מסך הביתחרדיםחדשותמענייןיהדותמוזיקהברנז´האוכל ומתכוניםלמקרה שפספסתם‎MENדיגיטלבית וסטיילמשפחהמשפט בריאותכלכלה חנוך לנועררכבתיירותדעותוידאוצרכנות
חדשות

אלו מול אלו

המשטר האיראני גייס אלפים למפגני תמיכה: "להרוג את הסוררים" • צפו

הפגנת התמיכה וקריאות ההוצאה להורג (צילום: מתוך @BabakTaghvaee בטוויטר)

בעוד עשרות אלפים מסכנים את נפשם בכל רחבי המדינה האסלאמית בהפגנות נגד המשטר, הבוקר יצאו אלפים להפגנות נגדם וקראו "להוציא להורג את הסוררים" • צפו (העולם הערבי)

אלי רוטמן  |  ט"ז בטבת תשעח   03.01.18  13:42

Your browser doesn’t support HTML5 video

הבוקר (רביעי) יצאו אלפי איראנים לרחובות כדי להפגין תמיכה בממשל האייתולות, כמשקל נגד למחאות וההתקוממות נגדו שנמשכות כבר שישה ימים.

בטלוויזיה הממלכתית שודרו תמונות של הפגנות תמיכה גדולות בהן נשאו המפגינים דגלי איראן ותמונות של המנהיג הרוחני האייתוללה עלי חמינאי, בארבע ערים - לא כולל טהרן או משהד, הערים הגדולות ביותר במדינה, בהן התקיימו ההפגנות הגדולות נגד הממשלה. 

האלפים הרבים שגויסו להפגנות התמיכה קראו בין היתר להוציא להורג "מתפרעים סוררים" שנתמכים, לדבריהם, על ידי ישראל, בריטניה וארצות הברית. הם אף השמיעו סיסמאות דוגמת "הדם בעורקינו הוא מתנה למנהיג שלנו" ו"לא נעזוב את המנהיג לבדו".

כזכור, בהפגנות האנטי, שתפסו את המשטר לא מוכן והביאו עד כה למותם של לפחות 21 אנשים ולמעצרם של יותר מ-450, קראו המפגינים "מוות לרוחאני הדיקטטור" ו"עזבו את פלסטין".

גם הלילה המשיכו המהומות ברחבי איראן, ובדיווחים ברשתות נצפו שוטרים כשהם נאבקים במפגינים בערים.

Your browser doesn’t support HTML5 video

 

המקרים שבלטו במיוחד, הם של משאית משטרתית שדרסה במכוון מספר מפגינים וכן תיעוד של ירי מאסיבי כלפיהם בעיר אחרת.

גורמים משפטיים באיראן ציינו, כי חלק מהעצורים עשויים לעמוד בפני עונש מוות.

תגובות

אולי יעניין אותך גם:

עוד בחדשות