מסך הביתחרדיםחדשותמענייןיהדותמוזיקהברנז´האוכל ומתכוניםלמקרה שפספסתם‎MENדיגיטלבית וסטיילמשפחהמשפט בריאותכלכלה חנוך לנועררכבתיירותדעותוידאוצרכנות
חדשות

חוק ליצמן

יאיר לפיד נגד מינוי ליצמן לסגן שר הבריאות

לפיד וליצמן (צילום: גילי יערי, הדס פרוש - פלאש 90)

לאחר שהצעת החוק להחזרת ליצמן למשרד הבריאות כסגן שר במעמד שר, אומר יאיר לפיד כי זו הוכחה "שכל מה שמעניין את הממשלה הזו והעומד בראשה זה הישרדותם האישית" (פוליטי)

ישי כהן  |  י"ג בטבת תשעח   31.12.17  15:37

הממשלה אישרה הבוקר (ראשון) את הצעת החוק שתאפשר את חזרתו של יעקב ליצמן למשרד הבריאות בתפקיד סגן שר בסמכויות שר.

החוק הגיע לאחר שליצמן התפטר מתפקידו בשל ריבוי חילולי השבת, וכאמור כעת הוא הוא יחזור בתפקיד סגן שר לאחר אישור חוק 'מסורת ישראל' וחוק 'המרכולים'.

יו"ר 'יש עתיד', ח"כ יאיר לפיד שעתר לבג"ץ בתחילת הקדנציה כשליצמן מונה לסגן שר - מה שהכריח את מינוי ליצמן לשר בתקן מלא - הגיב להחלטת הממשלה ואמר: "בריאות הציבור זה עניין של חיים ומוות. לא עניין למשחקים פוליטיים. מערכת הבריאות שלנו זקוקה לשר במשרה מלאה".

לדבריו: "ההחלטה להחזיר את ליצמן לתפקיד סגן שר היא עוד דוגמא לכך שכל מה שמעניין את הממשלה הזו והעומד בראשה זה הישרדותם האישית על חשבון טובת הציבור".

בדברי ההסבר להצעת החוק נכתב: "אין בתיקון המוצע כדי לשנות את המבנה המשטרי היסודי אשר מבחין בין תפקידו של שר - כחבר הממשלה וכממונה על משרד, לבין תפקידו של סגן שר - כמסייע בידי השר... התיקון המוצע אינו גורע ממעמדו ומאחריותו של השר כממונה על משרד ועל ביצועם של חוקים כפי שהטילה עליו הכנסת. יתרה מכך. ברי כי אצילת סמכות לידי סגן שר אינה הופכת אותו לשר או לחבר הממשלה".

בסביבתו של ח"כ יעקב ליצמן הגיבו לדברים, כי הציבור הישראלי למד לזהות לבד את ההבדלים בין תפקודה של נציגת יש עתיד, גרמן, כשרת הבריאות במשרה מלאה ללא שום הישג משמעותי, לבין תפקודו של ליצמן כסגן שר והובלת רפורמות חשובות כדוגמת טיפולי שיניים חינם, קיצור תורים, הכפלת כמות מכשירי mri ועוד.

תגובות

12
יש צורך להראות לבג"ץ הארור שלא שמים
אבי
עליו. שימשיך להנפיק פסקי דין הזויים ולא נתייחס אליהם, כי שופטיו אינם נבחרי ציבור ואינם ראויים אפילו להיות השוליה של הכלב שלי.
11
לפיד,מה אתה לא מבין שאתה לא תכהן כר
יאיר
כראש ממשלה,לעולם,לא צריך תואר בשביל להבין את זה,אפי' אתה מסוגל להבין זאת...
10
אין לו אפילו תעודת בגרות
OREN1977
כזה חסר השכלה שלוקח אחריו חסרי השכלה וחסרי אחריות.

באמת , לתת לאחד שאין לו אפילו תעודת בגרות , לנהל את המדינה. ועוד מדינה כמו ישראל.

אם זה לא בדיחה , אז מה כן בדיחה?
9
העם אמר את דברו-לא סובלים אותך לפיד
ש
לעולם לא נשכח ולא נסלח על השיטנה והשינאה שלך עלינו אתה אדם רע
8
שב בשקט ירשע מושחת ותעוף כבר למקום
ש
שממנו באת............פרצוף של נואף מושחת מהמקומות הכי זולים ושפלים שיש זבל אנושי
הצג את כל התגובות
7
יאיר צודק.
דיוגנוס
הליצמן הזה מזכיר את השיילוק של שקספיר , אכן הליצמן הוא דוגמה טובה לעסקן דוסי תאב כסף.
6
מי מעלה את לפיד בסקרים?
דודו
איך לפיד עולה כל הזמן בסקרים מבלי לעשות כלום לטובת הציבור הישראלי ? מי יוזם כל הזמן סקרים מזוייפים אלו ? מצמידים אותו כל הזמן לראש הממשלה בסקרים .זה הזוי .
5
כל הכבוד ליצמן
לילי
🤗🤗יישר כוח ובהצלחה

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
4
אין על ליצמן
משה
בזכותו הילדים חולי הסרטן בישראל יש להם תקווה לקיצור תור, יש להם רופא שיניים (אמנם לא אונקולוג... אבל מי לא רוצה טיפול שיניים בחינם) בעיקר למקורבי ליצמן יש עתיד (משרות, ג'ובים מפנקים, משכורות מנופחות)

לעולם ההזוי הזה לא יעזוב את המשרד שסידר לכל כך הרבה מקורבים וחברות סיגריות פרנסה.
3
בזכות ליצמן עזבתי את המקצוע
אחות
כל הרפורמות שלו על חשבון צוות העובדים שבמילא שחוקים. אני עובדת קבלן, עם משכורת מבישה, ובלי סוף תוספת עבודה שליצמן מפיל עלינו, אין הגנה מאלימות. אחרי כמעט 20 שנה, אם ליצמן לא ישפר את תנאי העבודה שלנו, אז גם אני אעזוב כמו הרבה מחברותיי.

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
2
חצוף
א
נמאס כבר מיאיר לפיד הזה... הלוואי שיעיפו אותו מהממשלה. שיגלו עליו דברים..

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
1
נראה שטותי אבל בשביל מה ?
א

אולי יעניין אותך גם:

עוד בחדשות