מסך הביתחרדיםחדשותמענייןיהדותמוזיקהברנז´האוכל ומתכוניםלמקרה שפספסתם‎MENדיגיטלבית וסטיילמשפחהמשפט בריאותכלכלה חנוך לנועררכבתיירותדעותוידאוצרכנות
חדשות

מתייחס להפגנות

רוחאני: "לטראמפ אין זכות להזדהות עם האיראנים"

חסן רוחאני (צילום: שאטרסטוק)

נשיא איראן חסן רוחאני הגיב לראשונה להפגנות בארצו נגד המשטר ולתמיכה שהעניק למפגינים נשיא ארה"ב: "לאיש הזה שמתנגד לאומה בכל מאודו, אין זכות להביע הזדהות" (חדשות)

  |  י"ג בטבת תשעח   31.12.17  20:31

נשיא איראן חסן רוחאני הגיב הערב (ראשון) לראשונה להפגנות בארצו נגד המשטר ולתמיכה שהעניק נשיא ארה"ב דונלד טראמפ למפגינים, תוך שהוא טוען כי טראמפ - שמכנה את האיראנים טרוריסטים, לא יכול להביע איתם הזדהות - כך דיווחה סוכנות הידיעות "מהר".

"האיש הזה באמריקה שמביע היום הזדהות עם עמנו," אמר רוחאני "שכח שרק לפני כמה חודשים הוא קרא לאומה האיראנית טרוריסטים. לאיש הזה, שמתנגד לאומה האיראנית בכל מאודו, אין זכות להביע הזדהות עם האיראנים".

לדברי רוחאני: "אנשים חופשיים לגמרי למתוח ביקורת על הממשלה ולמחות, אבל המחאות שלהם צריכות להיות כאלה שישפרו את המצב של המדינה ואת חייהם. ביקורת אינה אלימות ופגיעה ברכוש הציבור. אסור לאפשר להפגנות לגרום לציבור להרגיש מודאג בנוגע לחייו ולביטחונו".

Your browser doesn’t support HTML5 video

 

"לא קל לפתור בעיות וזה ייקח זמן" אמר הנשיא האיראני. "הממשלה והעם צריכים לעזור זה לזה לפתור את הבעיות". דבריו של רוחאני מגיעים לאחר מותם של שני מפגינים אמש ומעצרם של מעל 200 בני אדם בהפגנות נגד השלטון.

כלי התקשורת דיווחו הערב על התחדשות ההפגנות ברחבי איראן, ובסרטונים שתועדו בטהרן נראה שימוש של המשטרה בזרנוקי מים נגד המפגינים. כאמור, מעל 200 מפגינים נעצרו בהפגנות בסוף השבוע, ולפי התובע הכללי בטהרן, הם "נסחפו והציתו מסגדים ומבנים ציבוריים".

תגובות

4
רוחאני הדיקטטור טראמפ יעשה לך בית ספר.
אתה לא תלמד אותו או תגיד לו אם יש לו זכות או אין לו זכות להיזדהות עם העם האיראני. הוא בעל הבית של העולם עכשיו זה לא אובאמה הלפלף שאתם מכירים.

נגמרו החגיגות. אתה יכול לקרוא לטראמפ את כל השמות שבעולם אבל בשורה התחתונה הוא איש של ביצועים. ואיש אמיתי. אין אצלו משחקים.

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
3
העם האיראני בשבי דיקטטורים
מסכנים
2
גם לאירנים אין מקום להתערב בסוריה ולבנון
מני
טול קורה מבין עינך חלאה

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
1
תנו לו כדור אחד בראש וניגמר הטירוף
ש
מגיע גם לכם ממשל הוגן ומוסרי

אולי יעניין אותך גם:

עוד בחדשות