מסך הביתחרדיםחדשותמענייןיהדותמוזיקהברנז´האוכל ומתכוניםלמקרה שפספסתם‎MENדיגיטלבית וסטיילמשפחהמשפט בריאותכלכלה חנוך לנועררכבתיירותדעותוידאוצרכנות
חדשות

יותר מידי יין

היועץ לשעבר חשף את הקשר עם הרוסים

ג'ורג' פאפאדופולוס (צילום: מתוך טוויטר)

על פי הדיווחים בתקשורת האמריקאית, היה זה היועץ לשעבר ג'ורג' פאפדופולוס, שחשף בפני דיפלומט אוסטרלי בטעות את נושא הקשר עם הרוסים, שהביא לפתיחת החקירות (בעולם)

דניאל הרץ  |  י"ג בטבת תשעח   31.12.17  09:16

שיכרות מיותרת הייתה מה שחשפה את החשדות נגד אנשי הקמפיין של טראמפ: יועץ האסטרטגיה ג'ורג' פאפאדופולוס, שעבד במטה הבחירות של דונלד טראמפ, היה זה שהוביל לחשיפת החשדות למעורבות רוסית בבחירות לנשיאות ארצות הברית זאת לאחר ששתה יותר מידי ופלט את הדברים.

עיתון ה"ניו יורק טיימס" חשף הלילה (ראשון) כי פאפאדופולוס, שייעץ לקמפיין של טראמפ בענייני מדיניות חוץ, חשף בפני דיפלומט אוסטרלי שבילה עמו בחודש מאי 2016 כי רוסיה מחזיקה חומרים שליליים על היריבה הילרי קלינטון.

על פי הדיווח, פאפאדופולוס וראש המשלחת האוסטרלית לבריטניה, אלכסנדר דאונר, שתו יחדיו בבר יין במרכז לונדון חצי שנה לפני הבחירות לנשיאות ארה"ב. שלושה שבועות קודם לכן, פאפאדופולוס נחשף בעצמו לכך שמוסקבה מחזיקה אלפי מיילים שעלולים להביך את קלינטון, ושככל הנראה הם נגנבו במהלך פריצה למחשבי הוועידה הדמוקרטית כדי לפגוע בקמפיין שלה.

לא ידוע כמה פרטים בחר פאפאדופולוס לחשוף בפני דאונר האוסטרלי, אך חודשיים לאחר שיחתם, הודלפו אלפי המיילים של מחשבי המפלגה הדמוקרטית. גורמים רשמיים במחלקת המדינה האמריקנית אישרו את הדיווח ואמרו כי האוסטרלים היו אלה שהעבירו את המידע שהציג ככל הנראה היועץ בפני הפקיד הבכיר.

הדיווח על אודות יועץ במטה הבחירות שנחשף למידע הנפיץ הביא את הבולשת הפדרלית לפתוח את החקירה בעניין בחודש יולי 2016. פאפאדופולוס, כזכור, הודה לפני חודשיים בכך ששיקר לסוכני הבולשת וכעת הוא משמש כאחד העדים המרכזיים בחקירה.

פאפאדופולוס הוא חבר הקמפיין השלישי שנעצר ע"י הבולשת במסגרת חקירת הפרשה. יחד עמו נעצרו גם יו"ר הקמפיין לשעבר, פול מנפורט ושותפו העסקי ריק גייטס. בניגוד לפפדופולוס, כתב האישום נגדם כרגע לא מתמקד בקשר עם הגורמים הרוסים, אלא בהלבנת הון ובקשר עם השלטון הפרו-רוסי שהיה בעבר באוקראינה.

טראמפ טען בחודש שעבר כי הוא "אינו זוכר הרבה" מהפגישה עם פאפאדופולוס שבה הציע לדבריו להיפגש עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין. על פי המסמכים שהתובע המיוחד בפרשה רוברט מולר הגיש לבית המשפט, פאפאדופולוס אמר בישיבת היועצים למדיניות חוץ במרס 2016 "שיש לו קשרים שיכולים לסייע בקביעת פגישה בין המועמד דאז לנשיאות טראמפ והנשיא פוטין".

כזכור, אין גם לדברי החוקרים קשר ישיר בין טראמפ עצמו לחשדות וככל הנראה היו אלה אנשי הקמפיין שלו שעסקו בקבלת המידע מהרוסים מבלי שטראמפ עצמו היה מעורב בהחלטה או בתהליך עצמו.

תגובות

אולי יעניין אותך גם:

עוד בחדשות