מסך הביתחרדיםחדשותמענייןיהדותמוזיקהברנז´האוכל ומתכוניםלמקרה שפספסתם‎MENדיגיטלבית וסטיילמשפחהמשפט בריאותכלכלה חנוך לנועררכבתיירותדעותוידאוצרכנות
חדשות

הפסד צורב לפרקליטות

בוטל האישום נגד 5 נערים מ"חתונת השנאה"

מתוך תיעוד "חתונת השנאה" (צילום: חדשות 10)

בגלל כשל טכני: בית המשפט ביטל את כתב האישום נגד קטינים שהשתתפו ב"חתונת השנאה" של בני זוג מהימין הקיצוני, בה נדקרה תמונתו של הפעוט עלי דוואבשה שנרצח בפיגוע בכפר דומא (בארץ)

אלי רוטמן  |  ב' בכסלו תשעח   20.11.17  13:13

Your browser doesn’t support HTML5 video

כתב האישום נגד חמישה נערים מ"חתונת השנאה", בגין עבירות של הסתה לאלימות וטרור ואחזקת נשק, בוטל היום (שני) על ידי בית משפט השלום בירושלים.

כזכור, חתונה של בני זוג מהימין הקיצוני שנערכה לפני כשנתיים בירושלים, הפכה למפגן של שנאה, כשבסרטון שפורסם בערוץ 10 תועד אחד החוגגים דוקר את תמונתו של התינוק עלי דוואבשה שנרצח בפיגוע בכפר דומא, כשחבריו צוהלים ומנופפים ברובים וסכינים תוך שירי נקמה.

משפטם של חמישה מתוך 13 הנאשמים מחתונה זו, בוטל הבוקר בבית המשפט בשל כשל טכני: לאחר שנפתח המשפט הבינו סניגוריהם של הקטינים כי אישור היועץ המשפטי לממשלה, שהכרחי בהגשת כתב אישום בעבירות מסוג זה נגד נערים, לא הוצג על ידי הפרקליטות. מסיבה זו הם הגישו בקשה לביטולו, כשמנגד אנשי הפרקליטות טענו כי יש בידם אישור כזה והוא נשלח אליהם במייל.

Your browser doesn’t support HTML5 video

בהחלטתו היום ציין שופט בית משפט השלום שמעון לייבו, כי נפלו פגמים בהגשת כתב האישום וכי לא הושג האישור ההכרחי מהיועמ"ש בזמן. "כי אין בהחלטתי זו למנוע מהם להגיש מחדש כתבי אישום, לאחר תיקונם והשגת האישור", הוסיף השופט.

עו"ד סיניה חריז מארגון 'חוננו' הגיבה להחלטה: "שמחתי לשמוע על החלטת בית המשפט שעשה צדק בסיטואציה שבה ניסו להכשיר בדיעבד פגיעה בקטינים". גם עו"ד משה פולסקי מ'חוננו' אמר: "השופט קיבל את טענות ההגנה כי האישור ניתן בדיעבד לאחר הגשת כתב האישום, וכי מתוכן המייל שעליו התבססה המאשימה עולה כי לא ניתנה התייחסות ראויה לחופש הביטוי ולהיותם של הנאשמים קטינים, וכן כי בתוכן המייל בעיקר נשקלו שיקולי יחסי ציבור ודוברות".

"השופט קבע כי על פי החוק והפסיקה נדרשת בדווקא הסכמת היועמ"ש ולא מסמך אחר, והדגיש במפורש כי תוכן המייל נוגע למועד הגשת כתב האישום ודוברות וכלל לא הוזכרו בו שמות הנאשמים כמתבקש".

תגובות

7
חתונת השנאה?? טוב שלא קראו לזה
אוראור
" חתונת הדמים"..........
6
חבל שלא הייתי שם העם איתם אשששששששש
דוד
העם איתם חוץ מכה שמלאנים ארורים ועוד שהתיעוד הזה הוא בדיוק דקה ומשחזרים אותו עשר פעמים
5
חתונה נפלאה חבל שלא הייתי שם העם שם
דוד
4
איך חתונת האהבה הפכה לשנאה
העתקה מהשמאלנים
3
אוחחח אחת החתונותתתתתתת
חסויה
ככה צריך!!!!!!!!!!

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
הצג את כל התגובות
2
אתם באמת כותבים"חתונת השנאה"?
אפשר להתעדן
זה בתקשורת החילונית בוחרים להשתמש בזה לא חייבים להעתיק מהם

שהכותב יחשוב אם היה רוצה שחתונתו תקרא בפומבי"חתונת השנאה"
צודק בהחלט לא צריך לרשום חתונת השנא
עדין
1
נקם אחת משתי עיני מפלסטין
חסוי
(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)

אולי יעניין אותך גם:

עוד בחדשות