מסך הביתחרדיםחדשותמענייןיהדותמוזיקהברנז´האוכל ומתכוניםלמקרה שפספסתם‎MENדיגיטלבית וסטיילמשפחהמשפט בריאותכלכלה חנוך לנועררכבתיירותדעותוידאוצרכנות
חדשות

מצב חירום

מינוס 36: גל קור נדיר מכה במדינות בארצות הברית

 (צילום מסך: מתוך טוויטר)

קיפאון והשבתה: כ-70 מיליון אמריקנים נמצאים כעת תחת מצב חירום ברמה זו או אחרת בעקבות גל קור קיצוני, שהטמפרטורות בו עומדות על עשרות מעלות מתחת לאפס (בעולם)

אלי רוטמן  |  י"ג בטבת תשעח   31.12.17  12:47

בימים האחרונים פוקד גל קור קיצוני את המערב התיכון והחוף המזרחי בארצות הברית, שבין היתר גורם להשבתת כבישים מהירים, לגניבות רכב ולתופעה של קיפאון במערכת הצנרת העירונית.

מדובר נכון לעכשיו בכ-70 מיליון אמריקנים שנמצאים תחת מצב חירום ברמה כזו או אחרת בעקבות גל הקור הקיצוני, כשהטמפרטורות עומדות על עשרות מעלות מתחת לאפס. בניו המפשייר, לדוגמה, נרשמו מינוס 36 מעלות - שיא של כל הזמנים.

על פי התחזית, מזג אוויר זה צפוי להימשך עוד זמן מה. סופות השלגים גרמו כבר ליותר מ-30 תאונות דרכים בכבישים מהירים ליד העיר פלינט שבמדינת מישיגן, ושלושה בני אדם נפצעו בתאונת שרשרת שבה היו מעורבים לא פחות מ-40 כלי רכב.

המשטרה באזור העיר סינסינטי שבמדינת אוהיו דיווחה כי חמש מכוניות נגנבו בימים האחרונים לאחר שהושארו על ידי בעליהן ללא השגחה כשהן פועלות, בניסיון לחמם אותן. משטרת סינסינטי הזהירה בציוץ בחשבון הטוויטר שהשארת הרכב פועל תוביל לכך ש"האדם היחיד שיתחמם יהיה הגנב של המכונית".

אולם הכדורסל של האוניברסיטה במדינת מישיגן הוצף לאחר שצינור מים שקפא התפוצץ. בעיר בוסטון במדינת מסצ'וסטס שיתק הקיפאון חלק ממערכת התחבורה הציבורית החמישית בגודלה בארה"ב, אף שרשות התחבורה השקיעה באופן מסיבי בהכנה לחורף.

בדרום דקוטה מתה קשישה בת 83, ככל הנראה ממכת קור, לאחר שריסקה את מכוניתה בתאונה עצמית ואז יצאה ממנה כדי לבקש עזרה. צוותי החיפוש מצאו את גופתה בתעלה ביום ראשון. שלושה אנשים נוספים נמצאו מתים בתעלה לאורך אגם אירי מוקדם יותר השבוע, לאחר שמכוניתם החליקה על כביש שכוסה בקרח.

יצויין, כי מקרי המוות הללו לא אומתו ככאלו שאכן קשורים באופן ישיר לגל הקור הנוכחי.

הנשיא דונלד טראמפ לא יכול היה כמובן שלא להתייחס למזג האוויר, וצייץ בטוויטר: "במזרח, זה עלול להיות ערב השנה החדשה הקר ביותר שנרשם. לא תזיק להם קצת התחממות גלובלית. לא מדינות אחרות - הן ישלמו טריליון דולרים להתמודד עם התופעה".

תגובות

4
לפחות בחורף צנועים שםםם
צ
כנס שתחכים קצת
בן
גבר אתה חושב שמעניין את הקדוש ברוך הוא מה שהולך שם נכון הכל שלו אבל יש לו בעלי תשובה אמיתיים בארץ!!
3
אכן גל קור קיצוני
חילוני
ב-oymyakon שברוסיה מזג האויר הגיעו בשיאו למינוס 72

ואנחנו בישראל מתלוננים שקר? :)
2
ארץ ישראל אשר עיני ה' א' בה
אבי
ארץ הקודש
1
אהבתי את העקיצה של טראמפ
אורח
מזג אויר זה מוכיח שכל הדמיונות על התחממות גלובלית היא בולשיט שטויות במיץ עגבניות
היא כן שטויות . אומן וקנדה זה גלגל חוזר בתנועה של 50 שנה
מה
זה היה מאז בריאת העולם

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
התחממות הגלבולית היא לא שטויות
ג
תשאל את אנשי אומן ותשנע מהם שלפני 30 20 10 שנה היה יותר קר בחורף מהיום והמינוס יכל להגיע למינוס 30 40 והיום בקושי יורד שם שלג תשאל בקנדה לפני 30 שנה ירד שלג שכיסה את דלת הבית וכיום זה מגיע רק עד המתניים

וזה שבא סופה פתאומית באמריקה לא אומר כלום זה חד פעמי
מינוס 40 זה לא באוקראינה
ברל (כהן) הרוסי
לא היה באוקראינה קור כזה אף פעם.

זכורני, לפני כ-30 שנה היה 30- , אז לא הלכנו לבית הספר.

עד 10- זה הממוצע הקור בד"כ.

אולי יעניין אותך גם:

עוד בחדשות