אאא

החל מהיום, יום שישי, מערך התחבורה הציבורית בבית שמש גודל בעשרות אחוזים. זאת, במסגרת תכנית משרד התחבורה להרחיב את שירותי התחבורה הציבורית בכל רחבי הארץ ולשפר משמעותית את השירות לנוסעים. 

שדרוג התחבורה הציבורית בבית שמש מתאפשר בעקבות כניסתה של חברת בית שמש אקספרס שזכתה במכרז להפעלת התחבורה הציבורית בעיר. החברה תפעיל 28 קווים עירוניים, אזוריים ובינעירוניים בבית שמש וממנה לתל אביב, פתח תקווה, בני ברק, רחובות, וקרית גת. 

הקווים יופעלו באמצעות יותר מ-200 אוטובוסים חדישים מדגם יורו 6, בעלי רמת זיהום נמוכה ביותר, בהם 24 אוטובוסים עירוניים מפרקיים ובעוד כחצי שנה יופעלו לראשונה, גם עשרות אוטובוסים חשמליים. 

במסגרת המכרז החדש, תגדל תדירות הנסיעה בקווי בית שמש ב-25% ויתווספו קווים חדשים רבים. כמו כן, ישופר הקשר בין שכונות חדשות העתידות להתאכלס, מוקדי פעילות מרכזיים, בהם תחנות רכבת, אזורי תעשיה ומרכזי קניות, יפוצלו קווים ארוכים, ויפתחו קווים ליעדים חדשים.

בכל האוטובוסים תינתן האפשרות לעלות מכל הדלתות ולתקף את כרטיס הרב קו גם בדלתות אחוריות. כמו כן, האוטובוסים יכללו הפרדה פיזית של תא הנהג, מסכים אלקטרוניים בתוך האוטובוסים ושלטי מידע אלקטרוניים בתחנות לעדכון מידע שוטף על הקו, רשת אלחוטית ושקעי USB. כמו כן, יוקמו ארבעה מרכזי שירות יעודיים בבית שמש, בהם מוקד שירות אבדות ומציאות. בנוסף, יוקמו 40 עמדות הטענה חדשות לרב קו בכל רחבי העיר, שיעניקו שירות הטענה באשראי או במזומן.

חברת "בית שמש אקספרס", חברת בת של 'נתיב אקספרס', תחל להפעיל את מערך התחבורה הציבורית בעיר, לאחר עבודת הכנה ארוכה של משרד התחבורה שנמשכה מספר שנים. חברת 'נתיב אקספרס' מפעילה כיום גם את מערך התחבורה הציבורית באשכול הגליל, עם כ-250 קווי תחבורה ציבורית עירוניים ובין עירוניים.

שרת התחבורה והבטיחות בדרכים מרב מיכאלי ציינה כי מדובר בבשורה גדולה לתושבי בית שמש, שהמתינו שנים רבות לשיפור התחבורה הציבורית בעיר. "התקיעות שאנחנו נמצאות ונמצאים בה חייבת להגמר. תחבורה ציבורית זמינה ויעילה מאפשרת לנו לא רק לנוע ממקום למקום, אלא לנוע בחיים לעבר שוויון. אני מברכת על הגדלת הפעילות ומקווה שזו תגדל ותתפתח", הוסיפה השרה מיכאלי.  

חברת 'בית שמש אקספרס' תציג לתושבים סטנדרטים חדשים של שירות (יח''צ)
חברת 'בית שמש אקספרס' תציג לתושבים סטנדרטים חדשים של שירות (יח"צ)
הגדלה

ראש העיר ד"ר עליזה בלוך: "אני מברכת על כניסתה של 'בית שמש אקספרס' לפעילות בעיר וכולי תקווה שהחברה תסייע לקדם את המטרות העירוניות לחיבור תושבי בית שמש לכל חלקי העיר בצורה יעילה ובאמצעות תחבורה ציבורית איכותית. הטמעת תכנית האב לתחבורה ציבורית לצד שילוב החברה בעיר ישמשו זרוע יציבה להמשך התפתחותה של העיר ואנו נמשיך לעקוב מקרוב אחר הצרכים של התושבים יחד עם כל הגורמים הרלוונטיים. אני מאחלת לכולנו נסיעה בטוחה ונעימה בעת שניסע קדימה אל עבר עתיד משותף וחיובי עבור העיר בית שמש ותושביה".

מנהל 'בית שמש אקספרס' יהודה עמר: "הפעלת מערך התחבורה הציבורית על ידי 'בית שמש אקספרס' מלווה בחשיבה מעמיקה ותכנון ארוך על מנת להתמודד עם הגידול המבורך באוכלוסיית העיר. מעבר לשיפור הקווים ושדרוג מערך האוטובוסים, חברת 'בית שמש אקספרס' תציג לתושבים סטנדרטים חדשים של שירות, אדיבות ויעילות. לצד ההיערכות המקדימה ושיתוף הפעולה עם כלל הגורמים המקצועיים ובראשם משרד התחבורה, אנו ממשיכים ללמוד ולעקוב אחר האפקטיביות של השינויים, במטרה להשתפר כל הזמן ולשדרג את השירות לתושבי העיר".