אאא
נשיא ומייסד איחוד הצלה, אלי ביר, שחלה באופן קשה מאוד בקורונה והחלים נרתם למאמץ לחסן את האוכלוסייה. היום (שלישי) חיסן ביר אזרחים בהתנדבות במתחם החיסונים של שירותי בריאות כללית בארנה בירושלים. "עברתי את מחלת הקורונה בצורה הקשה ביותר והייתי מורדם ומונשם בבית חולים בארה"ב. לכן, אני מתרגש לחסן את האוכלוסיות שנמצאות בסיכון גבוה, זאת שליחות עבורי. החיסון הזה יחזיר את המדינה וכל העולם למסלול נורמלי". בין המחוסנים היה אברהם בן מלך, מבוטח של כללית משכונת בקעה בירושלים. "אני רוצה לאחל לך בריאות עד 120 עם הילדים והנכדים שלך", אמר ביר לבן מלך לאחר החיסון. בן מלך הודה לביר ואמר "אני בסך הכל ממלא את חובתי לעצמי ולחברה ומאוד שמח להיות אחרי החיסון השני. לכו להתחסן".
 
ביר מלווה  ברב אברהם קונסקי מנהל ארצי למגזר החרדי בכללית,  ומנהל מחוז ירושלים מיכאל מישורי-דרעי וכן עם הרב משה רוזנגרטן  מנהל המגזר החרדי במחוז ירושלים , הוסיף כי "אני גאה בשיתוף הפעולה שלנו עם הכללית, אנו חשים שהתגייסנו למשימה לאומית. אני נפעם לראות את מתנדבי איחוד הצלה שנרתמו ולמאמץ. הם מכפיל כוח שגם מאפשר לאחיות והאחים של קופת החולים להתפנות למשימות במרפאות בקהילה" לסיום אמר ביר כי הוא קורא לכל הציבור למהר ולהתחסן. מושיקו מוסקוביץ, מנהל אגף המבצעים באיחוד הצלה שאחראי על פרויקט החיסונים מסביר: "אגף המבצעים של איחוד הצלה הכשיר 300 חובשים לסייע במתן החיסונים לאוכלוסייה בכל רחבי הארץ. חלק מהמתנדבים נמצאים בחל"ת ומנצלים את הזמן הפנוי לסייע במאמץ לחסן את האוכלוסייה במהירות. אנו גאים להיות חלק מפעילות הזאת".
 
ביר חלה בקורונה בחודש מרץ שעבר בעת שהיה בארה"ב בשליחות איחוד הצלה. מצבו היתדרדר במהירות והוא הורדם והונשם למשך שישה שבועות. לאחר שהחלים שב לישראל ורתם את איחוד הצלה למאמץ במאבק בקורונה.
 
מיכאל מישורי-דרעי מנהל מחוז ירושלים בכללית אמר: "כללית ומחוז ירושלים שמחים על שיתוף הפעולה ההדוק עם ארגון "איחוד הצלה" והאנשים הנהדרים שמרכיבים אותו. אנחנו והמטופלים שלנו פוגשים אותם בשבועות האחרונים מידי יום בעמדות החיסון שלנו ברחבי הארץ. כללית, הקופה הגדולה במדינה, ערוכה לשלב הבא של המבצע והיא תעשה זאת יד ביד עם 'איחוד הצלה'. יישר כוח למר ביר על הדוגמה האישית, אני קורא לכל מי שנמצא באוכלוסיית היעד ללמוד מסיפורו האישי ולהגיע להתחסן".