מסך הביתחרדיםחדשותמאמעמענייןיהדותמוזיקהברנז´הקורונה - כל העדכוניםאוכל ומתכוניםהריון ולידהMENדיגיטלעיצוב הביתכיכר גלובלמשפט בריאותכלכלה חנוך לנועררכבתיירותדעותוידאוצרכנותמשפחה
חדשות

"הסרטון גורם לנו לנזק"

סערת הסרטון: לפיד נערך לפירוק השותפות אחרי הבחירות

לפיד וגנץ (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)

גורמים ב'כחול לבן' מעריכים כי יאיר לפיד נערך לפירוק השותפות עם בני גנץ, לאחר הבחירות • גנץ התנער מהסרטון • "לפיד מעוניין לבדל עצמו ולהחזיר ל'יש עתיד' את המאבק האנטי־חרדי" (פוליטי)

יוני גבאי  |  ה' באב תשעט   06.08.19  07:21

גורמים ב'כחול לבן' מעריכים כי יאיר לפיד נערך לפירוק השותפות עם בני גנץ, לאחר הבחירות: "לפיד מעוניין לבדל עצמו ולהחזיר ל'יש עתיד' את המאבק האנטי־חרדי".

יממה לאחר סערת סרטון ההסתה של יאיר לפיד, גורמים ב'כחול לבן' מעריכים כי לפיד נערך לפירוק השותפות עם הרמטכ"ל במיל' בני גנץ, ששומר על יחסים עם המנהיגים החרדים ומקפיד שלא לתקוף אותם.

על פי הדיווח הבוקר (שלישי) בידיעות אחרונות', גורמים בכחול לבן מעריכים כי "ההתנהלות של לפיד מעידה על כוונה לפרק את השותפות לאחר הבחירות, בעיקר בעקבות הדיווחים במערכת הפוליטית כי גנץ לא יסרב לממשלת אחדות עם הליכוד ונתניהו. לפיד מעוניין לבדל את עצמו מכחול לבן ולהחזיר ליש עתיד את המאבק האנטי־חרדי שאיתו המפלגה הייתה מזוהה".

גורם בכיר במפלגה הוסיף ואמר לעיתון כי הסרטון של לפיד פורסם ללא ידיעתם, וכי הוא לא מקובל על מטה הבחירות של המפלגה. "סרטון כזה גורם נזק, גם אם לפיד ואנשיו לא התכוונו לכך".

כזכור, ב'כאן' דווח אמש כי בני גנץ מתח ביקורת חריפה על שותפו לפיד ואמר: "לצערי לפיד לא מצליח להבין את העובדה שאנחנו צריכים את החרדים ושזו הדרך לנצח".

מוקדם יותר, בביקורת חריגה ופומבית יצא גנץ נגד סרטוני לפיד וכתב: "בימים אלה, בהם אנו זוכרים שחורבן בית המקדש נבע משנאת חינם, אנו צריכים לאמץ סגנון שונה מזה של נתניהו, ולהרבות באהבת חינם".

הסערה הפוליטית פרצה, בעקבות סרטון 'הכסף והחרדים' שפרסם לפיד, בו תוארה שיחה דמיונית בתוך קבוצת וואטספ פנימית בה כביכול חברים, בין היתר, ראש הממשלה בנימין נתניהו ושותפיו מהמפלגות החרדיות, שמוצגים כמי שסוחטים ממנו את "כל הכסף שיש לישראל" בתמורה לחסינות עבורו.

תגובות

9
גנץ לפיד
נוני
זה היה צפוי שהטמבל לא יסתדר עם החמור.
8
זהירות!
אוריאל
עוד הוכחה שאסור לבחור בכחול לבן. כי לפיד מנצל אותם כמו עלוקה, כמו קרציה כדי להכנס לכנסת. לכן עדיף שכחול לבן לא יעברו את אחוז החסימה כדי שבטוח לפיד לא יזכה להכנס לכנסת.

חובה להעביר לכל האזרחים השפויים.

כחול לבן out ליכוד החרדים והימין in.
7
התנהלות לפיד
חיים י.
מבחינה פולטית לפיד מתנהל נכון.

גם אם לפיד ילבש שטריימל ויגדל זקן, החרדים לא ישכחו לו מה שעשה להם בכהונתו כשר אוצר והם יעשו ככל יכולתם שהוא לא יהיה ראש ממשלה (אפי' אם יכנסו לקואליצית גנץ רק על תנאי שלפיד יוותר על הרוטוציה)

אין שום סיכוי שגנץ יהיה זה שיקים את הממשלה הקרובה, כי האופיציה היחידה זה רק אם ליברמן ישב בקואליציה אחת יחד עם הרשימה משותפת ואין מציאות כזאת.

האפשרות הסבירה היחידה היא שגנץ יכנס לממשלת נתניהו ויקבל את תפקיד שר הביטחון.

במקרה זה לפיד יקבל מכה גדולה אלקטורלית וישאר באופוזיציה ויצטרך להמציא עצמו מחדש, ולכן כבר עכשיו מקדים לפיד לעצמו רפואה למכה וחזר להשתמש בקלף הישן שלו הכאת החרדים.
6
בחירות
מארק
ידענו שהם יתפרקו!!!
5
לפיד הפשע צריך להסתלק מהארץ, כי אין לו פה עתיד.
ישראל
הצג את כל התגובות
4
וכי הם "אוהבי חינם" יותר מביבי?
זלמן
שניהם, וגם ליצמן ודרעי, אוהבים רק כסף
3
טוב מאוד
חיים
שיפרק כמה שיותר מהר.

ואם ל-גנץ יש טיפת שכל שיפרק הוא בעצמו כבר עכשיו את השותפות.
2
ישתבח שמו לעד !
מרדכי היהודי
"וְסִכְסַכְתִּי מִצְרַיִם בְּמִצְרַיִם וְנִלְחֲמוּ אִישׁ בְּאָחִיו וְאִישׁ בְּרֵעֵהוּ עִיר בְּעִיר מַמְלָכָה בְּמַמְלָכָה."
1
לפיד הקוף מחקה את ליברמן
יהודה

אולי יעניין אותך גם:

עוד בחדשות