מסך הביתחרדיםחדשותמענייןיהדותמוזיקהברנז´האוכל ומתכוניםלמקרה שפספסתם‎MENדיגיטלבית וסטיילמשפחהמשפט בריאותכלכלה חנוך לנועררכבתיירותדעותוידאוצרכנות
חדשות

החרדים נכנעו

אין רוב: ההצבעה על חוק המרכולים נדחתה לשבוע הבא

 (צילום: מרים אלסטר, פלאש 90)

הקואליציה נאלצה להיכנע לאופוזיציה ולישראל ביתנו ולדחות את ההצבעה על חוק המרכולים לפחות בשבוע, הודות להיעדרותם של ח"כ גליק והשר אזולאי ולמרות ההצהרות הברורות של דרעי (חדשות)

ישי כהן  |  י"ד בטבת תשעח   01.01.18  22:41

למרות הצהרות יו"ר ש"ס השר אריה דרעי, ההצבעה על חוק המרכולים נדחתה לפחות בשבוע.

במשך שעות ניסו בקואליציה להשיג רוב לחוק המרכולים, בשעות הערב המאוחרת הגיעו בקואליציה למסקנה כי אין לחוק ועדכנו את ראשי הסיעות החרדיות כי יש צורך לדחות את ההצבעה לפחות בשבוע.

אחת הסיבות המרכזיות לאי השגת רוב היא העובדה שהאופוזיציה סרבה להתקזז עם ח"כ יהודה גליק היושב שבעה על רעייתו שנפטרה הבוקר ועם השר דוד אזולאי שהרופאים לא אישרו לו הגעה להצבעה במליאת הכנסת.

מי שרושם ניצחון הערב הוא השר אביגדור ליברמן שלמרות חברותו בקואליציה החליט שסיעתו תצביע נגד ובכך מנע השגת רוב.

גם המפלגה הערבית המשותפות החליטה להתייצב בהצבעה ולהצביע נגד, כך שהקואליציה לא יכלה לבנות על היעדרותם.

דרעי מצידו הצהיר מאז אמש שלא יסכים לדחייה נוספת בהצעת החוק שהוא מקדם, אך לבסוף, כאמור, הוא נאלץ להתקפל ולאפשר את דחיית ההצבעה.

כזכור, הצהריים תקף השר דרעי את התנהלות האופוזיציה ואמר: "אני שומע על ההתנהגות חסרת התקדים של האופוזיציה ואני כולל בזה גם את ישראל ביתנו ומשתומם על חוסר האנושיות של החברים כאן, להיות אטומים לאנשים הנמצאים ברגעיהם הקשים ביותר. האם זה המסר שאנחנו רוצים להעביר לציבור?"

דרעי הוסיף: "אני קורא לראשי הסיעות האופוזיציה להתעשת ולחזור להיות בני אדם. ההצבעה תעבור בעזרת ה' בכל מקרה, אל תהפכו את הוויכוח הפוליטי למפגן של חוסר אנושיות".

"העובדה שסיעה בקואליציה מצביעה נגד חוק ממשלתי היא הזויה", אומר ל"כיכר השבת" ח"כ חרדי: "ככה ממשלות נופלות. כל אחד עושה מה שהוא רוצה ומוזר שדרעי לא מצליח להשפיע על חברו הטוב איווט שלפחות ימנע ולא יצביע נגד".

כישלון הקואליציה גרם כמובן לחגיגות שמחה באופוזיציה ולתגובות רבות. ראש האופוזיציה, ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג מסר: "זו בפירוש דרמה. הסדק בחומת הקואליציה הולך ומתרחב. המשבר הפנימי גדל. בסוף בסוף דינם של חוקים מיותרים שלא משרתים את הציבור בכלום, שהם יביאו להתמוטטות הקואליציה. זה רק עניין של זמן".

ח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו) הגיב: "‏אני שמח שהקואליציה דחתה את ההצבעה בשבוע, ואני מקווה שבשבוע הזה יחזרו לשפיות ויורידו בכלל את החוק הזה מסדר היום. אין שום סיבה לקדם חוק שפוגע במרקם החיים והיחסים בין דתיים לחילונים".

 יו"ר יש עתיד יאיר לפיד: ‏"חוק המרכולים לא יעלה להצבעה. השבוע ניצחנו, אבל בשבוע הבא הם ינסו שוב. נמשיך להוביל את המאבקים נגד הכפייה החרדית, נגד סחטנות, בעד יהדות מכילה וסובלנית ברוח עם ישראל לדורותיו".

ח״כ עפר שלח,יו״ר סיעת יש עתיד אף הוא פרסם הודעת שמחה:  "המאבק הנחוש שהובלנו, יחד עם חברינו לאופוזיציה, הביא לדחייה בשבוע של חוק המרכולים הדורסני והפוגע. יחד איתו נדחה החוק המופרך שאמור להחזיר את ליצמן לממשלה כסגן שר. זה נצחון אדיר במאבק נגד הממשלה הגרועה הזו, והחוקים המופרכים והמושחתים שהיא מעלה למען ההישרדות הפוליטית שלה. נמשיך להיאבק נגד היוזמות האלה בכל הכח".

