אאא

בין אם אתם שכירים או עצמאים, מרבית הסיכויים הם שרמת ההוצאות שלכם נשארה דומה לזו שהייתה לפני המשבר, אולם רמת ההכנסות נפגעה משמעותית, בשל הסגרים, הבידודים, ההאטה הדרמטית בשוק ועוד.

במצב זה, רבים רבים מאיתנו נאלצים לקחת הלוואות על מנת 'לשרוד את הסופה', או לכל הפחות חושבים על כך ובודקים אפשרויות. ככל שמצבם של אזרחים רבים הוחרף יותר ויותר, הבינו גופים פיננסיים רבים את הצורך הנרחב של הציבור בהלוואת. צורך זה מהווה מבחינתם הזדמנות להעניק הלוואות, שיחזרו אליהם בחודשים ובשנים הקרובות עם ריבית. 

הלוואה וקוץ בה

לקיחת הלוואה נועדה, כמובן, להקל עלינו לתקופה מוגדרת. אולם, לעיתים קורה מצב הפוך, בו דווקא הלוואה שלקחנו, מצמצמת את מרחב הפעילות הכלכלית השוטפת שלנו. כיצד זה קורה? התשובה היא שאם לקחנו הלוואה מן הבנק בו מתנהל חשבון העו"ש שלנו, הרי שהלוואה זו תופסת, בדרך כלל, את מרבית מסגרת האשראי שמשוייכת לחשבון העו"ש. במצב כזה, פתאום לא תהיה לנו אפשרות להכנס למינוס כלל, או שאפשרות זו תהיה מצומצמת מאוד. כתוצאה מכך, הבנק עלול שלא לכבד התחייבויות רגילות לחברת החשמל וכדומה וצ'קים עלולים לחזור. כך מתהווה מצב אבסורדי, בו עצם לקיחת ההלוואה מקשה על התנהלותנו השותפת במקום לסייע לנו.

פתרון חוץ בנקאי פשוט

הפתרון למצב זה הוא פשוט ביותר. כל שעלינו לעשות הוא לקחת הלוואה מהירה מגוף אחר, גוף שאיננו הבנק בו אנו מנהלים את חשבון העו"ש שלנו. אם בשנים עברו רק לבנקים הותר להלוות כספים, הרי שהיום שוק ההלוואות כולל גופים מוסדיים נוספים מגוונים, וחברות פרטיות שונות. שינוי מבורך זה מגדיל את התחרות עלינו כלקוחות ומאפשר לנו לקבל הלוואה מהירה יותר ובתנאים טובים יותר.

שינוי נוסף בתחום ההלוואות, שהתרחש מאז החלה הקורונה הכלכלית, הוא שינוי בדרך בה ניתנות הלוואות. אם בעבר הלווה נדרש להתיצב פיסית מול הפקיד, הרי שבעקבות הסגרים, הבידודים והמעבר הכולל לפעילות ברשת, בוטלה הדרישה לנוכחות פיסית והוחלפה במספר טפסים ואישורים שנשלחים בקלות דרך המיל או תכתובת ווצאפ. דרך זו מפשטת את הליך מתן ההלוואה ומאפשרת לזקוקים לכך לקיחת הלוואה מהירה מאוד.

פורטל הלוואות - הדרך הקלה למציאת הלוואה מתאימה.

האופצייה הנוחה ביותר להשוואה בין אפשרויות ההלוואה השונות העומדות לרשותכם, היא דרך פורטל הלוואות. אתרים אלה מאפשרים לכם קבלת מידע על הסוגים השונים של ההלווואות, השוואה בין תנאי ההלוואות אצל גופים שונים וקבלת ייעוץ וסיוע ממומחים בתחום.

חשוב - לפני שלוקחים הלוואה, אנו ממליצים מאוד לערוך תחשיב של יכולת ההחזר החודשית שלכם. חישוב כזה יאפשר לכם לקחת הלוואה בצורה אחראית, ובתנאים המתאימים לכם, מבלי להגרר לריביות גבוהות ושאר סעיפים, שקיימים בהסכמים לגבי מצבים של אי-עמידה בתנאי התשלום.

בהקשר זה, חשוב גם לוודא שהגוף המלווה הינו גוף מפוקח, בעל רישיון למתן הלוואות.

הלוואות שלא על חשבון מסגרת האשראי

בזכות הכניסה של גופים נוספים לשוק ההלוואות, יש היום מגוון אפשרויות של לקיחת הלוואה שלא תחנוק לך את מסגרת האשראי:

 

  • הלוואה מחברות כרטיסי האשראי - אפשרות זו עשויה להיות נוחה מאוד, אולם יש לשים לב שלא לחסום את מסגרת האשראי של כרטיס האשראי שלכם! על כן אנו ממליצים לוודא זאת מול חברת כרטיס האשראי בו אתם מחזיקים, ובמידת הצורך לפנות לקבלת הלוואה מחברת אשראי אחרת.

  • הלוואה כנגד שעבוד דירה / רכב - חלק מן הגופים המלווים בשוק, מאפשרים קבלת הלוואה כנגד נכס כגון דירה או אפילו רכב. כיוון שהגוף המלווה מקבל בטחונות כנגד הסכום שנתן כהלוואה, התנאים של הלוואות אלה עשויים להיות נוחים יותר. אולם, בהלוואות כאלה, קריטי לבחון את הסכם ההלואה בצורה יסודית, כדי לוודא שלא כל אי-עמידה בתנאי ההחזרים תעמיד את הבעלות על הדירה / הרכב שלכם בסכנה.

  • הלוואה מחברות P2P  - חברות אלה מחברות בין הצורך של עסקים קטנים ואנשים פרטיים בהלוואות, לבין הרצון של עסקים ואנשים פרטיים אחרים להשקיע את כספם ולקבל עליו ריבית. קיימות מספר חברות כאלה הפועלות כיום בישראל, שהן מפוקחות ובעלות רשיונות לעסוק בתחום. הלוואות אלה מכונות גם 'הלוואות חברתיות', כיוון שהכסף עובר בין אנשים פרטיים ועסקים קטנים ולא מתרכז אצל הגופים הגדולים ש'שולטים בשוק'.

  • הלוואה מקרן השתלמות / קרן פנסיה - הגופים המוסדיים המנהלים קרנות אלה מעניקים הלוואות כנגד הסכום הצבור בקרן הההשתלמות / הפנסיה שלכם. כיוון שהפרטים שלכם כבר רשומים במאגרי המידע של הגוף המלווה, וכיוון שיש לו כבר בטחונות כנגדם ניתנת ההלוואה, הלוואות כאלה כרוכות בדרך כלל במעט בירוקרטיה וניתנות בתנאי ריבית והחזר נוחים יחסית.

בהצלחה!!