אאא

במשך שנים התרגלנו לראות חתונות גדולות, מפוארות ויוקרתיות. היה נדמה שזה הסטנדרט הקיים בשוק החתונות וכולם היו צריכים או ביקשו להתיישר על פיו. כמעט כל אירוע חתונה אליו הוזמנו, היה גדול, נוצץ ומפואר. העלויות של בני הזוג היו בהתאם. 

בשנה האחרונה, אנחנו יכולים לראות שינוי. הקורונה אילצה זוגות רבים להתפשר, בין אם זה מסיבות כלכליות עקב אי וודאות תעסוקתית ואחרת, ובין אם זה בגלל שהיום קיים חשש גדול לערוך אירועים גדולים ועמוסים. המצב החדש של בידוד וריחוק, מחייב לערוך אירועים קטנים ואינטימיים. אורחים רבים חוששים עדיין להגיע לאירועים גדולים, זוגות לא מעוניינים לסכן בני משפחה, חברים ומכרים שלא לצורך, ולכן הפתרון האידיאלי היא חתונה קטנה, אינטימית ולרוב גם זולה יתר. 

אחת הדרכים הפופולאריות והאידיאליות לערוך חתונות קטנות וצנועות, הן חתונות בהפקה עצמית. כלומר, במקום לשכור אולם או גן אירועים, על כל המשתמע מכך, עורכים את החתונה במקום מסוים, בין אם זו וילה שכורה, חוף ים, שמורת טבע, פארק ציבורי או אפילו בחצר של בית פרטי, ומארגנים את כל מה שנדרש באופן עצמאי. 

זה משתלם לבני הזוג מבחינה כלכלית, מאחר ומדובר בהוצאות הרבה יותר מצומצמות, זה מאפשר לייצר אירוע קטן ואינטימי במקום יפה ומיוחד, ועדיין ניתן ליהנות מכל מה שאירוע "גדול" בגן אירועים רשמי מספק, רק בצורה הרבה יותר מדויקת , יפה ורלוונטית לסוג אירוע שכזה. 

כיצד מפיקים אירוע באופן עצמאי?

על מנת להפיק חתונה באופן עצמאי, צריך תחילה לבחור את המקום הרלוונטי עבורה. כאמור, אפשר לערוך אותה בוילה שכורה בישוב כזה או אחר. ניתן למצוא וילות אותן אפשר להשכיר ללילה אחד או לסופשבוע. כמו כן, אפשר לערוך את האירוע בחוף ים מבודד, שמורת טבע בה מותר לערוך אירועים או בחצר של בית ההורים או בן משפחה אחר. הבחירה תתבצע על פי כמות האנשים אותם רוצים להזמין לאירוע, וכן על פי נוחות מבחינת מיקום וטווח נסיעה. 

לאחר מכן, יש לבחון את הספקים איתם רוצים לעבוד באירוע. מדובר על צלמים, תקליטן, קייטרינג וכדומה. להבדיל מספקים שעובדים עם גן או אולם אירועים, אם מפיקים אירוע באופן עצמאי, אז ניתן גם ליהנות מאפשרויות בחירה אינסופיות ואין חובה לבחור ספק ספציפי, כמו כן, ניתן ליהנות מדילים אטרקטיביים אצל כל ספק וספק. 

הבחירה צריכה להתבצע בהתאם לאיכות, סגנון וכמובן בהתאם לעלויות. אפשר להגדיר גובה תקציב מסוים לאירוע ולעבוד בהתאם. צריך להדגיש כמו במקרים אחרים בארגון האירוע ובכלל, ניתן לקבל המלצות וחוות דעת של בני משפה, חברים, וכן ברשתות חברתיות או אתרי אינטרנט אחרים. אלה יעזרו לבצע בחירה טובה יותר, בין אם זה על פי האיכות ובין אם זה על פי העלויות. חשוב לוודא כמובן שהספק יכול להיות זמין בתאריך האירוע, מתחילתו ועד סופו. 

