מסך הביתחרדיםחדשותמענייןיהדותמוזיקהברנז´האוכל ומתכוניםלמקרה שפספסתם‎MENדיגיטלבית וסטיילמשפחהמשפט בריאותכלכלה חנוך לנועררכבתיירותדעותוידאוצרכנות
חדשות

ברובע ברונקס

שוב שריפה בניו יורק: 12 הרוגים, 4 פצועים

 (צילום: EPA-EFE/FDNY HANDOUT)

שבוע וחצי לאחר האסון של משפחת אזן שוב שריפה קטלנית בניו יורק הפעם בבניין בן 4 קומות. 12 לפחות נהרגו ביניהם תינוק בן שנה. ארבעה נפצעו באורח קשה (חדשות בעולם)

דניאל הרץ  |  י"א בטבת תשעח   29.12.17  07:44

שוב שריפה קטלנית בניו יורק: 12 בני אדם, בהם גם תינוק כבן שנה, נספו הלילה (ו') בשריפה שפרצה בבניין בן חמש קומות סמוך לגן החיות בברונקס, הרובע הצפוני של העיר ניו יורק בארצות הברית. ארבעה בני אדם נוספים נפצעו באורח קשה.

ראש העיר של ניו יורק, ביל דה בלאזיו, אמר: "מדובר בשריפה הקשה ביותר שנראתה בעיר זה שנים רבות. משפחות התפרקו כאן בברונקס. אנשים נהרגו מגיל שנה ועד גיל 50". נציב הכיבוי העירוני אמר: "ליבנו יוצא אל כל מי שאיבד כאן אדם אהוב ואל כל מי שנלחם על חייו".

 

השריפה פרצה סמוך לשעה 19:00 (שעון ניו יורק) בקומה השלישית של הבניין. כ-170 כבאים הוזעקו למקום כדי לכבות את הלהבות ולטפל בפצועים ובדיירים שנמלטו מהבניין הבוער. תנאי העבודה היו קשים במיוחד. הכבאים פעלו בטמפרטורה של 15 מעלות ומים רבים ששימשו לכיבוי השריפה, קפאו והפכו לקרח.

עד ראייה שהיה במקום סיפר ל"ניו יורק פוסט" שראה אב שרץ לעבר הבניין הבוער, אך לא נתנו לו להיכנס. "ראיתי אותו צועק 'התינוקות שלי מתים, התינוקות שלי מתים'", הוא הוסיף. אדם אחר תיאר: "העשן היה משוגע, אנשים צעקו 'צאו החוצה!'. שמעתי אישה אחת צועקת 'אנחנו לכודים, הצילו!".

אחד מדיירי הבניין, שגר בקומת הקרקע, סיפר כי ישן בזמן שהשריפה פרצה. לדבריו, הוא שמע אנשים צועקים "יש שריפה בבניין" ומיד יצא מהבית עם חלוק רחצה, מקטורן וסנדלים.

כזכור, לפני כשבוע וחצי איבדה משפחת אזן מפלטבוש את האם ושלושת ילדיה מדליקה שפרצה בביתם ככל הנראה מנרות החנוכיות. בתי העץ האמריקאים דליקים במיוחד והשימוש בעץ גם בתוך הבתים במקום מרצפות הופך את הבתים למלכודת מוות תוך דקות ספורות.

צילום: EPA-EFE/FDNY HANDOUT

צילום: EPA-EFE/FDNY HANDOUT

צילום: EPA-EFE/FDNY HANDOUT

הצג את כל התמונות

צילום: בנימין קנטר, משרד ראש העיר

ביל דה בלזיו בזירת האסון צילום: בנימין קנטר, משרד ראש העיר

תגובות

10
צריך לעדכן -האם יש יהודים?
דחוף
9
מתי תבינו שזה סימן לעלות לארץ?????
אני
8
מתי תבינו שזה סימן לעלות לארץ
אני
7
רוב הסיכויים שזה לא יהודי אין כמעט יהודים בברונקס
Mo
(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
6
שיפסיקו לבנות בתים מעץ.
משה
הצג את כל התגובות
5
עד מתי??????????
מודאגת
וואי וואי ה' ישמור. עד מתי ?? אין לנו כבר כוח נפשי לשמוע ולראות את המקרים הללו!!!!

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
4
זה חרדים איזה פחד מוות ???
חיים
3
איזה טרגדיה
ברל (כהן) הרוסי
ברוך דיין האמת

אסון על גבי אסון..

שה' ישלח רפואה שלמה לפצועים..

נ.ב. אבל אני בתומי חשבתי שמעבדים את העץ הזה נגד דליקות..
2
יהודים?
א
יהודים????????
בר
1
ה' ישמור ולא יתפוס
ישראלית
אותנו בעוונותינו, ישלח רפוש'ל לכל הנפגעים וינחם את המשפחות השכולות, ושיבטל כל גזירות קשות ורעות מעל כל עם ישראל בכל התפוצות כולם.

אנא מכן נשים יקרות קבלו על עצמיכן ואני ביניכם את נושא הצניעות הן בלבוש והן בדיבור, סליחה שאני מבקשת מיכן אבל ה' ירחם עלינו ועליכם ועל כל עם ישראל

אולי יעניין אותך גם:

עוד בחדשות