בלוגריות, שפיות ומובילות דעה חרדיות מעולם האוכל, השתתפו בחגיגות 35 שנה לחברת "הנמל" - חברה ישראלית מקומית שהפכה מעסק משפחתי למפעל יצרני המשווק למעלה מ-600 מוצרים מעולמות האירוח, לרשתות הקמעונאיות המובילות בישראל.

החברה נוסדה בידי אליהו טרביץ או כמו שכולם קוראים לו, "סבא אליהו". אך אל תתנו למראה הסבאי החביב להטעות אתכם. סבא אליהו שכבר חצה את גיל השמונים הוא איש עבודה חרוץ שסדר יומו כולל השכמה ב-5 בבוקר, תפילה והתייצבות במפעל בשעה 7 בבוקר לניהול החברה יחד עם שני בניו.

כששאלתי אותו אם לא הגיע הזמן לנוח וליהנות מפירות עמלו, הוא הביט בי בתימהון עמוק ואמר בחיוך, "העבודה זה החיים שלי" ובעיניים נוצצות הראה לי את המכונה החדישה לאריזת נייר אפייה שקיימת במפעל באופן בלעדי.

סבא אליהו עלה לארץ כנער צעיר לאחר ששרד שואה רצחנית על אדמת הונגריה, השתלב במפעל לאריזת קמח וכמה עשורים אחר כך, בשלהי שנת 1984, הקים את חברת "הנמל". מה שהתחיל כעסק קטן לאריזת מוצרי מזון צמח למפעל שחולש על קטגוריות רבות בתחום, מלבד אריזת מזון, הכוללות מוצרי אפייה, כלים ועזרים לבישול ואירוח, מוצרי נייר, מוצרי פיקניק ועוד.

החברה חותרת לאיכות וכשרות מהודרת בכל עת ולגיוון המוצרים על פי דרישות הלקוחות והמגמות המתחדשות בשוק. בין לקוחות החברה רשתות שיווק, סיטונאים, חנויות פרטיות, מוסדות ולקוחות החפצים בקניה סיטונאית.

הודות למגוון המוצרים ומהימנותה מייצאת החברה לקהילה היהודית מעבר לים באירופה, ארה"ב וקנדה מוצרים איכותיים בכשרות מהודרת.

בשנת 2017 הקימה חברת הנמל מרכז לוגיסטי מהמתקדמים מסוגו על שטח של כ- 12,000 מ"ר, באזור התעשייה מודיעין מכבים-רעות. במרכז הלוגיסטי מאוחסנים מאות מוצרי החברה ומשווקים מדי יום לכל רחבי הארץ ביעילות ובמהירות.

לצד המרכז הלוגיסטי הוקם מפעל אריזה מודרני לייצור מוצרי נייר (מגשי נייר, עטרות לאפיה, מכסים לתבניות) ולצידו מפעל לאריזת מוצרי המזון כגון קטניות, פרורי לחם ועוד, העומד בתקני אבטחת האיכות המחמירים ביותר.

חברת הנמל מעסיקה למעלה מ-150 עובדים קבועים המהווים ביחד את תמהיל החברה הישראלית, פועלת על פי ערכים חברתיים גבוהים, ורואה ברווחת עובדיה ערך עליון. כתף לכתף עובדים ביחד עובדים מן השורה לצד עובדים בעלי מוגבלויות המשמשים פסיפס ישראלי מרגש.