מסך הביתחרדיםחדשותמענייןיהדותמוזיקהברנז´האוכל ומתכוניםלמקרה שפספסתם‎MENדיגיטלבית וסטיילמשפחהמשפט בריאותכלכלה חנוך לנועררכבתיירותדעותוידאוצרכנות
חדשות

לראשונה

מוסלמי בדרך לתפקיד שופט בית המשפט העליון

בדרך לעליון. חאלד כבוב (צילום: ליאור בן ניסן / POOL / Flash90)

לראשונה בתולדות בית המשפט העליון, שופט מוסלמי עושה את דרכו למינוי קבע כשופט עליון. מדובר בשופט חאלד כבוב המכהן בתפקיד סגן נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב (משפט)

קובי רוזן  |  ג' בטבת תשעח   21.12.17  11:50

הוועדה לבחירת שופטים דנה בימים אלו בבחירת שופטים חדשים לבית המשפט העליון, שני שופטים חדשים שיחליפו את השופטים יורם דנציגר ואורי שוהם.

בשלב זה טרם הגיעו בכירי הוועדה, נשיאת העליון אסתר חיות, שרת המשפטים איילת שקד ויו"ר לשכת עורכי הדין אפי נווה להבנות על מועמדים מוסכמים.

על פי הדיווח הבוקר (חמישי) ב'ידיעות אחרונות', בימים האחרונים חלה תפנית דרמטית כאשר יו"ר הלשכה אפי נוה וחברת הוועדה לבחירת שופטים אילנה סקר החליטו להציע את סגן נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, השופט חאלד כבוב, שהוא ערבי מוסלמי, כמועמדם לתפקיד שופט בבית המשפט העליון.

על פי הסכמה מוקדמת בין הצדדים, את השופט דנציגר יחליף עו"ד מהמגזר הפרטי, אך כעת החליטו נווה וסקר כי "למען מינוי היסטורי של שופט מוסלמי לעליון, לשכת עורכי הדין מוכנה לוותר בסבב המינויים הנוכחי על מינוי של עורך דין במקום השופט דנציגר".

לדבריהם: "השופט כבוב מגלם באישיותו המשפטית והפרטית את הטוב שבכל העולמות: הוא נחשב למשפטן מצטיין בתחומים רבים - כלכלי, פלילי ואזרחי - ומוכר כשופט זריז ויעיל, בעל מזג שיפוטי נינוח, 'חברמן' ו'איש של אנשים'".

 

תגובות

16
באמריקה 3 שופטים יהודים מתוך 9. דמוקרטיה?
יסמין
אצל הגויים זה בסדר.

אצלנו? ממש אפליה!

אם הוא ראוי אז מה הבעיה?

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
15
זה עוד ישפוט חרדים בסדום
אלעזר אמסלם
סבלנות העולם לא נברא ביום אחד. לא לפחד מעמלק וגם את פרעה ואת המן היהודים נצחו. כל מי שקורא את המפה בישראל יודע, עוד יגיע יום שיחולו שינויים בהרכב השופטים בבתי המשפט בישראל. עוד יום יבוא והשופטים הארורים יוחלפו לשופטים יהודים עם אג'נדה יהודית דתית. תנו לזמן לעשות את שלו. הם מיעוט חולף ומתאדה שלא יישאר מהם זכר בבתי המשפט בישראל. השופטים החילונים בבתי המשפט בארץ מתיימרים להיות משכילים. בפועל הם בורים והם דנים בסוגיות לא להם, אסור להם והם לא מתאימים לדון בסוגיה של חיים משותפים בין יהודים חילוניים לבין יהודים דתיים כי הם לא יודעים מה זה יהודים דתיים הם לא יודעים מה זה דת והם מתיימרים להחליט ולשפוט יהודי דתי איך הוא צריך לחיות. בתי המשפט בארץ מצהירים שהם שואפים להתנהג כמו הגויים הם משתדלים לחקות ולהתנהג בדיוק כמו הגויים. לכן אסור להם לדון בסוגיות יהודיות של חיים משותפים כי הם לא מתאימים לדון בסוגיות יהודיות זה בדיוק כמו סוגיית קידושין וגרושים שאין להם הבנה ואין להם דריסת רגל בסוגיות אלו.
14
רק בחלם הישראלית!!!!!!
חכמי חלם!
13
הוא לא יכול להיות יותר גרוע מהשמאלנ
נאיבי
מהשמאלנים היהודים ששם עכשיו...
מה שנכון נכון
א
12
פריבילגיה לשמה.מקבלים שופט מוסלמי,ו
יאיר
ואילו שופט חרדי לא,אפי' לא לבית משפט מקומי
הצג את כל התגובות
11
מוות! מוות! מוות!
מלאך המות
לשופטי בגץ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
10
טיפשים, צעד אווילי לתת למחבל להיות
שטות וטעות
9
רק אם הייתי ראש ממשלה
מן
אם הייתי ראש ממשלה הייתי מבטל את המוסד שנקרא בג"ץ, הפסיקות שלהם לטובת חמאס שילכו לעזה ויקבלו שם משכורת למה אני צריך למנות אותם

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
8
מתי יבינו שהם גייס חמישי?
יוסי
7
לא יהיה לך שררה
דט
6
אההה לערבים נותנים להגיע לשם, אבל
א
לחרדים- לא.
5
לערבי מותר לא לעשות צבא?
צחי
4
מדינה יהודית?????????
יהודי
וכמובן הנשיאה תבחר בו לדון בסוגיות על הריסת בתי יהודים וערבים.

יהודים להרוס

ערבים לא.

הפיכה משפטית..

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
3
אוי לבושה
דביר בוארון
לאן הגענו במדינה יהודית לשים אדם שלא מהעם שלנו הרי מלך אסור לשים אם אינ יהודי כך בשופשים מדינת חלם

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
2
ברור החלטה היסטורית למנות מוסלמי לבית משפח העליון הישראלי מתי תהיה החלטה היסטורית למנות יהודי לבית ה
ANTI PC
מדינה שאמורה להיות יהודית שהיהודים הם הרוב ומישומה אין ליהודים יצוג בדבר הזה שנקרא בית המשפט העליון. אני מבין שלמיעוט זה לא מפריע שלמעט אולי 2שופטים כל השופטים באותה דעה איתם ועושים להם חיים קלים בשביל לעשות לישראל חיים קשים.... דמוקרטיה פרושה הנהגת דעת הרוב תוך שמירה על זכויות המיעוט ולא שילטון דעת המיעוט ללא התחשבות ברוב כמו בית המשפח שלפנינו!

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
1
אם הוא לא שירת בצה"ל אז אסור לבחור
אלכס
אם הוא לא שירת בצה"ל אז אסור לבחור בו!

יפלה תמיד נגד צה"ל ומעשיו.

אולי יעניין אותך גם:

עוד בחדשות