מסך הביתחרדיםחדשותמענייןיהדותמוזיקהברנז´האוכל ומתכוניםלמקרה שפספסתם‎MENדיגיטלבית וסטיילמשפחהמשפט בריאותכלכלה חנוך לנועררכבתיירותדעותוידאוצרכנות
חדשות

בפעם השנייה

באמצע היום: פצמ"רים מעזה התפוצצו בישראל

פצצת מרגמה (צילום ארכיון: רועי עידן, ynet)

ארגוני הטרור מפגינים תעוזה הולכת וגוברת, עם שיגורים נוספים - בפעם השניה בסך הכל, בשעות היום - של פצמ"רים לעבר שטחי ישראל. בנס לא היו נפגעים, אף שלא הושמעה כל אזעקה (בארץ)

אלי רוטמן  |  ט"ז בטבת תשעח   03.01.18  14:37

שלושה פצצות מרגמה שוגרו מרצועת עזה והתפוצצו, שניים מהן באמצע היום (רביעי), בשטח פתוח במועצה האזורית אשכול.

לא נשמעו אזעקות לפני הנפילות, ואך בנס איש לא נפגע ולא נגרם נזק. כוחות צה"ל שסרקו את האזור איתרו את נקודת הנפילה הראשונה, סמוך לגדר המערכת.

מדובר צה"ל ‏נמסר: "לפני זמן קצר זוהה שיגור משטח רצועת עזה לעבר שטח הארץ".

בחלוף שעה וחצי נמסר מהמועצה המקומית אשכול: "בדקות האחרונות זוהתה נפילה נוספת בשטח פתוח סמוך לגדר המערכת באזור המועצה האזורית אשכול, ללא צורך בהפעלת צבע אדום. טרם אותרו הנפילות בשטח".

גם מדובר צה"ל נמסר: "לפני זמן קצר זוהה במערכות שיגור נוסף משטח רצועת עזה לעבר שטח פתוח. טרם זוהתה נפילה. האירוע בבדיקה".

בשעות הערב, זוהה שיגור נוסף משטח רצועת עזה לעבר שטח הארץ, ובשונה משני השיגורים הקודמים, הפעם הופעלה אזעקת צבע אדום במרחב שבו זוהתה הנפילה.

מדו"צ נמסר: "יודגש, כי לאחר סריקות שביצעו כוחות צה"ל לא אותרו בשלב זה נפילות משני האירועים שהתרחשו מוקדם יותר היום".

ארגון הג'יהאד האסלאמי, לו מייחסים את השיגורים האחרונים, הזהיר את צה"ל כי כל תגובה לירי מעזה "תיענה בתגובה חזקה כפליים. לעולם לא נפסיק להגן על אדמתנו".

Your browser doesn’t support HTML5 video

יצויין, כי אף שהירי ממשיך רצף של שיגורים במשך כחודש, בעיקר מאז הכרת נשיא ארה"ב טראמפ בירושלים כבירת ישראל, הפעם הוא בולט בכך שהוא נעשה באמצע היום.

ביום שישי זו היתה הפעם הראשונה שנורה מטח פצצות מרגמה מהרצועה לעבר עוטף עזה באמצע היום, במקביל לאירוע שנערך בכפר עזה לציון יום הולדתו ה-24 של סמ"ר אורון שאול הי"ד.

הנוכחים באירוע נאלצו לתפוס מחסה ולרוץ לעבר המרחב המוגן, וזהבה שאול, אמו של אורון, תיארה לאחר מכן ל-ynet: "זו חוויה לא נעימה ומפחידה".

תגובות

1
כנסו.
איני מבין
במקום שמיד עם השיגור צה"ל יפציץ בעזה. אז ממשלת הטיפשים שלנו נוהגת כך, מחכה עד שאחרון החמאסניקים יברח מהעמדה. ואז צה"ל החזק מאוד עם ליברמן בראשו עובד כקבלן הריסות של עירית עזה וחיל האויר מפציץ חולות וחתולות. ואז נתניהו הפחדן רועד מפחד וצועק שאף אחד לא ינסה אותנו וכו' וכו'. והחמאס בעזה מתגלגל מצחוק עד השיגור הבא.

לצערי הרב, תושבי הדרום נתונים לחסדו של החמאס שברצותו ישבש להם את החיים וברצותו לא. אין למדינת ישראל שום שליטה שם. ואין לה שום הרתעה מול ארגון של מחבלים.

ממשלה של דיבורים ואיומים ובלה בלה בלה. אפס מעשים.

אולי יעניין אותך גם:

עוד בחדשות