מסך הביתחרדיםחדשותמענייןיהדותמוזיקהברנז´האוכל ומתכוניםלמקרה שפספסתם‎MENדיגיטלבית וסטיילמשפחהמשפט בריאותכלכלה חנוך לנועררכבתיירותדעותוידאוצרכנות
חדשות

סגן יו"ר הכנסת בראיון סוער

אייכלר: "בג"ץ - כנופיה דיקטטורית; חסון - חייתיות פוליטית"

 (צילום: כיכר השבת )

בג"ץ - דיקטטורה, לפיד - כמו הפלסטינים, הודעת יואל חסון על הקיזוזים - אכזריות וחייתיות פוליטית • ח"כ ישראל אייכלר בראיון סוער משיב אש למסיתים נגד החרדים ומסביר את 'חוק המרכולים' (חדשות)

ישי כהן  |  ט"ו בטבת תשעח   02.01.18  16:51

Your browser doesn’t support HTML5 video

סגן יו"ר הכנסת, ח"כ ישראל אייכלר יוצא בצהריים (שלישי) בראיון ל"כיכר בכנסת" במתקפה חריפה נגד בית המשפט העליון, אותו הוא מכנה - "שלטון הכנופיות הדיקטטורי", על שר הביטחון אביגדור ליברמן הוא אומר כי "המינימום של אנושיות היה צריך להיות שהוא לא יהיה נגדנו", על לפיד: "כמו שאין לי צפיות מהפלסטינים אין לי ציפיות מלפיד", על ח"כ יואל חסון: "אכזריות, זה מראה מה זה חייתיות פוליטית", ומסביר מה ההבדל בין לפיד לליברמן. 

בפתח הראיון מסביר ח"כ אייכלר כיצד קורה שהחרדים לא מצליחים להעביר את 'חוק המרכולים' ואומר כי "אנחנו לא שמונה עשר מנדטים כמו שהיינו בקדנציה הקודמת, אנחנו שלושה עשר בתוך מאה עשרים. אפילו 'הבית היהודי' לא נלחם בשבילנו".

ח"כ ישראל אייכלר בראיון לכתב "כיכר השבת" ישי כהן

אייכלר ממהר לדבר על החוק ותוקף בחריפות את שופטי בג"ץ: "מה זה כל החוק הזה? אתה חושב שזה חוק שאני רוצה? זה ששר הפנים שבעים שנה הייתה לו סמכות לאשר או לא לאשר חוק עזר עירוני, בא בג"ץ, שהוא שלטון הכנופיות הדיקטטורי שהשתלטו על המדינה באופן בלתי חוקי, ופוסלים את סמכותו של שר הפנים לסגור חנויות בתל אביב.

"אז עכשיו באים ועושים חוק שכן יש לו סמכות, אבל לא על תל אביב ובתי עינוגים, וכל הפריצות. אנחנו שלושה עשר מתוך 120, זה לא רק רע (החוק. י"כ) אנחנו במצב של משטר כיבוש של הדיקטטורה האנטי דתית של בית המשפט העליון. אנחנו חיים במשחק כמעט בלתי אפשרי, במשחק הזה אנחנו מנסים לסתום פרצות כמו שאדם שיש לו שמיכה קצרה והוא מכסה כל רגע". 

ח"כ אייכלר, מה ההבדל בין יאיר לפיד לאיווט ליברמן, הוא תוקע חוק שכל כך חשוב לכם, זה נראה כאילו על איווט אתם שומרים. דין ליברמן לא כדין לפיד...

"קודם כל, עצם העובדה שאדם עם חמישה מנדטים הוא שר ביטחון בקולות שלנו, המינימום של אנושיות היה צריך להיות שהוא לא יהיה נגדנו, בוודאי שייתן קיזוז לאזולאי וגליק. אבל ליברמן יש לו בעיה אמיתית, הוא הולך להימחק מהמפה אם הרוסים לא יצביעו לו"...

"אכזריות". אייכלר ויואל חסון (צילום: מרים אלסטר, פלאש 90)

אייכלר מסביר מדוע החרדים נמנעים 'ללכת על הראש' של ליברמן ואומר כי "כל קול לליברמן זה מוריד קול ללפיד, אין לנו עניין שאנשים יעברו מליברמן ללפיד, אנחנו נמצאים במקום שצריך להגביר את השכל על הרגש".

לדבריו: "למרות שאנחנו כועסים על ליברמן יותר מלפיד, לפיד הוא אויב מוצהר, כמו שאין לי צפיות מהפלסטינים אין לי ציפיות מלפיד".

"הייתי מצפה", מוסיף אייכלר, "שחבר של אריה דרעי, מינימום שיגיד שאזולאי לא מרגיש טוב וגליק שקרה לו מה שקרה לו, ליברמן היה צריך ששניים מהאנשים שלו לא יצביעו נגד, אבל הוא צריך את הקול הרוסי". 

אתה חושב שהיה צריך לבקש מח"כ יהודה גליק להגיע להצבעה שעות לאחר קבורת רעייתו?

"חס ושלום, לכן תמכתי בדחייה של שבוע. אתה יודע מה זה אישה בת חמישים נפטרה והשאירה שמונה יתומים?".

יהודה גליק סופד לרעייתו, אמש (צילום: הדס פרוש)

אייכלר תוקף בחריפות את ח"כ יואל חסון, מרכז האופוזיציה, שהודיע שלא יתקזזו עם גליק: "ההודעה של המחנה הציוני הייתה אכזריות, זה מראה מה זה חייתיות פוליטית, יו"ר הכנסת יצא נגד זה. אשה נפטרה, לא עוברת שעה, מה שיש לכם להגיד זה שלא תתנו קיזוז? אפילו הרצוג יצא נגד זה בסיעה". 

