מסך הביתחרדיםחדשותמענייןיהדותמוזיקהברנז´האוכל ומתכוניםלמקרה שפספסתם‎MENדיגיטלבית וסטיילמשפחהמשפט בריאותכלכלה חנוך לנועררכבתיירותדעותוידאוצרכנות
חדשות

"משיכת שיער וזריקת טיטול"

שישה עצורים בחשד להתעללות בקשישים

אילוסטרציה (צילום: shutterstock)

מזעזע: המשטרה עצרה שישה עובדים בבתי אבות בחשד לתקיפת קשישים חסרי ישע. על פי החשד, המטפלים משכו בשיער, זרקו טיטולים והטיחו כריות בפני המטופלים (משטרה)

קובי רוזן  |  י"ד בטבת תשעח   01.01.18  09:59

המשטרה עצרה הבוקר (שני)  שישה מטפלים בבתי אבות במרכז הארץ בחשד לאלימות נגד מטופלים קשישים, במקרים הנחקרים - משיכת שיער, זריקת טיטול והטחת כריות בפנים.

לאחר חקירה סמויה נעצרו שישה חשודים המועסקים כמטפלים ומטפלות בשני בתי אבות בפתח תקווה וברחובות, בחשד לביצוע עבירות אלימות על קשישים בהם טיפלו במסגרת תפקידם.

במשטרה מספרים כי "החקירה הסמויה, התנהלה לאחר שבפיקוד משטרת ישראל הוחלט לתת דגש לחשיפת עבירות התעללות בקשישים בידי מטפלים בבתים פרטיים ובמוסדות, ולהגביר את ההגנה על חסרי ישע".

במהלך פעילות משטרת ישראל בתוך כתלי בתי האבות, נחשפו מספר מקרים בהם מטפלים ומטפלות חרגו, לכאורה, מדרך הטיפול הסבירה והפעילו כוח נגד הקשישים ואף ביצעו כלפיהם פעולות שלא עולות בקנה אחד מהתנהלות המצופה מעובדים עם אוכלוסיות קשישים בגיל מופלג, חלקם תשושי נפש.

במהלך החקירה הסמויה נאספו ראיות לאירועים בהם מטפלות ומטפלים הפעילו כוח כלפי המטופלים, לרבות משיכה בשיערם של הקשישים, משיכה של קשישה בחוזקה בכדי להעבירה מהכיסא למיטה, הטחת מגבת בפניו של קשיש לאחר ניגובו, משיכת קשישה מראשה בכדי להעבירה מכיסא גלגלים והטחתה במיטה, זריקת טיטול על פניה של קשישה, הכאת קשישה ברגלה והכאת קשישה אחרת בפניה וכן הטחת כריות בראשו של קשיש.

הבוקר, לאחר הבשלת החקירה הסמויה נעצרו החשודים לחקירה ובוצעו חיפושים בבתי האבות, וסמוך לשעה 13:00 יובאו ארבעה מהחשודים לדיון בהארכת מעצרם בבימ"ש השלום בראשל"צ.

תגובות

10
כאזרח הייתי עושה אותם נכים.
ישראלי
9
איפה היו המשפחות????
אסתר
יקיריהם הקשישים עברו התעללות והם לא ידעו???

לעצור אותם
8
לקבל את הביטוח סיעודי של ליצמן
יוני
7
מה עם הגניבות בבתי אבות - כסף מוצר
להציל עני מגוזל
גונבים להם כספים ומוצרי יקרי ערך במיוחד לאחר ביקורי משפחות שמפנקים את הקשישים ולאחר מכן נלקח אחר כבוד על ידי מטפלים ומטפלות שאינם בני ברית
6
אלה אותם אנשים?
ברל (כהן) הרוסי
הם עבדו בכמה מקומות ובכל מקום התעללו בקשישים?

מנסיוני כעובד בבית אבות כמה שנים [לא אח ולא מטפל], מי שבאים אליו לבקר ובתנאי שהוא מודע מזה דהיינו דעתו צלולה יחסית, יוצא מזה דברים:

א. מטפלים וכו' משרתים אותו יותר טוב מאשר אלה שאין באים לבקר.

ב. עצם העובדה שבאים לבקר, מעודדת את הבן אדם והוא לא מרגיש בודד בחיים. שנאמר "אל תשליכנו לעת זקנה"..

מאחל לכולם לחיות חיים בריאים עד 120 ושלא נצטרך לעזרת הזולת בשום דבר..
הצג את כל התגובות
5
מצד אחד טוב שתפסו אותם מצד שני
א
הפקרנו את הקשישים בשביל ראיות משפטיות ...
4
זרקו טיטולים?? מה זה חחחחחחחח
lovely girl
תנסי את שיזרקו לך על הפנים טיטול
מה מצחיק
מלא
3
מזעזע!
מיכל
2
קשישים חסרי ישע
מאיה מלכה
אם מותר לומר לסדום היינו ולעמורה דמינו. רבותי כבוד האדם. איך מתהללים כך בחסרי ישע. לא פלא שהשם לא שולח לנו גשם ונפגעים לא עלינו הרבה אנשים בארץ אם זה תינוקות .ילדים.מבוגרים.וקשישים.מכאן אני קוראת לאומה דיי למעשים הרעים תנו כבוד איש לרעהו. כבוד לקשיש . אהבת חינם.

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
מי שם אותך להגיד
ש
מה בגלל מה, אולי איך שאת מתנהגת ומדברת סרה
1
המטפלים האלה חולי נפש והם בעמצמם צריכים טיפול נםשי וסיעוד
נויה
כך צריך לאחל למטפלים אכזריים שהם יזדקקו בקרוב למטפלים ויראו להם מה זה להתייחס ככה לחסרי ישע. הקב"ה שונא אותם ולא מקנה בהם

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)

אולי יעניין אותך גם:

עוד בחדשות