מסך הביתחרדיםחדשותמענייןיהדותמוזיקהברנז´האוכל ומתכוניםלמקרה שפספסתם‎MENדיגיטלבית וסטיילמשפחהמשפט בריאותכלכלה חנוך לנועררכבתיירותדעותוידאוצרכנות
חדשות

התרעה מפתיעה

השב"כ: עונש המוות למחבלים יוביל לחטיפת יהודים

חטיפה. אילוסטרציה (צילום: shutterstock)

על רקע אישור הכנסת בקריאה טרומית את חוק עונש מוות למחבלים, נודע כי שירות הביטחון הכללי התריע לאחרונה כי מימוש החוק יקרום למקרי חטיפת יהודים לצורכי מיקוח (ביטחון)

אלי רוטמן  |  ט"ז בטבת תשעח   03.01.18  18:45

לאחר אישור חוק עונש מוות למחבלים היום (רביעי) בקריאה טרומית בכנסת, מתברר כי השב"כ העריך בפני הדרג המדיני כי מתן עונש מוות למחבלים יגרום לגל חטיפות למטרות מיקוח של יהודים, בידי טרוריסטים ערבים, ברחבי העולם.

לפי הדיווח ב'הארץ', עמדת שירות הביטחון הכללי אף תוצג בקרוב במלואה בפני הקבינט, בעת שזה יתכנס לדיון בסוגיה כפי שהכריז ראש הממשלה בנימין נתניהו.

בשב"כ קיימו בשבועות האחרונים ישיבה בנושא, לפיה הם מתנגדים לעונש מוות. כזכור ראש השב"כ נדב ארגמן אף אמר זאת השבוע בפני חברי ועדת החוץ והביטחון.

אחת הסיבות שהארגון מתנגד לחוק זה, היא כאמור הערכתו שהדבר יביא לגל חטיפות של יהודים בעולם המערבי - והמוסלמי - לצורכי מיקוח.

Your browser doesn’t support HTML5 video

יצויין, כי היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבלי, שהתנגד בעת שכיהן כפרקליט צבאי ראשי לעונש המוות, הוא נשמע לאחרונה אומר בשיחות סגורות כי ייתן משקל משמעותי לעמדת גופי הביטחון, בטרם יקבל החלטה בנושא - כשההחלטה הסופית בעניין היא בכל מקרה של הפרקליט הצבאי הנוכחי.

כידוע, כבר כיום מאפשר הדין הצבאי להטיל עונש מוות על מורשע ברצח כחלק מפעולת טרור , בתנאי שהשופטים פסקו כך פה אחד. החוק שאושר היום בקריאה טרומית מבקש לקבוע, כי בית המשפט הצבאי יוכל לגזור עונש מוות גם ברוב רגיל של שופטים, כי לא ניתן יהיה להקל בעונשו של מי שנגזר עליו עונש מוות בגזר דין סופי - וכי בתי המשפט בתוך ישראל, ולא רק בתי המשפט הצבאיים, יוכלו לגזור עונש מוות על מחבלים שהורשעו ברצח.

משב"כ לא נמסרה התייחסות לידיעה כפי שפורסמה ב'הארץ'.

תגובות

27
ברתא
חרטא
26
נו שוין השבכ צודק כנסו
אליהו
נו שוין השבק צודק אבל כמו שיש בימנו נגיד תחליף למעצר שזה מעצר בית אצל איזה דודה במושב או תחליף למאסר בכלא שזה עבודות שרות למען הציבור אני מזמין את הגולשים להעלות רעיונות לתחליף לעונש מות למחבלים אבל צריך לזכור שהתחליף ימלא את יעודו של עונש מות למחבלים והוא א ירתיע את סביבת המחבל ומשפחתו ב שלאחר ביצוע התחליף לעולם לא נשמע יותר מהמחבל כמו עונש מות למחבלים וג והכי חשוב שהתחליף יהיה שוה ערך לעונש מות למחבלים מבחינת הנקמה להרגיע במשהוא את המשפחה אנה תעלו רעיונות
25
השב"כ פוחד שלא יהיה מספיק עבודה
דניאל
והם יפוטרו. קראתי תגובות מכאלה שעבדו שם שזה הסיבה.
24
ומה עכשיו
ומה
כאילו שיש רגע שהערבים לא מנסים לחטוף יהודים

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
23
מוות למחבלים
קובי
הם ממש מצחיקים כל המבינים הללו מהשבכ .המחבלים ממש חא צריכים סיבה לחטוף או לרצוח יהודים .ב.הרי החלום שלהם זה למות אז למה להפריע להם מחכה להם שם עשרות מחבלות..נו אז תנו להם להגיע..

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
הצג את כל התגובות
22
שב"כ צודקים, אבל שימו לב
מן
עונש מוות למחבלים צריך להעשות באותו יום לפני שפורסם המקרה ועונשו, צריך לבצע את העונש ורק לאח"כ לפרסם שהיה פיגוע והמחבל קיבל עונש מוות

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
21
למה מפתיעה?
פינחס
אירגון עם שנאה עצמית עמוקה. מחבלים לא נרתעים ממות. הם הולכים לפגוע על מנת למות כשהידים. אז לפחות שלא יתארחו על חשבוננו בכלא ויצאו כדי לפגוע שוב. אבל לשב"כ לא איכפת מיהודים.

