבוקר

נפרגן לו שצריך כמו במקרה הזה,למרות הכל האיש לא פראייר

ומביא תוצאות
24
מכעיס
כפיה דתית
הוא בעצמו מבין שבכל המדינות בעולם יש תחבורה ציבורית 247 והוא מבקש למנוע מציבור שלם, ממיעוטי יכולת את מה שקיים בכל העולם - חופש תנועה בשבת למי שאין רכב.
23
ש"ס תקבל בבחירות הבאות 13 מנדטים.
יוסף חיים
לא פחות.

וייתכן שתחזור ל 17 מנדטים.
שתהיה סגור על עצמך תעדכן
יוסף חי??
לבינתיים שס לא עוברת את אחוז החסימה
22
אין עליך רבי אריה
יוסף חיים
21
דרעי צוחק עלינו
הרב
די מספיק לצחוק על הספרדים וכל היום לסכסך

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
20
אל תעשו ככל העולה על רוחכם בשם הרב
פעילה
די הפעם כבר הבעשתם לגמרי
19
תותח
א
18
38 דקות!! כל הכבוד
דרעי
אלוף הקישקוש

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
17
מלך
יוני
(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
16
ראיון מוצלח
חיים
ישי כהן הכתב המעולה שעושה ראיונות איכותים רק בגלל זה כיכר השבת הוא האתר החרדי הגדול בעולם

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
15
תותח
נחום כהן
פצצה תמשיך בדרכך אתה מוסיף גם מבלי משים לב הרבה כח ועוצמה לספרדים

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
האריה מיצג את עצמו ומקורבב.
.יהודי.ספרדי.
14
לעולם לא אחזור על הטעות להצביע לך
פיטפוטין
אין שום תועלת בנציגי שס לא בכנסת ולא במוניציפלי. פניתי לנציגים וראיתי בעיני שדברים שמגיעים לי על פי חוק הם לא מסוגלים להזיז ממש צולעים עד שזה מגיע לקרובי משפחתם. טעיתי שהצבעתי לך אריה פעם הבאה תשכח ממני
צודק במליון אחוז לא מצבעים לדרעי.
.יהודי.נקודה.
כן כן איש יחד אתה לא הצבעת שס
שמואל מ
רק נהנה להשמיץ
ש''ס
אליק
תדאג שגם אחרים לא יבחרו בהם לא ראויים
אל תדאג
יצחק
לא סתם בחרתה אולי אתה אלי ישי זה משהו אחר

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
אני לא יודעת מה המקרה שלך
מלכה ישועה
אבל אני מכירה את פעולותיו של הרב אריה ואישתו מקרוב כמה הם נותנים ועושים מעשי חסד עצומים בלי לפרסם זאת. בחיים לא תשמע על פעולותיהם בפרטי בתקשורת הכל בהצנע שלא נדבר על האירגון חסד והמוסדות שהקימו

במהלך השנים שהם מפארים את הציבור הספרדי

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
המוסדות והחסד זה כדי להתפרנס.
ה' יעזור
13
כך מתנהלת שס
אריק
דרעי הולך מראיון לראיון ממקום למקום והוא חושב שש"ס תלך שבי אחריו . תמשיך לחלוםם .

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
12
שחקן טובב!! יודע מה להגיד כשצריך
אריה
הוא מסובב את הרבנים על האצבע הקטנה שלו

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
11
אריה דרעי ראוי להיות ראש הממשלה
חיליק
אבל הדור לא זכאי

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
דרעי ראוי להיות המשיח, הדור לא זכאי
פככככ
כספרדי מרוקאי, אני פשוט לא מצליח להבין לאיזו רמה של שפלות אפשר להגיע כדי לכתוב דברים מסוג זה. לפחות היית כותב שדרעי ראוי להיות ראש ישיבע אבל ראש ממשלה, ועוד לכתוב שהדור לא זכאי, תיק"ו
10
שס על המפה והיא תהיה הפתעת הבחירות 10מנדטים
שסניק
(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
9
דרעי אדם איכותי תענוג לשמוע אותו מתראיין
אני
(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
8
אריה קבל עצה מאחד שיודע
דוד א
מתכננים להעיף אותך משס אל תתן להם את התענוג תפרוש לפני מכתב המועצת
חחחח מעניין שאתה יודע יותר מכולם
לינוי
דייי לבלבל במוח אריה ב'ה ישאר והכל יהיה בסדר

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
הלוואי שייעיפו אותו
רחל
7
נשמע אומלל
גואטי
6
היה שס!! ריסקת ופוררת אותה
ברוכים
כן
מלכה ישועה
מי הביא אותה ל17 מנדטים??

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
5
מה הקשר??? מפגרת או מפגרות
שלמה
מה עניין שמיטה להר סיני

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
4
זוכר את הראיון שלך אריה בקול ברמה כשחזרת. לא עשית כלום ממה שהבטחת!!!
משה
ובראשם סמינרים אזוריים. ומגור ההפליות בבתי ספר.

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
3
"החקירה , מתנה משמיים " מאחל לדרעי עוד הרבה " מתנות משמיים " השנה
שסניק לשעבר
(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
2
הלולב לא עזר לו ??
מני
עזוב את הען כבר . נמאסת עלינו .

תפסיק למכור לנו הבלים .

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
1
סייעות עירת ירושלים
מאוכזבת
כל התוכן הנל הוא רק פיברוק כאשר צריך את ש"ס ואת מנהיגו הוא לא עושה כלום למען אחרים לזרוק 85 סייעות חרדיות לרחוב בשביל לא לעשות תיקון לחוק נהרי זה נהדר" זה עולה הרבה כסף לש"ס אנו וכל בני משפחתנו נצביע בבוא העת ברגלים אל תאמינו לשום מילה חבל מאוכזבת מהמפלגה

אולי יעניין אותך גם:

עוד בחדשות