מסך הביתחרדיםחדשותמענייןיהדותמוזיקהברנז´האוכל ומתכוניםלמקרה שפספסתם‎MENדיגיטלבית וסטיילמשפחהמשפט בריאותכלכלה חנוך לנועררכבתיירותדעותוידאוצרכנות
חדשות

הכרזה בשחקים

הקברניט הכריז: כעת נעבור מעל ירושלים, בירת פלסטין

אילוסטרציה (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

ההכרזה שסיפק קברניט הטיסה הירדנית עוררה סערה על המטוס, ולאחר שהדברים הוקלטו ופורסמו הם גרמו לסערה נוספת. הקברניט, כבר נהנה מיחס של גיבור (העולם הערבי)

  |  כ"ו בכסלו תשעח   14.12.17  12:31

החלטתו של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ להכיר בירושלים כבירתה של מדינת ישראל עוררה סערה ברחבי העולם אך השבוע הסערה קרתה בשחקים. 

בטיסה מספר RJ261 של חברת התעופה הירדנית רויאל ג'ורדניאן שהייתה בדרכה מעמאן לניו יורק השבוע, הכריז הקברניט יוסף דעג'ה כי בדרך לניו יורק תעבור הטיסה מעל "ירושלים, בירת פלסטין". ההודעה החריגה הוקלטה על ידי הנוסעים והתפשטה במהירות ברשתות החברתיות בממלכה הירדנית, שם זכה הקברניט לתמיכה ועידוד על דבריו.

בהקלטה נשמע דעג'ה כשהוא מכריז "זה המסלול שלנו להיום, אינשאללה, עקרונית נתחיל מנמל התעופה הבינלאומי על שם המלכה עאליה לכיוון האדמות הפלסטינית, מעל פלסטין ואז צפונית מירושלים, הבירה של המדינה הפלסטינית. לאחר מכן נעבור מעל החופים המערביים הפלסטיניים, הים התיכון. אתם יכולים לעקוב באמצעות המסכים שמולכם אחר המסלול שלנו, יש שם מידע נוסף".

הודעתו של הקברניט נאמרה באנגלית ובירדנית.

ג'מיל חלסה ששימש כקצין הראשון בטיסה, אמר לסוכנות ידיעות ירדנית כי הוא לא ידע מראש על ההכרזה של הטייס הראשי. "זה גרם לי להרגיש גאה על כך שלאנשים יש עדיין את האומץ לומר משהו כזה", אמר חלאסה והוסיף: "הוא ידע שיש הרבה אמריקנים בטיסה והוא ידע שאנחנו טסים מעל ישראל ופלסטין, אבל הוא אמר את זה בכל מקרה. אני מאוד גאה בו".

נציגות החברה בישראל מסרה בתגובה: "אנחנו חברה מסחרית שאינה עוסקת בפוליטיקה". 

תגובות

6
העיקר
שירה
שיש לנו חוזה שלום שלא ממש מועיל לנו כי אין שם עם מי באמת לדבר. צריך לעשות להם סנקציות כל פעם שהם מזיקים לנו, ובכל לאותת להם שאנחנו, למרות מה שנראה לעין, ולמרות ההיתנהלות הברורה שלנו, לא באמת בובות על חוט.

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
5
מי האיש החפץ חיים יטוס מירדן.
דן סגל
כי בשדה התעופה בעמן אין חילולי שבת המוניים, ובנתב"ג אלפי יהודים מחללים שבת.
4
Jordanian
dean
Jordan - a poor, backwards and totally dependent kingdom is so so insignificant to ANYTHING going on in the Middle East. Without constant economical support, Jordan will be a poor, forgetful entity. It should be in their interest to educate their airline captains that Jerusalem WAS ,IS , and ALWAYS WILL BE Israel Capital. Like it or not.
3
למה אסור לטוס עם רויאל גורדן
משה
להלן התשובה . אפילו שהם יותר זולים אני לא טס,איתם

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
2
פסולת
GREG
ירדני,סורי,טורקי,פרסי,עזתי, וכוליי-זה אותו פסולת איסלמי ואין צורך להתייחס אלהיים
הצג את כל התגובות
1
ת
י
זה בגלל שהיהודים לא רוצים את ירושלים ומעדיפים את סיר הבשר בגרמניה ובארהב

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)

אולי יעניין אותך גם:

עוד בחדשות