משיח נאו!!
20
כאילו שאכפת להם כל כך - צבועים..
אוראור
19
שבכ
נעם יעקבי
בידיוק ההיפך הרי עצם הדבר שיש בידינו אלפי מחבלים עם דם על הידיים שנימצאים בבתי הכלא שלנו ואוכלים ושותים אז יש לערבים סיבה לחטוף יהודי כדי לשחרר את המחבלים אבל אם לא יהיה שום מחבל בכלא אלא בקבר לא תהיה סיבה לחטוף כי לא יהיה את מי לשחרר מהכלא

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
18
בדיוק ההפך! אם הם בכלא זה גורם
!!!!
לחטיפות לצרכי מיקוח, כדי להוציא אותם.

(שלא לדבר על המליארדים שעולה לממשלה להחזיק אותם)

אם מייד הורגים אותם אז אין על מה להתמקח.

הדבר היחיד נשנשאר להתמקח - אם לקבור את הגופה עם חזיר או שניים.
17
חני
יש דברים שצריכים לשתוק
למה אתם צריכים לכתוב את זה כאן טפשים

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
16
מה התמונה המזעזעת הזאת תגידו?
...
שיטת חקירה
אליהו
התמונה הזאת אם אתה שואל היא שיטת חקירה שמניחים בד רטוב על פניו של הנחקר כאשר דואגים לכסות את פיו ואפו בבד הרטוב ואז מראינים אותו אם הוא מדבר הנה מטוב ומה נעים ואם הוא לא משתף את המראין בתחושותיו ובמידע שיש לו אזי מחזירין לו את הבד הרטוב ובהתחלה הנחקר או המרואין מחכך בגרונו בהתחלה ולאחר מכן הוא מנסה להשתעל קלות ולא מצליח לחץ הדם שלו עולה ובהתחלה גם גם הדופק ותדמינו את את ההמשך רק אחרי חודש מפורסם בתיקשורת שהשבכ פיצח התארגנות חבלנית בחברון לדוגמה בקיצור לא תענוג גדול למרואין אבל לי יש שיטה הרבה יותר טובה
15
מה אתם מצפים מארגון שמאלני?
יעל
שיצדדו במוות לסוכריות השהידיות?
14
אפילו כלא לא צריך למה שיעשה תואר ויאכל וישתה על חשבון משלם המיסים
עמי
אפשר להעמידו למישפט ולשחררו לביתו כדי שלא תהא סיבה לחטיפה לצורך מיקוח ולהגיד לו בקטנה שמעתה ניכנס לרשימת החיסול הממוקד שיבוצע בזמן ובמקום המתאים

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
13
תמונה מזעזעת רק חרדים יכולים להשתמש בה
לא חרדי לעולם ועד סלה אמן
(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
12
למה להכניס להם רעיונות לראש?
מגיע להם עונש מוות וזה מה שהם יקבלו. בקשר לחטיפת יהודים, תדאגו שזה לא יקרה, זאת העבודה שלכם.

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
11
עיתון הארץ שקרנים
יעל
לא מאמינה להם. ממומנים מקרנות של גרמנים

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
10
ערב רב עמלק-גרועים מהערבים
ש
9
השב"כ האלה מטומטמים או מה???????
ש
8
למה להכניס רעיונות מזוויעים לערבים?
ש
בתקשורת
7
מה קשור חטיפה לעונש מוות?????
ש
6
קשקשנים
שמשון לוי
מדינה מטומטמת עונש מוות היה צריך להיות כבר מקום המדינה......חבורה של פושעים שדם יהודים על ידיהם
5
מכבי צהוב
אלנרד
מי שכתב מודעה זו הוא הוא שונא יהודים כי לאויב אסור לעשות שום דבר לא מותר לעשות הכל
4
עונש מוות למחבלים!!
רועי
ליברמן ראש ממשלה הבא
3
מפתיעה? חוץ מיעקוב פרי(ליכוד) כל ראשי שב"כ לשעבר הם אנשי 0מאל ואפילו קיצוני!!
ANTI PC
כולם בכל מיני עמותות לזכויות האוייב וכיו"ב

הרי אחרי כל פיגוע הם ישר יוצאים בהצהרות שזה פיגוע על רקע מצב משפחתי כזה או אחר

השב"כ גיבור על יהודים אוהבי הארץ שאותם רודפים יום ולילה אבל כשמדובר באוכלוסיית אוייב ישר מצהירים על חששות... ולגוף החששות.... אם המחבלים מתים במקום או מוצאים להורג ומהר אז על איזה חטיפות לצורכי מיקוח הם מדברים? של גופות? והיום המצב שונה?(יש לנו אלפי סטודנטים{מחבלים} בכלא) לכו כבר ותעשו את העבודה שלכם שזה לדאוג לבטחון ישראל ולא לביטחון וריווחת הערבים. מי שבוחר בטרור צריך לדעת שירדפו אותו בכל מקום וזמן ולא רק אחרי נערים ונערות (יהודים) עם ספרי צבע וטושים!!!

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
יעקב פרי ממפלגת לפיד והוא שמאלני!!
כל השב"כ=שמאל
כנראה שהתכוונת לאבי דיכטר שגם הוא היה בשב"כ, היום הוא בליכוד. אבל הוא היה במפלגת קדימה ועבר לליכוד ולמרות שהוא היום בליכוד כי שם הוא מצא עבודה-גם הוא שמאלני.

מי שימין לא מתקבל לעבודה שם-זה בלתי אפשרי.
2
זה נכון. אבל מה זאת התמונה הזאת.?
מישהו
1
לשבכ אין סמכות להתערב בחקיקה
אייל
ותפקידו לבצע מה שהדרג המדיני מצווה לו.

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)

אולי יעניין אותך גם:

עוד בחדשות