מסך הביתחרדיםחדשותמענייןיהדותמוזיקהברנז´האוכל ומתכוניםלמקרה שפספסתם‎MENדיגיטלבית וסטיילמשפחהמשפט בריאותכלכלה חנוך לנועררכבתיירותדעותוידאוצרכנות
חדשות

230 כלי טיס

ארה"ב ודרום קוריאה בתרגיל האווירי "הגדול ביותר"

מטוס F-22 (צילום: שאטרסטוק)

צבאות ארצות הברית ודרום קוריאה פתחו הלילה בתרגיל אוויר משותף - הגדול ביותר שנערך אי פעם על ידי שתי המדינות יחד. 230 כלי טיס ו-12 אלף חיילים אמריקנים ישתתפו (עולם)

  |  ט"ז בכסלו תשעח   04.12.17  07:43

הצבאות של ארצות הברית ודרום קוריאה פתחו הלילה (שני) בתרגיל אוויר משותף - הגדול ביותר שנערך אי פעם על ידי שתי המדינות יחד, זאת על רקע שיגור הטיל הבליסטי הבין-יבשתי על ידי צפון קוריאה.

שמו של התרגיל הוא "Vigilant Ace", הוא צפוי להימשך עד יום שישי וישתתפו בו יותר מ-230 כלי טיס, בהם מטוסי F-22 ומטוסי F-35.

כמו כן ישתתפו בתרגיל יותר מ-12 אלף חיילים אמריקנים, בהם לוחמי מארינס וחיל הים. שמונה בסיסי אוויר אמריקניים ודרום קוריאניים ישמשו את המטוסים.

בדרום קוריאה דווח כי בתרגיל ישתתף גם מפציץ מסוג B-1B אך חיל האוויר האמריקני סירב לאשר את הדיווחים.

הצבא האמריקני מסר לפני תחילת התרגיל כי "התרגיל המשותף נועד לחזק את המוכנות ואת היכולת המבצעית ולהבטיח את שמירת השלום והביטחון בחצי האי הקוריאני.

כזכור, בשבוע שעבר שיגרה צפון קוריאה טיל בליסטי בין יבשתי חדש, "הוואסונג 15", שיכול לדבריה להגיע לכל נקודה בשטח ארה"ב. לפי צפון קוריאה, הטיל הגיע למרחק של כ-950 קילומטריםולגובה של 4,475 קילומטרים ושהה באוויר 53 דקות. "השגנו את מטרתנו ההיסטורית - להפוך למדינה גרעינית", נמסר בהודעת צפון קוריאה.

תגובות

1
נראה לי שהתבלבלתם בין המרחק
דבש, ירושלים
לבין הגובה, וגם אז הגובה נראה לי מוגזם. 950 ק"מ??

אולי יעניין אותך גם:

עוד בחדשות