אאא

מי ידאג לילדים שלי? נשמעות הזעקות בזה אחר זה, ההספדים המצמררים, הכאב עצום אצל כולם – ליותר מעשר אלמנות, מלבד הכאב באיבוד הבעל בנסיבות טרגיות כל כך יש עוד דאגה איומה ועצומה – מי יפרנס אותי ואת ילדיי כעת. נשארתי לבד, מכל הבחינות.

העצוב מכל הוא כשאנו למדים את פסוקי השמירה שנהוג לומר בעת היציאה לדרך כִּי מַלְאָכָיו יְצַוֶּה־לָּךְ לִשְׁמָרְךָ בְּכָל־דְּרָכֶיךָ: ואנו רואים בחוש, בהמשך הפסוק את הסתר הפנים העצום, כביכול הקדוש ברוך סילק את מלאכי השמירה, אלו שהפסוק מציין כמה ישמרו עלינו - "עַל־כַּפַּיִם יִשָּׂאוּנְךָ פֶּן־תִּגֹּף בָּאֶבֶן רַגְלֶךָ", לא היו שם לשאת על כפיהם את ההמון, וכך קרה: "עַל־שַׁחַל וָפֶתֶן תִּדְרֹךְ תִּרְמֹס כְּפִיר וְתַנִּין", המון העם דרכו ורמסו את אחיהם, במראות שלא נעכל ולא נבין לעולם.

עם יד על הלב בואו נהיה רגע אמיתיים עם עצמנו: השאלה המרכזית שכל אחד שואל את עצמו מאז התרחש 'אסון מירון' – היא מה המסר שהקב"ה רוצה להעביר לנו, במה עלינו להתחזק ואיך אפשר להועיל. לשתי השאלות הראשונות, יש מי שעונה תשובות, ויש מגדולי ישראל שאומרים שעצם השאלות הן האמונה המלאה שהכל מאת השם יתברך על אף שאין לנו תשובות. אבל מה אפשר להועיל, בזה ברור שיש לנו אפשרות משמעותית ומיידית: לסייע למשפחות ההרוגים. 

לתרומה הקליקו כאן>>>

כל ההרוגים במירון הם גברים, חלקם הגדול בחורים צעירים לדאבון לב, שלא זכו אפילו להקים משפחה ולהותיר בעולם זכר אחריהם. אך יש גם יותר מ – 10 משפחות, שאיבדו את אביהם באסון. עשר משפחות שנותרו ללא מי שמנהיג את חייהם, דואג להם, זן ומפרנס אותם. רובם הגדול של המשפחות, הן משפחות שביוקר המחיה העצום בישראל בקושי מצליחות לסגור את החודש.

מדובר במשפחות אברכי כולל, מלמדים בתלמודי תורה, ועיסוקי קודש כאלה ואחרים – אלו הם רוב הקורבנות במירון. לא סתם כולנו בתחושה של 'קורבנות ציבור', אכן מדובר בבני עליה מיוחדים, שהגיעו להתפלל במירון לישועתם האישית,, ולהודות לקב"ה על כל חסדיו, אך נקלעו למערבולת ונחול עצום של אנשים, וכך הפכו למרמס.

אסון שפגע בכל הקהלים, חרדים ספרדים אשכנזים סרוגים, ליטאים חסידים מכל החסידויות, מישראל, ארה"ב קנדה ארגנטינה ובריטניה – ממש אסון מקיף את הגלובוס היהודי – הוא בוודאי משהו שמחייב את כולנו. להתעורר וגם לפעול. כשהדבר היחיד שידוע לנו כקורע גזר דין ומעביר את רוע הגזירה הוא תפילה צום וצדקה, 'צדקה תציל ממוות'. 

את העזרה שלנו אנו צריכים להפגין, כל עם ישראל מכל גווניו בכל רחבי העולם אל מול הקדוש ברוך הוא. לומר לו ישירות – אבא, הבנו את המסר, אנו נעשה הכל להשתפר, ולעצור את הגזירות קודם כל בצדקה.

המחויבות שלנו היא קודם כל לאותם משפחות יתומים ואלמנות – שלא ימשיכו לחיות את חייהם בצער עצום על מות האב, ובנוסף בצער מעול הפרנסה, איך נאכל, מה נלבש, ואיך נחתן ילדים.

על כן בהוראת הרבנים הוקמה קרן ב'ועד הרבנים' לכל המשפחות של נפגעי אסון מירון – היעד שלנו הוא להביא חצי מיליון שקל לכל משפחה. זהו סכום שלא ירפא את כל המצוקות, ולא יפתור את כל הבעיות, אבל משהו שיתן להם משענת מסוימת. הצטרפו גם אתם לשאר עמך בית ישראל, העבירו תרומה הגונה, שתוכל להחזיק את כל המשפחות

לתרומה הקליקו כאן>>>