מסך הביתחרדיםחדשותמענייןיהדותמוזיקהברנז´האוכל ומתכוניםלמקרה שפספסתם‎MENדיגיטלבית וסטיילמשפחהמשפט בריאותכלכלה חנוך לנועררכבתיירותדעותוידאוצרכנות
מעניין

הונה משקיעים

תאילנד: העבריין נשלח ל-6,637 שנות מאסר

 (צילום: שאטרסטוק)

העבריין הצעיר הונה אלפי בני אדם שהתפתו להשקיע אצלו מיליוני דולרים. לאחר גזר הדין הודה העבריין במיוחס לו וזכה להקלה כאשר עונשו נחתך בחצי. וכמה ירצה בפועל? (מעניין)

  |  י"ג בטבת תשעח   31.12.17  14:12

בית משפט בתאילנד גזר עונש מאסר על אדם שביצע עבירות הונאה - עד כאן הכל נשמע הגיוני, אלא שמספר שנות המאסר נשמעות הגיוניות הרבה פחות: 13,275 שנים בכלא – קראתם נכון – זה הזמן שבו אמור העבריין לשבת בבית הכלא.

האזרח התאילנדי פודיט קיטיתראדילוק בן ה-34 נעצר על ידי משטרת תאילנד לאחר שגרם לעשרות אלפי אנשים להאמין לו כי אם ישקיעו במסגרת התכנית שלו כספים רבים, התשואות יהיו גבוהות ביותר. על פי  הדיווח ב-BBC, כ-40,000 איש שוכנעו להוציא יותר מ-160 מיליון דולר לחברות המזויפות שלו.

בית המשפט התאילנדי מצא שהאיש עסק בהלוואות בלתי חוקיות ועבר על לא פחות מ-2,653 סעיפים של הונאה. הכמות האדירה של העבירות עליהם עבר גרמו לשופטים לגזור עליו עונש מאסר בלתי נתפס. הוא נדון למאסר של לא פחות מ-13,275 שנים. אך הודות להודאתו בפשעים, השופטים קיצצו את העונש בחצי – והחליטו על מאסר בן 6,637 שנים ושישה חודשים "בלבד".

למגינת ליבם של השופטים, פודיט עתיד לראות אור שמש כשהוא חופשי כבר בגיל 54. שכן החוק התאילנדי קובע טווח מקסימלי של עשר שנים עבור כל אחד משני הפשעים הספציפיים שבהם הוא הורשע.

צוות התביעה דיווח לבית המשפט כי פודיט ארגן הרצאות שעודדו את המשתתפים להשקיע במה שהוא הגדיר, בין היתר, כעסקים הקשורים לפיתוח רכוש, יופי, מכוניות משומשות וייצוא. כמו כן נאמר כי למשקיעים הובטחה תשואה נדיבה, בתוספת תמריצים לגייס לפרויקט חברים חדשים.

שתי החברות של העבריין נקנסו על ידי בית המשפט ב-20 מיליון דולר כל אחת. פודיט והחברות נדרשו להחזיר כ-17 מיליון דולר לכל קורבנות ההונאה, בתוספת ריבית שנתית של 7.5%.

תגובות

7
מה הקשר מרן?
אליה
6
רווח נקי: 14 מליון $ על כל שנה בכלא
חשבון
5
בארץ היה מקבל שנה מאסר ומאה אלף קנס
יוסי
בארץ גם היה פושט רגל ונוהג במרצדס
מיקו
4
מה היציאה
פפפפפפ
הוא יגמור את זה בגילגול הבא
3
יחזור לכדור הארץ כ-500 גילגולים.
מיקו
הצג את כל התגובות
2
ושליש ינוקה מענשו?
חכם מה-נשתנה
1
חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח
מצחיק אז צוחקים
מזמן לא צחקתי ככה

עכשיו אני מבין למה יש להם עינים מלוכסנות, כנראה הם צוחקים הרבה שמה במזרח הרחוק...
?????
אבי
איך מרן נכנס לסיפור?????

אני מבקש

תעשו הפרד בין הקודש לחול

תודה

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
וואוו תענוג
גד
אני תפילה שהבורא עולם יאריך ימיו עד 7.000 שנה רק בשביל התענוג כל העולם יחליד והוא יהיה אחרי הסורגים לפחות שיעסוק בכושר שלא יתנוון וואוו אין ולא יהיה על חכמי חלם כיף לחיות בתקופה של מפגרים זה לבד מאריך חיים באלי גלידה.חחח

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
מרן?
זלדה
יש כל כך הרבה שכבר קשה לדעת מי זה מרן

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
צוחק שבוע על הבדיחות שאומרים על מרן
אני
גם מרן היה צוחק על הבדיחות עליו
גם אני
מי זה מרן
חח
סתם, אתם אנשים הזויים

אולי יעניין אותך גם:

עוד במעניין