מסך הביתחרדיםחדשותמענייןיהדותמוזיקהברנז´האוכל ומתכוניםלמקרה שפספסתם‎MENדיגיטלבית וסטיילמשפחהמשפט בריאותכלכלה חנוך לנועררכבתיירותדעותוידאוצרכנות
חדשות

"לא מקבלים שום הערכה או כבוד"

הנשיא טראמפ מאיים על הפלסטינים: 'למה שנשלם להם?'

הנשיא טראמפ (צילום: קובי גדעון, לע"מ, פלאש 90)

טראמפ מאיים לקצץ מאות מיליוני דולרים בשנה שארה"ב מעבירה לאונר"א כתמיכה בפלסטינים, אם לא ישובו לשולחן המשא ומתן • "למה שנשלם להם את התשלומים המסיביים האלה בעתיד?" (מדיני)

  |  ט"ז בטבת תשעח   03.01.18  07:07

האיום על הפלסטינים מחריף: נשיא ארה"ב דונלד טראמפ איים הלילה (רביעי) בקיצוץ התמיכה הכספית לפלסטינים אם הם לא ישובו לשולחן המשא ומתן.

טראמפ צייץ בחשבון הטוויטר שלו כי "אנחנו משלמים לפלסטינים מאות מיליוני דולרים בכל שנה - ולא מקבלים שום הערכה או כבוד, הם אפילו לא רוצים לדון על הסכם שלום עם ישראל שהיה צריך לקרות כבר מזמן".

"הורדנו את ירושלים, החלק הקשה ביותר במשא ומתן, מהשולחן, אבל ישראל, בשל כך, הייתה צריכה לשלם יותר. אבל אם הפלסטינים כבר לא מוכנים לדון בשלום, למה שנשלם להם את התשלומים המסיביים האלה בעתיד?", הוסיף טראמפ.

בדבריו רומז טראמפ כי ארה"ב ציפתה לקבל מישראל משהו בתמורה להכרתה בירושלים כבירת ישראל אך הדבר לא קרה.

כזכור, לאחר הכרזת טראמפ על ירושלים כבירת ישראל אמר אבו מאזן כי ההכרזה הרסה את אמינות טראמפ כ"מתווך שלום" וכי ארה"ב הכריזה בכך שהיא "פורשת מהתפקיד שמילאה בתהליך השלום".

האיום של טראמפ מגיע שעות ספורות לאחר ששגרירת ארה"ב באו"ם, ניקי היילי, איימה כי אם הפלסטינים לא יחזרו למשא ומתן יופסק הסיוע לאונר"א - סוכנות האו"ם לפליטים פלסטינים.

"הנשיא אמר שהוא לא רוצה להוסיף תקציב או לקצץ את המימון עד שהפלסטינים יסכימו לחזור למשא ומתן", אמרה היילי. "ההחלטה (בעצרת האו"ם) לא הועילה למצב. אנחנו מנסים לקדם את תהליך השלום, אך אם זה לא יקרה - הנשיא לא ימשיך לממן את זה".

ארה"ב מעבירה לקופת אונר"א, כ-300 מיליון דולרים מדי שנה. בשנת 2016 תרמה ארה"ב לאונר"א 368,429,712 דולרים.

תגובות

4
הלוואי עלינו שניהיה ראשונים
לוי
3
טרמפ לא ציפה לתשלום מישראל אלה ליותר גמישות במו"מ
ANTI PC
ותודה לאל שאלו האויבים שלנו וטרמפ חשף את פרצופם של הערבים וחברייהם מה0מאל!

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
2
ברוך ה' , אדם חכם.
יוסי
1
הפלסטינים לא פליטים אלא רוצחים ודי!
לסגור אונרא
אונר"א מזמן כבר לא ממלא את תפקידו וצריך לסגור אותו. זה מעין תקציב ענק שארה"ב משלמת עבור עובדים רבים שמחלקים קמח ואורז ודואגים לרפואה למה שמונצח כ-69 שנים שנים "פליטים" כאשר לא מדובר בפליטים אלא בחממות טרור! אף אחד כבר בארה"ב לא חושב שמדובר בפליטים אלא בחממות שמגדלות דור הטרור הבא צעירים שכל חלומם לרצוח יהודי באשר הוא יהודי! הוי רבין הי"ד שלי כמה צעקות צעקתי שתצא מהטרוף והחלום על איזה שלום שזה דבר שאפילו לא בא בחשבון... הרוצח שלך רצח גם נפשי וגם אלפי נפשות וגם מעל אלף יהודים הי"ד אל אתה רבין הי"ד היית צריך לדעת הפתגם הערבי הפשוט שמקוצים לא יוצאים ענבים וידעת אותו היטב...!!!

אולי יעניין אותך גם:

עוד בחדשות