אאא

השירות האזרחי שע"י ארגון חברים הפך בשנים האחרונות לכתובת מועדפת עבור צעירים חרדים בדרכם לשוק התעסוקה תוך שמירה על אורח החיים החרדי מבלי לוותר על קלה כבחמורה, מי שגרם וגורם למהפכה הזו הוא מנכ"ל הרשות לשירות אזרחי ראובן פינסקי שיחד עם המטה הבכיר שלו ברשות עמל כל העת על פיתוח וקידום השירות האזרחי.

הבשורה הגדולה בשירות האזרחי הם מסלולי השירות הרבים, התנאים המשתפרים, הקורסים הנלווים, האופק התעסוקתי המבטיח, ומעל הכל: ההתאמה והרגישות של מערך השירות כולו עבור צרכי וערכי המתנדבים החרדים.

שבוע שעבר נערך בירושלים אירוע הוקרה מיוחד למאות המתנדבים החרדים במערך השירות. האירוע היה מפגן עוצמתי ומרגש של המהפכה המתוארת. באירוע נטלו חלק מאות המתנדבים בשירות, ראשי השירות האזרחי וארגון חברים, מנהלי הגופים בהם משרתים המתנדבים, רבנים ואישי ציבור. 

לפני אירוע ההצדעה נערך במקום יריד לימודים ותעסוקה עם מקומות הלימוד הנבחרים המתאימים לציבור החרדי וכלל גם מרכז אבחונים ענק שאיפשר לבני השירות לקבל אבחון קצר בשילוב ראיון אישי, ביריד השתתפו גם מעסיקים נבחרים הכל על מנת לתת מידע וכלים לבני השירות, 

משתתפי האירוע נהנו מכיבוד עשיר, נאומים ומופע מוזיקלי סוחף בהובלתו של הזמר שלמה כהן. 

באירוע חולקו תעודות הצטיינות לבני שירות נבחרים, ביניהם לבן השירות ד. ל. המתנדב כמפתח תוכנה ביחידה מסווגת במשטרת ישראל והתקדם במהירות בתפקידים ביחידה. וכן לבן השירות ניסים ועקנין המשרת במגן דוד אדום כנהג אמבולנס, ניסים היה באירוע במירון ונטל חלק פעיל עם כוחות ההצלה באסון הקשה.

"אני מבקש לומר תודה לבני השירות האזרחי שעמדו חלוץ במאבק בנגיף הקורונה ובאסונות האחרונים שפקדו את הציבור החרדי. אני מתרגש לראות מאות בני שירות לומדי תורה מקדשי שם שמים" אמר מנכ"ל הרשות לשירות אזרחי ראובן פינסקי.

שימי גשייד, מנכ"ל ארגון חברים, ציין: "חוללנו מהפך היסטורי במשך עשור. נמשיך את המהפכה בשירות מותאם, בתעסוקה, ובייצוג המגזר החרדי בכל התחומים".

אורח הכבוד בטקס, הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו, שיבח את המתנדבים ואמר: "תורה בלי חסד אינה תורה. בני השירות שגם עוסקים בתורה, וגם עושים טוב לזולת, זהו דרכיה דרכי נועם וכל נתיבותיה שלום".

מפקד מחוז ירושלים, מר דורון תורג'מן, נאם אף הוא באירוע ואמר: "המתנדבים החרדים במשטרת ישראל בוגרי ישיבות ואברכי חמד ובזכות לימוד הגמרא הם בעלי חשיבה יצירתית, שאני משתמש בה. בני השירות האזרחי במשטרה, הם הראשונים במקרי חירום והם החלוצים שלנו. בשנה האחרונה שהתאפיינה באירועים מורכבים ורגישים, הוכחנו שאין משימה מבצעית שלא נוכל לעמוד בה, וזה בזכותכם מתנדבי השירות היקרים".

לייזר היימן, סמנכ"ל איחוד הצלה שהחל את דרכו בארגון כמתנדב מטעם השירות האזרחי, סיפר על תרומתם הרבה של המתנדבים וציין כי  "לולא בני השירות האזרחי באיחוד הצלה לא היינו מגיעים לפריסה הארצית שיש לנו היום".

לאחר שלב הנאומים נערך מופע מוזיקלי בהובלת שלמה כהן שסחף את המשתתפים עד לסיום האירוע. 

 

כיכר בשיתוף ארגון חברים