מסך הביתחרדיםחדשותמענייןיהדותמוזיקהברנז´האוכל ומתכוניםלמקרה שפספסתם‎MENדיגיטלבית וסטיילמשפחהמשפט בריאותכלכלה חנוך לנועררכבתיירותדעותוידאוצרכנות
חדשות

מחאה בקוסובו

ראה"מ הכפיל את שכרו וזכה ל-300 עניבות

 (צילום: מתוך טוויטר)

פעילים חברתיים במדינה הענייה זעמו על כך שראש הממשלה החדש הורה על הכפלת שכרו בטענה כי "הוא זקוק לעניבה" ואספו בעבורו 300 עניבות שנתלו מול בניין הממשלה (בעולם)

דניאל הרץ  |  ט' בטבת תשעח   27.12.17  08:14

מחאה צבעונית: פעילי מחאה נגד ראש ממשלת קוסובו רמוש הרדינג'י קשרו אתמול (שלישי) 300 עניבות לגדר מול בניין הממשלה במחאה על החלטתו של הרדינג'י להכפיל את שכרו ואת שכר בכירים נוספים בממשלה. ראש הממשלה הקוסוברי סיפק בשבוע שעבר נימוק מוזר להחלטה הזו: "השכר צריך לתאום את האחריות שיש לי. אני צריך לענוב עניבה, אני לא יכול לצאת איך שבא לי, אני חייב שתהיה לי חולצה".

הרדינג'י הגיש לאחרונה לפרלמנט דו"ח על 100 הימים הראשונים שלו בתפקיד. אחת ההחלטות הראשונות שלו הייתה להעלות את שכרו מ-1,500 אירו בחודש ל-3,000 אירו בחודש כאמור לאור הטענה שהמשכורת אינה מספיקה בעבורו. בתגובה על הצעד הזה אסף ארגון הנקרא "מעבר לחומה" עניבות "בתרומה" עבור ראש הממשלה "הנזקק".

"רמוש הרדינג'י הוא ראש ממשלה של עַם עני, עִם אנשים שמרוויחים 200 אירו בחודש", אמר קושטרים מהמטי, אחד מראשי הארגון. "אסור לו לשכוח שהוא מייצג אנשים שאין להם בעיה של עניבות אלא בעיה של עוני".

היוזמה של הארגון, שמטרתה הייתה לשים ללעג את רצונו של הרדינג'י להיראות טוב, זכתה לתמיכה נרחבת, ואנשים רבים עניים פי כמה וכמה מראש הממשלה תרמו את עניבותיהם. חליל, גימלאי בן 67 שבא לקשור עניבה משלו לגדר, סיפר כי הכנסתו החודשית עומדת על 75 אירו בלבד וכי יזדקק לשלוש וחצי שנים של עבודה כדי להרוויח את הסכום שראש הממשלה מרוויח בחודש אחד. "זה לא הגיוני – גם אנחנו צריכים כסף, לא רק בעלי התפקידים הבכירים", אמר.

קוסובו היא אחת המדינות העניות באירופה, ושיעור האבטלה בה עומד על 30%. כ-30% מתושבי קוסובו חיים מתחת לקו העוני, ו-8% מהקוסוברים חיים בעוני קשה. זאת לאחר שנים של מלחמה קשה וחוסר יציבות פוליטית שמבריח משקיעים מהמדינה המוסלמית והענייה.

תגובות

אולי יעניין אותך גם:

עוד בחדשות