אז חיפשנו בגוגל וצדה את עינינו דוגמא טובה לשירות קייטרינג שיכול להתאים לחתונה קטנה ואינטימית, בכל מקום ובכל מועד, היא חברת קייטרינג מאמא. מדובר על חברה שמתמחה בהפקת אירועים קטנים אשר נערכים מחוץ לגן או אולם אירועים. מדובר בחברה שזוכה להמלצות רבות ודוגמא טובה איך חכמת ההמונים יכולה לעזור לנו לעשות את הבחירה הנכונה. 

מדוע משתלם להזמין את קייטרינג מאמא

חברת קייטרינג מאמא מספקת מנות מותאמות על פי אופי וסוג האירוע, בחמגשיות, אותן ניתן להגיש באירוע לאורחים על פי בחירה. אפשר לבנות ביחד עם צוות החברה תפריט מתאים לסוג האירוע ולכמות האורחים שאמורים להיות נוכחים בו, כאשר החברה מספקת לא רק מנות אלא גם כלים מהודרים להגשה, אשר יתאימו לסגנון האירוע. 

אם נניח רוצים לערוך חתונה עם בני משפחה וחברים, אז אפשר להזמין שירות של חברת מאמא, זו תדאג להכין את המנות מבעוד מועד ולספק אותם לפני תחילת האירוע. 

אפשר לבחור האם להגיש את המנות בשולחן מזנון מיוחד, אך אפשר גם שבני המשפחה המורחבת ייקחו על עצמם את תפקיד המלצרים, וידאגו לספק לאורחים את המנות השונות. כך גם חוסכים בעלויות ואין צורך לשכור מלצרים, וגם מאפשרים לבני הזוג ליהנות מהאירוע שלהם בלי דאגות מיותרות. אפשר להיות בטוחים שסוג כזה של הגשה, יחזק את הקשר המשפחתי, יקרב את בני המשפה אחד לשני יותר, ויהפוך את החתונה לאירוע בלתי נשכח. 

חשוב לציין עוד נקודה לגבי העלויות. מאחר ומדובר בחתונה הרבה יותר זולה באופן משמעותי, בפרט בכל מה שקשור להשכרת שירותי קייטרינג, אזי שהזוג הצעיר יכול ליהנות מרווח משמעותי יותר בסיכום הכללי, מה שיאפשר להם לעמוד על הרגליים אחרי החתונה ולהתחיל את חייהם המשותפים ברגל ימין. זה בוודאי יכול להקל עליהם בימים אלו, אשר כפי שציינו בתחילת המאמר כרוכים באי וודאות כלכלית ותעסוקתית. 

אירוע קטן עושה שמחה גדולה

נהוג לחשוב שאירועים קטנים הם פחות "משמחים" מאשר אירוע גדול עם הרבה משתתפים. זה לא מדויק. הרי באירוע גדול, בני הזוג לא תמיד מכירים את כל האורחים שמגיעים לחגוג איתם (חלקם בוודאי חברים של ההורים או של אחים ואחיות), לא תמיד הם מצליחים להגיע אל כל האורחים ולשמוח איתם ביום חגם. אירועים גדולים גם נוטים להלחיץ הרבה יותר, בוודאי מי שאיננו רגיל אליהם. 

לעומת זאת, אירועים קטנים, אינטימיים, כאלה שכל האורחים מוכרים לבני הזוג, יכולים לייצר הרבה יותר שמחה, גם אם יש מעט אורחים באופן יחסי, הרי שכולם מכירים את כולם, כולם קרובים אחד

לשני, בני הזוג מזמינים רק את מי שחשוב להם באמת שייהנה ויחגוג איתם. הם לא מבזבזים כסף לחינם ומציעים לאורחים אירוע נעים, חגיגי וחם.

אז נראה שזה פשוט, נכון? רק להכיר את הכללים, לפנות לאנשים הנכונים ולהינות מחתונה, קטנה אומנם, אך איכותית.

ואם בכל אופן אתם רוצים להשאיר קצת יותר רושם, תמיד ישנה גם האפשרות של קייטרינג לחתונה בהפקה מלאה שכולל גם צוות מלצרים וכלים. זה גם לא צריך לעלות, וודאי כמו אולם, אם בוחרים היטב. רק לשים לב שבוחרים בחברה טובה ומומלצת שמתמחה באירועים ביתיים או קטנים.

בהצלחה!