מסך הביתחרדיםחדשותמענייןיהדותמוזיקהברנז´האוכל ומתכוניםלמקרה שפספסתם‎MENדיגיטלבית וסטיילמשפחהמשפט בריאותכלכלה חנוך לנועררכבתיירותדעותוידאוצרכנות
חדשות

ישראל 2018

חברי הכנסת סירבו להצטרף לשדולה של "הפורום החילוני"

ח"כ תמר זנדברג (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

מתברר, כי בישראל של ימינו קשה עד בלתי אפשרי להקים שדולה של חברי כנסת שתניף בגאווה את "הדגל החילוני". כך לפחות עולה מאי-היענותם ליוזמת השדולה נגד 'הדתה' (פוליטי)

אלי רוטמן  |  י"ד בטבת תשעח   01.01.18  16:44

חברת הכנסת תמר זנדברג (מרצ) הקימה לאחרונה שדולת של ח"כים נגד תופעת ה"הדתה" שלדבריה קיימת במערכת החינוך בישראל, אלא שלפי הפרסום ב'ידיעות אחרונות', רק שני חברי כנסת ניאותו להצטרף לשדולה זו: קסניה סבטלובה ועמר ברלב מ'המחנה הציוני'. את הקמת השדולה יזם 'הפורום החילוני', קבוצת הורים הנאבקת בנושא זה.

"מטרת השדולה", הסבירה זנדברג, היא "לקדם את התרבות והזהות החילונית, שבה מחזיקים מרבית אזרחי ישראל, המבקשים לחנך את ילדיהם ברוח ערכים חילוניים, פלורליסטיים ודמוקרטיים".

לקראת כנס היסוד של השדולה שיתקיים בכנסת בעוד שבועיים, שלח הפורום הזמנה לכל חברי הכנסת של סיעות יש עתיד, ישראל ביתנו וכולנו, 26 ח"כים, והזמין אותם להצטרף, אך כאמור איש מהם לא נענה להזמנה

ח"כ זנדברג הופתעה מהסירוב הגורף: "אנחנו ב-2018, אבל חברי כנסת ישראל עדיין מפחדים מלבטא את העמדות האמיתיות שלהם. אני מזהה במפלגות כמו ישראל ביתנו ויש עתיד ניסיון כושל ומלאכותי לקרוץ להלך רוח מדומיין, שכביכול קיים בישראל, אבל אני חושבת שאלה מפלגות שקוראות בצורה שגויה לחלוטין את הציבור שלהן. החשש לא להרגיז אף אחד הוא שגוי גם מהותית וגם אלקטורלית, כי הציבור לא שם", טענה זנדברג ל'ידיעות'

לנוכח סירוב הח"כים, מתכנן כעת "הפורום החילוני" לצאת בקמפיין שכותרתו "שכחו מה זה להיות חילונים", עם תמונותיהם של יו"ר ישראל ביתנו השר אביגדור ליברמן, יו"ר יש עתיד ח"כ יאיר לפיד, וח"כים מסיעת כולנו שמובילים קו ליברלי.

"לא ייתכן שחברי כנסת המגדירים את עצמם חילונים נרתעים ממחויבות לבוחרים שלהם ונמנעים מהצעד ההצהרתי שבהצטרפות לשדולה החילונית. חברי הכנסת האלה מסרבים להילחם עבור הציבור שלהם ומפקירים את הזירה. כך קורה שהאינטרס החילוני בחינוך, במסחר ובצבא נרמס ברגל גסה", אמרו חברי הפורום הפגועים.

תגובות

7
ארורה הקרן להשמדת ישראל - ימ"ש
בן תורה
6
תמר בת חווה שתזכי לחזור בתשובה שלמה
להתפלל
ולהקים שדולה למען החרדים

אמן

בקרוב
5
רוב של עם ישראל לא חילוני
כרמי
יותר מ80% עושים ברית מילה שמים מזוזה
98% עושים ברית מילה
נא לדייק בנתוני
4
ואלה תולדות המן הרשע. מרץ.
(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
3
הדתה? ישראל התחלנה בעשורים האחרונים ולא הדתה!!
ANTI PC
את ושכמותך רוצים ישראל גרמנית. אותו דבר בחינוך. אין כזה דבר תרבות חילונית.... ואם לדעתך יש אז על איזה ערכים בנויה התרבות הזו? (אני אתן לך טיפ.. על ערכי הדת היהודית וכמו כן גם הדת הנוצרית ) זכותך לרצות את הערכים הנוצרים אבל לפחות על תהיי צבועה שקרנית ונוכלת שמסתירה את האמת!! את ושכמותך לא רוצים לעבוד בשבת(יום חופש דתי יהודי קדוש) אלא שכל שאר ה"מסכנים" יעבדו בשבילכם בשבת כדי לממש את הבנתך ל"שבת וינפש" צבועה מתחסדת ומסוכנת לאנשים החלשים בחברה שיחויבו לעבוד בשבת(בין מדוחק כלכלי ובין אם לאו) סתם לידע כללי הרי אם שבת יהפוך ליום עבודה רגיל אזי יבטלו את תשלום המוגדל בשבת... לא? גילוי נאות: הכותב הינו יהודי חילוני המתנגד למסחר בשבת!! (ותחבורה ציבורית) ואם כבר אתם רוצים עבודה בשבת ובג"צ תומך אז בבקשה תנו לנו דוגמה ושבג"צ יתחיל לעבוד גם בשבת.(מענין לשמוע כאן מדוע התשובה תהייה שלילית נחרצת)

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
הצג את כל התגובות
2
אין חילונים
לוי
בעם היהודי בני ישראל אין המילה הזאת ''חילוני'',

יש יהודים שומרים תורה ומצוות ויש יהודים שאינם שומרים תורה ומצוות עדיין "עדיין"

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
1
זו לא בעיה של פחד
james
פשוט הפורום שלכם אין בו צורך

אין הדתה..

המחשבה על השתה היא פרימיטיבית ברמה גבוהה

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)

אולי יעניין אותך גם:

עוד בחדשות