מסך הביתחרדיםחדשותמענייןיהדותמוזיקהברנז´האוכל ומתכוניםלמקרה שפספסתם‎MENדיגיטלבית וסטיילמשפחהמשפט בריאותכלכלה חנוך לנועררכבתיירותדעותוידאוצרכנות
חדשות

"פוגעים בפרטיות"

'הליכוד' הגיש תלונה נגד 'יש עתיד' של לפיד

 (צילום: נועם רבקין פנטון, פלאש 90)

'הליכוד' הגיש תלונה נגד מפלגת 'יש עתיד' בעקבות קמפיין במייל שנשלח על ידי המפלגה שעשתה שימוש במאגרי מידע שהגיעו אליה ע"פ החשד שלא כדין ופוגעים בפרטיות (פוליטי)

דניאל הרץ  |  ט"ז בטבת תשעח   03.01.18  14:35

תנועת הליכוד פנתה היום (רביעי) למשרד המשפטים בדרישה לפתוח בחקירה נגד מפלגת "יש עתיד", זאת בגין חשד לכאורה לשימוש שלא כדין במאגרי מידע.

פניית הליכוד הגיעה בעקבות הודעות דואר אלקטרוני שנשלחו בימים האחרונים על ידי ״יש עתיד״, תחת הכותרת: ״הולכים לסגור לך בשבת את העיר״.

היועץ המשפטי של תנועת הליכוד, עו״ד אבי הלוי, פנה לראש הרשות להגנת הפרטיות במשרד המשפטים, נגד מפלגת "יש עתיד" ויושב הראש שלה ח"כ יאיר לפיד בגין חשד, לכאורה, לשימוש שלא כדין במאגרי מידע והפרת הוראות חוק הגנת הפרטיות, תשנ"ו-1996.

״השבוע פורסם באמצעי התקשורת, כי ח"כ יאיר לפיד, יו"ר "יש עתיד", שלח הודעת דואר אלקטרוני לאלפי אזרחים, שכותרתה "הולכים לסגור לך בשבת את העיר". באחד מאמצעי התקשורת פורסמה תגובתו של אזרח, שנכלל בין האלפים שקיבלו את הודעת הדואר, שהביע פליאה על כך שפרטיו האישיים נכללו במאגר המידע שבו נעשה שימוש לשליחת הודעתו של ח"כ יאיר לפיד״, כתב עו״ד הלוי במכתבו.

״נסיבות המקרה מעלות חשד, לכאורה, לכך שהודעתו של ח"כ יאיר לפיד נשלחה תוך שימוש, שלא כדין, במאגרי מידע והפרתן של הוראות חוק הגנת הפרטיות שביקשו להגן על פרטיותם של אזרחי המדינה״, הוסיף עו״ד הלוי.

בפנייתו ציין עו״ד הלוי כי אין זה המקרה הראשון שבו "יש עתיד" עושה שימוש, שלא כדין, במאגרי מידע. נזכיר כי "יש עתיד" נקנסה בעבר על ידי משרד המשפטים בסכום של עשרות אלפי שקלים בגין שימוש, שלא כדין, שעשתה במאגר מידע בשליחת דיוור ישיר לניצולי שואה במהלך מערכת הבחירות לכנסת ה- 20.

עו״ד הלוי ציין במכתבו כי ״לאור חשיבותו הרבה של אינטרס השמירה על הפרטיות והישנותו של המקרה אנו מבקשים מכבודו לפתוח לאלתר בבדיקת התלונה״.

מיש עתיד נמסר בתגובה: "לשכת נתניהו הפסיקה כנראה לנהל את ענייני המדינה כי היא עסוקה מדי בהפצת שקרים ובניסיונות להכפיש. לא יעזור להם ואף אחד כבר לא קונה את השטויות שהם מנסים למכור מרוב לחץ.

לגבי העניין עצמו: כל המיילים הנשלחים מיש עתיד נשלחים לאנשים שביקשו לצרף אותם לרשימות התפוצה שלנו ולכתובות מייל ממאגרי מידע הרשומים כחוק. בכל מייל מצוין כי ניתן לבקש להסיר את הכתובת מרשימת התפוצה".

תגובות

5
שיא הצביעות
ניר
הליכוד השתמש בכל מאגרי המידע הקיימים ביום הבחירות ויצר קשר עם כל אזרחי ישראל בשביל להפחיד את כולנו עם הודעות הזויות, גם הבית היהודי, ש"ס, דגל התורה ועוד מפלגות, כולם משתמשים באותם מאגרי המידע

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
4
בושה לליכוד
ציון
מה קרא, הליכוד מבין ומתחיל להתבייש שהוא פוגע בבוחריו החילוניים והמסורתיים שלא מעניין אותם בעיית השרידות הפוליטית של אריה דרעי שגורר אותם בניגוד למצע הליכוד.
3
פתאום מישהו בליכוד נזכר להילחם
אורח
בסוחרי המידע כשזה לא מתאים לו,
2
שחיתות
מלכה
הוא גם רצה לקבל דוקטורט מאוניברסיטת בר-אילן שזה תואר שלישי, כשאפילו תעודת בגרות אין לו.

ומה עם תוכמית מע"מ אפס לעשירים

שעיכב את תוכנית מחיר למשתכן של

של השר אריאל.

וכעת טוען שהיתה לו גם תוכנית מחיר

למשתכן.

הוא פופוליסט.

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
1
למה מה יעשו לו?(כבר פשע באותו פשע) וקיבל רק 40 אלף שח קנס. ומה עם אבי גבאי?
ANTI PC
שרק אתמול קיבלתי ממנו 3 שיחות פירסומת בפחות מ10 דקות?

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)

אולי יעניין אותך גם:

עוד בחדשות