אאא

"ישנם בחורי ישיבות רבים שביקשו לקיים את הוראת גדולי ישראל להתחסן אך נמנעו עד כה לצאת מהישיבה כדי לא לבטל תורה, כעת, כשהם שבו לבתיהם ל'בין-הזמנים', אנו מזכירים להם לנצל את ההזדמנות ולהתחסן", אומרים במטה ההסברה. "גם הבנות נמצאות בחופשה ויכולות לקנות לעצמן הגנה מפני הנגיף ולהמנע מבידודים בתקופת הלימודים" הוסיפו.

הפרסום בכלי התקשורת המגזריים מתייחס גם לסוגיית בטיחות החיסון לצעירים, תוך ציון העובדה שיושבי ראש האיגודים הרפואיים המקצועיים ובכירי הרופאים בישראל, ממליצים על החיסון לבני נוער בגילאי 12 ומעלה.

לנוכח העובדה שצעירים רבים מקרב הציבור החרדי כבר החלימו מקורונה, מוזכרת בפרסום המלצת משרד הבריאות למחלימים שחלפו 3 חודשים מיום החלמתם להתחסן במנה אחת - "החיסון יעיל ובטוח, מונע תחלואה ומסייע בהמשך השגרה" נכתב.

יצויין כי מרן שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי שליט"א וראש הישיבה, מרן הגאון רבי גרשון אדלשטיין שליט"א, הורו לד"ר משולם הרט לפרסם בשמם כי "היות שהדבר נוגע לסכנה ולחשש פיקוח נפש לאחרים, וכן לחולים ומבוגרים, ובפרט שיש סכנה ממשית של ביטול תורה וסגירת בתי החינוך והישיבות ח"ו, על כן כל התלמידים והתלמידות מגיל שנים-עשר ואילך... יראו להתחסן כהוראת הרופאים, ויזכו לבריאות איתנה".

גם נשיא מועצת חכמי התורה, הגאון חכם שלום כהן שליט"א, חתם על מכתבו של הרב בנימין פישר יו"ר 'מגן לחולה' המצדד בעמדת הרופאים המומחים "ליטול את החיסון נגד קורונה גם לצעירים" כשלקריאתו הצטרפו עשרות מגדולי הרבנים הספרדים.

במטה ההסברה החרדי מוסיפים, כי המחוסנים זכאים לתעודה המאפשרת להם ליהנות מכניסה לאירועים הדורשים הצגת תו ירוק.

הקמפיין יתפרסם בעיתונות, ברדיו, באתרי האינטרנט ועל גבי לוחות המודעות העירוניים בריכוזים החרדיים ברחבי הארץ.