יו"ר המחנה הציוני, אבי גבאי: "כשלא מקזזים ולא מוותרים הקואליציה מתקפלת ומתפרקת לאיטה. נמשיך לפעול בנחישות למנוע את חוק המרכולים פשוט משום שהוא נגד הציבור ובעד הפוליטיקה".

 

תגובות

10
דרעי תפילתי שיעוף מהכנסת ומתככיו!
דניאל החילוני
רק צרות בעם היהודי הוא עושה! איך שנכנס לפוליטיקה מרן עובדיה ז"ל לקה בבריאותו נוראות ונעלם מעל פנינו אישיות כה רמה וחשובה לאחדות העם שהייתי צועק על טיפשים חילוניים שדיברו נגדו אבל דרעי לא מפסיק בתככים שלו ומזיק לכל מה שזז ואיבדנו בממשלה אדם כל כך יקר ומנוסה - אלי ישי, שאני מקווה שביבי ישכיל בממשלה הבאה להשיבו לתפקיד בכיר. דרעי שחצן, שוויצר, אדם מלא תככים, לפי מבט עיניו המיתמם רואים אדם מלא תככים! השם ישמור עם ישראל מדרעי וממעשיו אמן ונאמר אמן.
9
חילול שבת במרחב הציבורי
הלנה
זה הנושא שעומד מאחורי חוק המרכולים ולא קשור לכפייה דתית או לחוסר התחשבות בציבור כזה או אחר. הסחבת בחוק שנמשכת כבר למעלה משלוש שנים היא כשלעצמה חילול השם. חבל שלא מבינים את הדבר הבסיסי הזה- לא חילונים וגם לא דתיים שצריכים לחזור ולהדגיש שהחוק הזה לא נועד לשרת את המגזר שלהם ששומר שבת ממילא במרחב הציבורי שלו אלא את כלל ישראל!!

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
8
צריך מפלגה דתית אחת גדולה
השילטון שלנו
לא יוכלו להקים שילטון ללא המפלגה הזאת
7
לפיד וליברמן
james
מקבלים עוד מנדט ע"ח שס והליכוד .. זה נראה שש"ס בבחירות הבאות בבית

מענין למה דרעי לא איים להתפטר?

יודעים למה? כי אז היה צריך לממש !!

והיו עוצרים אותו לחקירה !!

אבל זה נראה שאותו קהל שדרעי מכוון אליו ספרדי חרדי יצביע ליהדות התורה ויחזיר עטרה ליושנה שפרענקים עובדים אצל אשכנזים

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
6
השבת תתבע את עלבונה
רועי
דרעי אתה ליצן גדול . סופך קרוב מאי פעם .

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
הצג את כל התגובות
5
לא צריך נציגות חרדית בכנסת
טוביה
לעולםםםםם החרדים היסתדרו מצויין עם חילונים המפלגות שמאל

לא צריך את שס המושחתים לא צריך את גיל המושחתים לא שם ולא ברשויות

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
4
דרעי העם איתך תמשיך הלאה.
יוסי
3
המשחק בשקופים
זאב
הפנים של דרעי מעוררות רחמים. אל תאמינו לשחקן הזה. הוא לא זוכר את השקופים. הוא רוצה רק קולות בקלפי בשביל משכורת נאה לו ולמשפחתו. כאילו נלחם על השבת. הוא שכח שהשבת שומרת על עם ישראל "באשר הוא שם". דרעי ! אתה שחקן לא מוצלח.
2
חחחחחחח דרעי המרוקאי המצחין
עם אות קלון שני
1
ומה יקרה עם הנציגות החרדית תחלש ?
בני
זה יכול להיות טרגדיה...וכל מי שהיה שותף לכך בין במישרין ובין בעקיפין יהיה שותף מלא למחיר לדורות עולם...תפסיקו לחפש את אריה דרעי על כל שטות..אתם בזה תהיו שותפים לנזק האדיר שיגרם חלילה ליהדות ולחרדים...

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
תספר מה כבר יקרה אם האפסים ילכו.
סיני
השבת תפגע ? חחחחחח

הכותל יפגע ? חחחחחח
רגע.. שאני אבין
דויד
אתה אומר שאם אריה דרעי עושה שטויות ומדרדר את המפלגה, מוביל למצב שאולי ש"ס לא עוברת את אחוז החסימה ולכן יהיה פחות נציגות חרדית בכנסת... אנחנו אמורים מה? לקחת את האשמה ממנו?

הוא מנהיג המפלגה הוא מדרדר אותה.

כל ראש מפלגה אחראי על הביצועים של עצמו.

אולי יעניין אותך גם:

עוד בחדשות