אאא

 מצד שני, כפי שקורה לגבי הרבה ביטוחים אחרים בישראל, אנחנו רואים שגם הביטוח הזה עלול להיות לא זול ולא תמיד המימון שלו פשוט. מדובר בדרך כלל על ביטוחים שמשלמים עליהם לאורך שנים רבות, מידי חודש, ולכן טבעי שתרצו להבין מה משפיע על המחיר, איך עושים השוואת ביטוח דירה ובעיקר – איך ניתן להוזיל את העלות. 

 מה משפיע על המחיר? 

 למען האמת, כאשר בוחנים לעומק את הנושא של ביטוח דירה, ניתן לראות שיש נתונים שונים שיכולים להשפיע על העלות. למשל:

 ·       איפה נמצאת הדירה ומה הערך שלה 

·       עד כמה היא גדולה 

·       מה מצבה – האם היא חדשה מקבלן או ישנה

 בנוסף, כמובן שגם השאלה באיזו חברת ביטוח אתם בוחרים תהיה השפעה משמעותית ביותר על המחיר הסופי שתשלמו. לכן, לא רק שצריך לבדוק איך עושים השוואת ביטוח דירה, אלא גם רצוי לעשות זאת כמה שיותר ברצינות לפני שאתם חותמים מול חברת ביטוח כזו או אחרת. החדשות הטובות הן שהיום, בכל מה שקשור לעלויות של ביטוח דירה, אתם יכולים לבצע את ההשוואה הרבה יותר בקלות. חשבתם שאתם צריכים לצאת מהבית ולהגיע אל כמה חברות ביטוח? הייתם בטוחים שאתם צריכים להתקשר ולקבל הצעות מחיר בטלפון? היום הכול קורה אונליין. לכן כדאי לדעת שגם במקרה של השוואת ביטוח דירה ניתן לעשות הכול באינטרנט, מה שיחסוך לכם זמן והתעסקות רבה. יש היום אתרים מיוחדים שזה בדיוק הייעוד שלהם – לעשות השוואה בין חברות ביטוח שונות ולתת לכם, הלקוחות, את השורה התחתונה. מדהים לראות כמה אחוזים תוכלו לחסוך על ביטוח דירה בצורה כזאת, וכל זה במינימום מאמץ, אז למה אתם מחכים? 

 איזו חברת ביטוח תתאים לכם? 

 חושבים על ביטוח דירה ולא לגמרי ברור לכם איך לבחור את חברת הביטוח הנכונה לכם? אתם לא לבד גם במובן הזה. למען האמת, חשוב מאוד לבדוק איפה אתם עושים ביטוח דירה, כי הרעיון הוא אומנם לא להפעיל את הביטוח ולא להשתמש בו, אך מצד שני, רצוי לדעת שיש לכם על מי לסמוך. אתם לא באמת רוצים לגלות, ברגע האמת, שכאשר אתם צריכים את חברת הביטוח אנשיה לא עונים לכם, מתחמקים או לא זמינים עבורכם. לכן רצוי לעשות מראש את כל הבירורים ולהחליט שאתם בוחרים בחברה אמינה ומקצועית. לפעמים כדי להבטיח שחברת הביטוח תהיה זמינה ומקצועית צריך לשלם קצת יותר כסף, כי אחרי הכול, יש לרוב קשר בין מקצועיות ובין מחיר. מצד שני, זה ברור שהיום יש גם תחרות לא קטנה בין חברות הביטוח השונות ולכן יש טעם לברר את המחירים ולבחור חברה שהמחיר אצלה סביר. איש לא היה רוצה להגיע למצב שבו הוא באמת צריך לפנות אל חברת הביטוח ולהפעיל אותה, אך מצד שני, זה עדיף מאשר כל אפשרות אחרת שבה אתם זקוקים לעזרה ואין לכם ממי לבקש אותה.