מסך הביתחרדיםחדשותמענייןיהדותמוזיקהברנז´האוכל ומתכוניםלמקרה שפספסתם‎MENדיגיטלבית וסטיילמשפחהמשפט בריאותכלכלה חנוך לנועררכבתיירותדעותוידאוצרכנות
חדשות

לקראת הפיכה?

דיווח: מספר הרוגים בהפגנות האזרחים נגד המשטר באיראן

 (צילום: מתוך شورای ملی مقاومت ایران בפייסבוק)

באיראן נמשכות הפגנות האזרחים נגד המשטר. שר הפנים הזהיר: "לא להשתתף במפגשים הבלתי חוקיים". נשיא ארה"ב: "אזרחים איראנים שנמאס להם מהשחיתות של המשטר" (העולם הערבי)

יוסי נכטיגל  |  י"ב בטבת תשעח   30.12.17  19:51

יום שלישי להפגנות הנדירות באיראן: ממשלת איראן הזהירה הערב (מוצ"ש) את אזרחיה שלא לקיים "מפגשים בלתי חוקיים". במדינה מדווחים על עימותים אלימים בין המפגינים לכוחות הביטחון. האזרחים מפגינים נגד יוקר המחייה והעלייה באבטלה, עד כה נעצרו כחמישים מפגינים. 

שר הפנים עבדולרזה רחמני פזלי אמר: "אנחנו קוראים למי שמקבל קריאות להפגין לא להשתתף במפגשים הבלתי חוקיים האלה, שייצרו בעיות לעצמם ולאזרחים אחרים. אם הם רוצים לקיים מפגש הם צריכים לבקש אישור".

מדיווח שמגיע מהעיר לורסטאן שבמערב איראן עולה כי המשטרה פתחה באש לעבר המפגינים וככל הנראה ישנם הרוגים בתקרית.  כמו כן, המפגינים הציתו את בית המשפט המקומי בעיר Kashan. 

 מדובר באירוע נדיר באיראן, האלפים מפגינים מול המשטר ובין היתר קוראים ססמאות נגד הנשיא והמנהיג הרוחני העליון: "מוות לרוחאני" ול"דיקטטור עלי חמינאי".

מרכז ההפגנות מתקיימות בבירה טהרן ובעיר כרמאנשאה, אך ביממה האחרונה נחלשו ההפגנות וככל הנראה האזרחים חוששים לצאת ולהפגין. 

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ צייץ הבוקר בחשבון הטוויטר: "יש הרבה דיווחים על הפגנות שקטות על ידי אזרחים איראנים שנמאס להם מהשחיתות של המשטר והפזרנות של ההון הלאומי כדי לממן טרור בעולם. הממשלה האיראנית צריכה לכבד את זכויות האזרחים, לרבות הזכות לביטוי עצמי. העולם צופה!".

 

תגובות

8
ליוני
Jacob
לא רוצה לדבר על הדמיונות שלך אבל קודם במספרים לישראל יש פחות משלוש מאות מטוסי הפצצה כל חיל האוויר כלול הכול זה פחות משבע מאות ..

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
7
מגיב 6 אין לך שום הבנה אסטרטגית כי.
למל
הפצצה באיראן כעת דווקא תאחד את העם האירני תחת המשטר הצבאי והלאומיות שנפגעה, וההסתה לכיוון ישראל תהפוך למפגני כח סוחפים ולאומיים באירן עד שכל ההפגנות שעכשיו ישנם ישכחו, וכך היה גם במהפך 2009 היתה הסתה נגד הממשל האמריקאי שהטיל סנקציות על איראן
6
ביבי זה הזמן להפציץ באיראן!!
יוני
יש לנו הזדמנות פז שלא תחזור שנית , כשהמשטר עסוק בהישרדות השלטון והמרי האזרחי,לשלוח 1000 מטוסי קרב ולהפציץ מתקני גרעין וצינורות נפט אסטרטגיים שהם מקור ההכנסה הראשית של איראן ,ואין יותר מימון טרור עולמי באיזורינו

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
5
הגיע הזמן...
בשעה טובה
כן יאבדו כל אויבך ה'(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
4
הפלתם את השאה הפילו גם את משטר הרשע
יערי
הצג את כל התגובות
3
השם ילחם לכם ואתם תחרישון
אני
תנו לבורא עולם לעשות את העבודה

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
2
מדינות שהורגות את האזרחים
חיים
מדינות כלל טורקיה שהורגות את האזרחים שלהם בגלל הפגנות לגיטימיות. אבל ברוב צביעותן וחוצפתם מטיפים לישראל.

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
1
המשטר האיראני
james
מאד חזק !!

התקוממות רק עם עזרה רצינית מבחוץ !!

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)

אולי יעניין אותך גם:

עוד בחדשות