אאא

הליווי והתמיכה יוצאי הדופן שהעניק מרן הראשל"צ הרב עובדיה יוסף זצ"ל לפעילות ההצלה של יד לאחים יכולה לפרנס ספר עב כרס. במשך עשרות שנים הרב עודד, תמך ואף יצא בעצמו לפעילות יד לאחים ברחבי הארץ.

בשנים האחרונות לחייו, כמעט מידי שנה הוא קיבל במעונו עשרות מניצולות יד לאחים מכפרים ערביים שהגיעו להתברך עם ילדיהן הרכים. הרב חיזק אותן בדרכן החדשה, אל מול הקשיים העומדים לפתחן והעניק תשומת לב גדולה במיוחד לילדים הקטנים שרק עתה גילו את יהדותם.

בראיון מרגש וראשון מסוגו שמתפרסם היום לראשונה מעידה מ', ניצולת יד לאחים כי הדברים שהשמיע הרב באוזניה, על הכוח שיש לה לעמוד מול הניסיונות, מחזיק אותה כבר שנים רבות,

"זה מצב של חוסר אונים" היא מעידה בסרטון. "בלי אוויר, אני נלחמת על הילדים בבתי המשפט, רועדת מפחד בכל רגע מהבחור והחברים שלו... חיה בדירת מסתור של יד לאחים,  ופתאום לרב יש משהו אישי להגיד לך... והוא כזה גדול... ואני מה... אין אין... הוא ככה דיבר בשקט ואמר... 'את יודעת? רות המואבייה זכתה להביא את דוד והמשיח כי החזיקה מעמד מול כל הניסיונות... בכל פעם שקשה לך תזכרי ברות, ותזכי לילדים צדיקים'".

הדברים האלו שיצאו מעומק ליבו של הרב נסכו במ' כוח תמידי. "הבנתי שיש לי כוח מיוחד כמו שהיה לרות לעמוד בגבורה, וזה מחזיק אותי עד היום. זה נותן לי את ההשראה להמשיך ולהתמודד, להסתכל קדימה ולדעת שאני יכולה להתגבר על הכול".

ראוי לציין את הדברים הנפלאים שאמר מרן בשיעורו השבועי, תקופה קצרה לאחר פטירתו של מייסד הארגון הגאון הרב שלום דב ליפשיץ זצ"ל. "יד לאחים עושים נפלאות. הם מצילים בנות ישראל שלצערנו התדרדרו והתחתנו עם ערבים ונמצאים בערים שלהם. יש להן ילדים קוראים אותם מוסטפא, מוחמד. הילדים יהודיים! לפי ההלכה הולכים אחר האם. יד לאחים, תזכרו את השם הזה, מצווה גדולה לעזור להם. מי שיכול להציל אשרי חלקו. כל המציל אחד מישראל כאילו הציל עולם מלא".

גם השנה יערכו תלמידי חכמים, שלוחי הארגון, תפילות מיוחדות על ציונו של מרן בירושלים על כלל השותפים לפעילות הקודש של הארגון. התפילות יערכו מחר ערב יום ההילולא, ובמוצאי השבת וביום ראשון בבוקר. "החשיבות של פעילות של יד לאחים בעיני מרן זצ"ל היא מן המפורסמות. אין לנו ספק כי הוא ממשיך להעתיר על פעילות הארגון לפדיון שבויים ועל כלל התורמים והשותפים לפעילות החשובה", אומרים במוקד העברת השמות לתפילה.

שמות לתפילה ניתן להעביר באתר יד לאחים >> ובמוקד יד לאחים במספר 9234*