מסך הביתחרדיםחדשותמענייןיהדותמוזיקהברנז´האוכל ומתכוניםלמקרה שפספסתם‎MENדיגיטלבית וסטיילמשפחהמשפט בריאותכלכלה חנוך לנועררכבתיירותדעותוידאוצרכנות
חרדים

במלאות השלושים

ההספד של עו"ד וינרוט: 'גדולתה של חני - בדברים הקטנים'

ההספד של עו"ד יעקב וינרוט (צילומים: דן יעקבס)

מאות בני משפחה וידידים התאספו במלאות השלושים לפטירת הגברת חני וינרוט ע"ה • חמיה, עו"ד יעקב וינרוט נשא דברי הספד נרגשים ומעצימים • בעלה, דובי, הבטיח: "נצמח מהמשבר" (דיין אמת)

ישראל כהן  |  י' בטבת תשעח   28.12.17  16:42

Your browser doesn’t support HTML5 video

מאות בני משפחה קרובים וידידים התכנסו אמש (רביעי) בהיכל בית הכנסת "נוסח אשכנז ההלכה" ברמת גן לרגל מלואות ימי השלושים לפטירתה של הגברת חני וינרוט ע"ה.

בין היתר נשאו דברים המגיד מישרים הגר"ש לוינשטיין שקרא לציבור להתחזק בדרכה ולהימנע מהפצת דברי לשון הרע ורכילות.

Your browser doesn’t support HTML5 video

חמיה, עו"ד יעקב וינרוט ספד במשך דקות ארוכות לכלתו, אותה הגדיר כאשה מיוחדת במינה שהיתה סמל לרבים כיצד מתמודדים בגבורה ובאמונה מול כל הקשיים.

בדבריו, נזכר עו"ד וינרוט בתוגה הראשונה, בעצבות הראשונה, שעטפה אותו בתור ילד עת למד על גלות רחל והבכי של רחל. "החוויה הזאת היא אחת החוויות המחוננות שלי, הרגע הזה נחרט בתוך לבי לעולמי עולמים. מומנטים כאלה נתפסים ברבדים של משמעות, הגרעיין נשאר אותו דבר אבל הוא מתכסה ברבדים של משמעות", אמר.

המצבה בקברה של חני

"אני רוצה להגיד לכם", ספד עו"ד וינרוט, "שהדבר הזה חזר אליי השבוע, והוא חזר אליי מפני שבמשך כל השבעה והשלושים דיברו על הדברים הגדולים של חני, על מה שהיא כתבה, על מה שהיא הרצתה, ועל הטובות שהיא עשתה, החסדים, אלה דברים גדולים.

"אבל הדברים הכי גדולים, שיותר גדולים מכל דבר גדול אחר, שהקב"ה לא עומד בפניהם, זה מה שאדם עושה מתוך עצמו, בסתר, ובאין רואה. דברים שאף אחד לא יכול לספר עליהם. אלה דברים שרק יעקב ורחל ידעו עליהם, אף אחד לא ידע וגם אנחנו לא היינו יודעים עליהם אלמלא היו חז"ל מספרים לנו את זה.

פתק שהשאירו הילדים

"דיברו הרבה על המעשים הגלויים של חני, אבל אני החותן של חני, חני היתה כבתי, ואני יכול להעיד בעדות ממש שהבנאליה של חני, היומיום של חני, הדברים הקטנים של חני, דברים שאני בטוח שהיא לא חשבה שאני רואה בכלל, זאת היתה הצצה פולשנית שמיד לאחריה אני הסטתי את המבט, הדברים הללו היו דברים הרבה יותר גדולים מכל מה שהיא כתבה, ומכל מה שהיא עשתה ואנחנו יודעים עליו. אני מדבר על הדברים הקטנטנים, על היומיום".

"אני רואה את עצמי ולאשתי כחובה לספר לילדים של חני מי היא היתה, בבוא היום, לפי הגיל, לפי הזמן ולפי הבגרות והבשלות, את הדברים הקטנים, היומיומיים, שנעשו באין רואה, שזו היתה חני הגדולה. היא היתה הרבה יותר גדולה מכל מה שהיא כתבה, הרבה יותר גדולה מכל מה שהיא אמרה, הרבה יותר גדולה מכל מה שהיא עשתה ויודעים על כך. יהי זכרה של חני ברוך".

בני המשפחה והידידים בהספד

לסיום ספד בעלה דובי וינרוט שתיאר במילותיו את הקשר שחשו רבים מכל החוגים והמגזרים לדבריה ומאמריה של חני ע"ה והחיזוק שקיבלו בעקבותיהם.

"מקור המילה משבר, אמרה לי חברה של חני, 'אבניים', היכן שהאישה יולדת, מתוך המשבר נולד התינוק, נולד הייצור החי בתבל", אמר דובי והמשיך: "אני מאחל לעצמי ולמשפחתי שמתוך המשבר ייצמח מה שחני יכלה להצמיח מתוך משבר, והיא היתה מובילה, כיצד ללמוד לצמוח מתוך משבר, ואנחנו מקווים שנצמח, אנחנו נקום ונתעודד, נצמח הלאה מהמשבר".

הצג את כל התמונות

תגובות

9
קשה כל כך. כמה צרות.
משיח
8
חני וינרוט זל
שמואל דלל
אשת חייל צדקת גמורה נחמה למשפחה מהשמיים יהי זכרה ברוך

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
7
האמונה בבורא העולם נותנת לנו את הכוח הלאה
כובבה
מיוחדת במינה ,גדולה מהחיים ,תהא מליצת יושר על מישפחתה ,ובקרוב ממש עין בעין בשיב ה'לציון

ובתחיית המתיים בימהרה

ומין השמיים תנוחמו

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
6
מרגש
נועה
5
עדיין רוטט מחדש ,מדוע?
אברהם
איך זכתה אישה בזיכוי הרבים ובהחיית המתים בעולם החי.

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
הצג את כל התגובות
4
כאב לב גדול.
מיכל
3
תנצב"ה
יצחק
2
ווווואווו
דוד
נקרע עליו עם הפתק של הילדים.

אבא עשה למענך אם לא למעננו תביא את משיח צדקנו לאקמא שכינתא מעפרה

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
*הלב.מה השגיאת כתיב הזו?
יאיר
1
חני המהממת
רותי
אישה גדולה

וחזקה שתמליץ עלינו טוב במרומים ...אישה נדירה עם כוחות על טבעיים צריך ללמטד ממנה שמחה וראייה חיובית

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
היית שם?
ז'וז'ו
חזקה שהיא נפטרה! אכן צריך ללמוד ממנה

אולי יעניין אותך גם:

עוד בחרדים