מסך הביתחרדיםחדשותמענייןיהדותמוזיקהברנז´האוכל ומתכוניםלמקרה שפספסתם‎MENדיגיטלבית וסטיילמשפחהמשפט בריאותכלכלה חנוך לנועררכבתיירותדעותוידאוצרכנות
חדשות

בשורות טובות

שיפור משמעותי במצב המאבטח הפצוע

הגר"ד לאו בתפילה לצד מיטת המאבטח (צילום: באדיבות המצלם)

מבית החולים שערי צדק נמסר כי חל שיפור משמעותי במצבו הרפואי של המאבטח אשר אלמליח שנפצע באורח אנוש בפיגוע הדקירה בתחנה המרכזית בירושלים (חדשות בארץ)

דניאל הרץ  |  י"ד בטבת תשעח   01.01.18  17:36

שיפור משמעותי במצבו של אשר אלמליח, פצוע הדקירה מהתחנה המרכזית בירושלים. מבית החולים שערי צדק נמסר כי מאתמול (א') בשעות הבוקר הוא נושם עצמונית ומתקשר עם הסביבה. עדיין מאושפז ביחידה לטיפול נמרץ.

החדשות משמחות במיוחד לאור העובדה שלאורך שלושת השבועות האחרונים מצבו של אלמליח אף הורע והיה חשש אמיתי לשלומו.

בני המשפחה קוראים לציבור להמשיך ולהעתיר בתפילה ולקרוא פרקי תהילים לרפואתו השלמה של אברהם אשר בן סעדה.

Your browser doesn’t support HTML5 video

כזכור, בסוף השבוע שעבר, פרקליטות מחוז ירושלים, באמצעות עו"ד שגיב עוזרי, הגישה לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד המחבל מהתחנה המרכזית בירושלים, יאסין אבו אלקרעה, תושב שכם בן 24, בגין עבירת מעשה טרור של ניסיון לרצח וכן עבירה של כניסה לישראל בניגוד לחוק.

על פי כתב האישום,  נוכח הצהרת נשיא ארה"ב דונלד טראמפ בדבר הכרה בירושלים כבירת ישראל, גמר הנאשם בדעתו לרצוח כמה שיותר יהודים בירושלים, להיהרג במהלך האירוע ולהפוך ל"שהיד" וזאת, לשיטתו, כדי להגן על ירושלים ועל מסגד אלאקצא.

בליל 9.12.17, וכשהוא מתכנן לבצע את פיגוע הדקירה ביום המחרת, העלה הנאשם לעמוד הפייסבוק שלו פוסט בשפה הערבית, שאת עיקרו זכר מלימודיו בבית הספר, ואשר תוכנו כדלקמן: "למען אלוקים קמנו, שואפים להניף את הדגל, להחזיר לדת את תפארתה, להחזיר לאלאקצה את תפארתו, שדמנו ישפך. דמנו זול למען המולדת וירושלים ואלאקצה".

בבוקר יום 10.12.17, בסמוך לשעה 8:00, לאחר שהקיץ משנתו ונפרד טלפונית ממקורביו, רכש הנאשם מחנות כלי בית בכפר ברטעה סכין מטבח שאורך להבה 11 ס"מ, שבאמצעותה יבצע את פיגוע הדקירה.

כשהוא מצויד בסכין, אותה הסליק בחלקו הפנימי של המעיל אשר לבש, וכשהוא מנצל את היתר הכניסה למרחב התפר אשר החזיק, הגיע הנאשם לתחנה המרכזית בחדרה וברר כיצד להגיע לירושלים, וזאת כדי להוציא את הפיגוע אל הפועל. הנאשם עלה על מונית 'ספיישל' לירושלים וביקש מהנהג להורידו בתחנה המרכזית בירושלים בתואנת שווא כי מעסיקו אמור לבוא ולאוספו משם.

במהלך הנסיעה לירושלים, כתב הנאשם בערבית ושמר במכשיר הטלפון הנייד שלו "צוואה" שאת נוסחהּ זכר מספרי הלימוד בבית הספר התיכון, ואשר התכוון לפרסמה בפייסבוק בסמוך לפני פיגוע הדקירה, ואשר תוכנה כדלקמן: "אחי אוי אחי, מצווה עליך את אבא ואמא, ואוי לך אחותי אם תדאגי אחריי. למען  המולדת הקרבתי בדמי, הכל למענך יא פלסטין".