לקראת סיום הראיון מסביר אייכלר את ההבדל בין יאיר לפיד לאבי גבאי: "הרגשות האנטי חרדיים של בוחרי לפיד אינם הרגשות האנטי דתיות של בוחרי המחנה הציוני. ברגשות זה שונה. בדעות זה אותו דבר".

אייכלר תוקף ראשי ערים מהליכוד שלדבריו אינם צריכים חנויות פתוחות בשבת אלא הרצון שלהם הוא שחרדים לא יבואו להתגורר בעיר שלהם. 

צפו בראיון המלא עם ח"כ ישראל אייכלר.

תגובות

14
למה כשאייכלר מדבר לא נרשם הסתה
סתם אחד
מציע למגזר החרדי לשמור את אייכלר שיפסיק להתראיין אצל החילונים כל פעם שאני שומע אותו חושב אם הוא לא עובד אצל לפיד
13
הגמל לא רואה את הדבשת של עצמו
חילוני
ואם כבר - אז אייכלר וחבריו הם כנופייה דיקטטורית שמנסים להחליט באופן דיקטטורי עבור תושבי הרשויות המקומיות כיצד הם יחיו וכיצד הם יבלו ביום המנוחה שלהם. לכל אחד יש את השבת שלו, ולכל רשות מקומית האופי שלה.
12
רק אתה צדיק טהור וכולם נוכלים ואכזרים
רחמנא לצילן
(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
11
תתביישו נציגינו בכנסת
רק עצ
אותכם מעניין רק . ורק דבר אחד

הכסא
10
אייכלר עד שאתה תוקף את בג"ץ
ג
שהם חילונים תתקוף את עצמיך קודם על נתינת חלק מהכותל הקדוש לרפורמים ועל ישיבתך בקואליציה שמחללת שבת ועל ליצנותך מכל מי שרוצה לפרוש מהקואליציה (כמו האדמור מסלאנים) כי רגלי אבותיו עמדו בהר סיני והוא לא רוצה אחריות על חילולי שבת
הצג את כל התגובות
9
כחילוני מאמין אבחר בחרדים למען השבת
חילוני מאמין
8
אייכלר צבוע טיפש שכמוהו
בעלזער
חושב שהוא עובד עלינו, הייתם צריכים לראות את תגובתו כשהמראיין שאל אותו (אחרי הדרשה היפה שלו על שליברמן יותר גרוע מלפיד) נו אבל אתם הרי נותנים לליברמן לעשות מה שהוא רוצה?

תסתכלו בדקה: 3:50

משעשע איך שהחכי"ם עובדים על עצמם ועלינו מן פיצול אישיות כזה

מצד אחד לדרוש דרשות אש נגד לפיד ושונאי הדת ומצד שני להתחבק אתם ולהכנע להם...
7
אייכלר חרדי אמיתי.
דן סגל
וכשפוער את פיו, רואים את הבורות החרדית, וכל חברה משכילה היתה מתביישת בנציג כזה. אבל כשהאדמו"ר הוא הבוחר בנציגו. אלה התוצאות.
6
חילונים.אנכם יראים מאלוקים תתבישו לכם
אסתר
אתם השמאלנים החילונים אתם הרסתם את המדחנה שלנו.זה התחיל בהסכם אוסלו האכזרי שהבאתם את עראפת ואת כל המחבלים מטוניס.אתם שעקרתם יהודים ששמרו בגופם ובנפשם על מדינתנו בגוש קטיף.אתם שרציתם וניסתם למחוק את התרבות של העולים מצפון אפריקה.אתםשצמחו ממכם ארגון צלם שמטריד את לוחמנו ואותנו.אתם השמאלנים שמכם צמח גם ארגון שוברים שתיקה שאומר לדור הצעיר לא להתגייס לצ.ה.ל.אתם שעכשיו נלחמים לפתוח את החנויות בשבת.ובכדי שלא יגורו חרדים .אתם שמעדיפים את הפלישתינאים יגורו לידכם ולא יראי אלוקים.זה לא יעזור לכם לעולם לא תבחרו אתם לא תהיו בשלטון בעזרת השם.לעולם לא.רק מפלגות הימין חרדים ודתיים ויהודים שמאמינים באלוקים הם ישלטו בממשלה והעם יבחר בהם לא בכם.אתם הרסתם לנו את המדינה אפילו בגץ נגד היהודים הדתיים.אפילו בגץ מעדיף להשאיר בתים של ערבים שנבנו על אדמות המדינה ובתים שלנו היהודים הורס

גם בעזרת השם עוד ישבו בהגץ שופטין יהודים דתיים וחרדים המאמינים באלוקים ולא חילונים.

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
5
מה יעזור שאתה מתראיין לכאן?
לוי
תראיין בעיתונות הכללית

ברדיו

תעלה לשידור

בגלל חוסר הסברה שלכם יש על שומרי המצוות מתקפה

(כמובן לא צריך לעשות את זה בשבת כמו שיש כאלה שפוסקים)
4
לא משכנע ולא נכון ולא מעניין
יהודה
3
שאיכלר יתקוף גם את דרעי
שימי
שביום הלווית אשתו של ח"כ גליק ביקש ממנו להגיע למליאה להצביע....
2
הרב איכלר היקר
אליהו
הרב איכלר היקר מה חשבת שהם יהפכו לחסידים גדולים מה שיש לעשות זה לכוין בלמינים ולמלשינים להתפלל ולכוין שכל מי שעמדו רגלי אבותיו על הר סיני ישוב בתשובה שלמה אמן
1
אייכלר מה עם הפרענקים למכסות שכחת?
חיים מאיר
אנחנו אף פעם לא!!!!

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)

אולי יעניין אותך גם:

עוד בחדשות