מסך הביתחרדיםחדשותמענייןיהדותמוזיקהברנז´האוכל ומתכוניםלמקרה שפספסתם‎MENדיגיטלבית וסטיילמשפחהמשפט בריאותכלכלה חנוך לנועררכבתיירותדעותוידאוצרכנות
חדשות

החודש האחרון: השחון ביותר מאז 1999

 (צילום: שאטרסטוק)

הנתונים שהגיעו מהשירות המטאורולוגי מראים כי כמויות הגשמים היו מעטות לעיתים אף בחצי מהממוצע בחודשי דצמבר. המצב אף גרם לשר החקלאות לארגן תפילה בכותל שבחסדי שמיים נענתה וגשמי ברכה החלו לרדת (בארץ)

  |  י"ד בטבת תשעח   01.01.18  20:40

אמנם השנה האזרחית החלה עם כמויות גשמים שגרמו אף להצפות בהרבה איזורים, אך חודש דצמבר שהסתיים אתמול (ראשון), היה השחון ביותר מאז חורף 1999/2000 - כך פורסם על ידי  השירות המטאורולוגי.

על פי הנתונים, כמויות הגשם שירדו בחודש דצמבר היו קטנות, כשברוב חלקי הארץ ירדו כמויות קטנות  ממחצית מהממוצע לחודש. בשירות ציינו כי בחודש הזה ימי הגשם היו מעטים ביחס לחודשים מקבילים. החודש היבש הזה מצטרף לחודשים אוקטובר ונובמבר שהיו יבשים גם הם, כך שתחילת עונת הגשמים הנוכחית מתאפיינת במיעוט גשמים משמעותי.

מלבד המיעוט בגשם התאפיין החודש שחלף גם בכך שהיה חם מן הממוצע.

מהנתונים שהתפרסמו עולה כי מיעוט הגשמים בלט באזור הכנרת, שם ירדו בדצמבר 30-20 מ"מ בלבד שהם פחות משליש מהממוצע החודשי.

בנוסף, בגליל המערבי, בצפון הגולן  ובחלק מתחנות הכרמל, ירדו בדצמבר כ-100 מ"מ גשם, שמהווים כ-70%-60% מהממוצע הרב שנתי לחודש. ביתר חלקי הגליל ירדו 70-50 מ"מ (כ-50% מהממוצע החודשי) ובאזור עמק החולה, דרום הגולן ועמק יזרעאל ירדו 55-35 מ"מ המהווים 50%-40% מהממוצע. במישור החוף הצפוני והמרכזי וכן בהרי המרכז ירדו בדצמבר 80-50 מ"מ שהם 70%-40% מהממוצע ובמישור החוף הדרומי ירדו 60-30 מ"מ שהם פחות ממחצית מהממוצע החודשי. בצפון הנגב ובעמק הירדן ירדו כ-10 מ"מ וביתר חלקי הנגב ירדו פחות מ-5 מ"מ. בערבה לא ירד כמעט גשם בכלל.

ככלל, בדצמבר היו מעט ימי גשם. במישור החוף הצפוני ובהרי הצפון היו 8-5 ימי גשם בהשוואה לממוצע רב שנתי של 12-10 ימים. במרכז הארץ היו 6-4 ימי גשם בלבד כשהממוצע הוא 11-9 ימים.

תגובות

3
בגלל שנאת חינם
אפי כהן ס"ט מסיבת אוזניות בעמ
תשובה

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
2
זה בגלל ביבי
מביא עלינו השטן
1
זה בגלל לשון הרע ושינאת חינם
ש
כתוב שזה מרעיל את המים ואם מים כאלה היו יורדים עלינו אז אוי לנו....השם בטובו עוצר את המים מלרדת כי המים רעילים....זה כתוב בספרים הקדושים....ישתבח שמו לעד וקחו את זה היטב לתשומת ליבכם וזה גם החטא בהא הידיעה שמחריב כל שנה מחדש את בית המקדש-----די לשינאת חינם!!!!!!די ללשון הרע ודי למחלוקות!!! הדבר היחיד זה--אוהבי השם שינאו רע וגם את המסיתים והמינים שונאי השם והתורה שעליהם מצוה לדבר ולהישמר!!!!!!

אולי יעניין אותך גם:

עוד בחדשות