משירד מהמונית ניגש הנאשם לשער הכניסה אל התחנה המרכזית ואולם התבקש על ידי  מאבטחת במקום להציג תעודה מזהה. הנאשם הציג את תעודת הזהות שלו ואת היתר הכניסה למרחב התפר אשר החזיק ברשותו. בזמן שהמאבטחת בדקה את מסמכיו של הנאשם, הצטרפו אליה שני מאבטחים נוספים, אשר בדקו גם הם את המסמכים. תוך כדי כך, התבקש הנאשם על ידי אחד המאבטחים להתלוות אליו ולעבור דרך המגנומטר בכניסה לתחנה המרכזית.

הואיל והמגנומטר צפצף, הוציא הנאשם פעם אחר פעם חפצי מתכת אשר החזיק על גופו, פרט לסכין. משכך המשיך המגנומטר לצפצף כל אימת שהנאשם עבר דרכו. תוך שכך, הגיע אשר אלמליח, אחראי האבטחה במקום ונעמד סמוך למגנומטר, ליד המאבטח והנאשם והחל לבדוק בעצמו את אישור הכניסה של הנאשם. משנתבקש הנאשם להוריד את המעיל ולעבור שוב דרך המגנומטר, החליט לבצע את פיגוע הדקירה בו במקום. הוא שלף ממעילו את הסכין ונעץ אותה בעוצמה בחזהו של אשר אלמליח, אותו זיהה כיהודי.

כתוצאה מדקירת הסכין, נגרם למאבטח פצע דקירה בחזה ימני קדמי, וחתכים נוספים. המאבטח הובהל לבית החולים שערי צדק שם הוכנס מיידית לחדר ניתוח, הקרע נתפר, הדימום נוקז והוא הועבר מורדם ומונשם לטיפול נמרץ, ונזקק לטיפול רפואי אינטנסיבי מאז, בהיותו נתון בסכנת חיים. כאמור, ב"ה מצבו משתפר והוא כבר נושם בעצמו.

תגובות

9
רפואה שלימה
יפה לסקר
רפואה שלימה ומהירה

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
8
שהשם ישלח לו החלמה מלאה בקלות ובמהרה
יהודיה
(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
7
בנו הצדיק קיבל על עצמו שמירת שבת
דוד
אני מתפלל עליו שבכות זה הוא יקום על רגליו ויהיה בריא ושלם

למען שמו יתברך שכולם יראו כמה השבת מגינה ומצילה.

אם לא למעננו-עשה למענך.

חסדי השם!!!
6
מאבטח
הילה חוגי
ישתבח שמו לעד שמצבו ימשיך להשתפר ויהיה בריא ושלם יעמוד על רגליו בבריאות ושמחה השם ישמור אתכם

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
5
ניצל בזכות הצדקה והפידיון שנתן לרב אליעזר ברלנד שליט"א
יהודי מאמין
אחיו הרב שלמה אלמליח סיפר שרק הצדקה והפידיון שהוא נתן לרב ברלנד שליט"א הצילו את אחיו אשר אלמליח. הראות הפסיקו לעבוד המצב היה קריטי לחלוטין לא נתנו לו שום סיכוי ואז אחיו פנה לרב ברלנד הרב ביקש פדיון ואז אמר זהוא עכשיו החזרנו לאשר תראות הוא יבריא והכל יהיה בסדר!! ישתבח שמו לעד אכן כך היה צדיק גוזר והקב"ה מקיים. יום אחרי הפדיון שנתנו לרב ברלנד הראות של אשר חזרו לתפקד כרגיל ויותר מזה הרופאים אמרו שהחור שהיה לאשר בראה נסגר בפתאומיות ואין להם איך להסביר אתזה כן כן זה בדיוק מה שהיה הרופאים אמרו שאחד מתוך מליונים יוצא ממצב מוות כמו שאשר היה. זה הכח של פדיון שנותנים לצדיק!!! תודה רבה לך אבא שנתת לנו צדיק כזה גדול בדור כל כך חולה...

ה' יעזור שנזכה לאמונת צדיקים אמיתית

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
הצג את כל התגובות
4
ברוך השם!!
י
(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
3
המאבטח
א כנן
יישר כוח על הבאת הידיעה תמשיכו לעדכן...גם על משפחת אזן ...(אני מארגן בס"ד לימוד ותפילות לרפואתם ולרפואת המאבטח בתושח"י)

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
כל הכבוד
תמי
כל הכבוד

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
2
רפואה שלימה למאבטח וגם לשר אזולאי.
מאיר
שהקב"ה ישלח להם רפואה שלימה במהרה.
1
מאבטח
אילן
ברוך השם שמחים לשמוע על הטבה במצבו ובעזרת השם יעמוד על רגליו בריא ושלם

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)

אולי יעניין אותך גם:

עוד בחדשות