אאא

אנשים רבים נמנעים מהכנת קינוחים בגלל העבודה וההשקעה סביב הנושא. לעיתים הצורך באפייה מרתיע בשל הצורך בדיוק, וכמובן מעלה את החשש בקרב טבחים מתחילים שמא הקינוח יישרף, לא יאפה דיו או יוכן באופן הנכון. אחרים פשוט מוותרים על האפייה בגלל הזמן הרב שהיא לוקחת, ומעדיפים לבחור באלטרנטיבות מהירות יותר.

אין זה משנה אם אתם מהקבוצה הראשונה, השנייה או שפשוט אינכם חובבים אפייה מכל סיבה שהיא, ישנם פתרונות טעימים ומתוקים עבורכם.

אספנו עשרה קינוחים פופולריים ומצוינים, שלמרות שאינם מצריכים התערבות של תנור, הם טעימים וחגיגיים לא פחות!

1.כדורי שוקולד-

ישנן כל כך הרבה גרסאות לקינוח המוכר, שאהוב על ילדים ומבוגרים כאחד. כדורי שוקולד הם קלים וכיפיים להכנה, ומצריכים רק מספר מרכיבים בלבד!

המרכיבים הבסיסיים הם שילוב של ביסקוויטים מפוררים עם שוקולד מומס, בדרך כלל בתוספת חלב המדלל את הבלילה. התערובת מגולגלת בידיים לצורת כדורים, שעליהם אפשר לפזר תוספות שונות כמו קוקוס, סוכריות צבעוניות ואבקת סוכר.

2.ממתקי קוקוס-

ממתקי הקוקוס נמכרים במארזים כמעט בכל חנות- אך ניתן להכין אותם בקלות גם בבית, בגרסה חלבית או פרווה. כל הנדרש הוא ליצור שתי תערובות של קוקוס מסוכר, בתוספת שמן קוקוס או חמאה אשר גורמת לתערובת להיות אחידה ודביקה. לאחת התערובות יש להוסיף סירופ מלבי או פטל, ליצירת תערובת ורודה. את שתי התערבות המודבקות והמרודדות, נכניס להקפאה ולאחר מכן נחתוך בצורה הנבחרת.

3.כוסיות פירות יער, גבינה ופירורים- 

קינוח יפה, אסתטי וקליל. הכוסות הקטנות ממולאות בשכבות של פירות יער קפואים וממותקים, קרם גבינה עשיר בתוספת פודינג  וקראמבל מפירורי ביסקוויטים מסוכרים .יש להכניסן  לקירור- והן כבר מוכנות להגשה!

4.גלידה ביתית-

גם גלידה, הקינוח הקפוא הפופולרי בעולם, אפשר להכין בבית בקלות. הבסיס למתכון הוא שמנת מתוקה המוקצפת יחד עם חלב מרוכז, שאליה אפשר להוסיף מגוון תוספות וטעמים ואחר כך להכניס להקפאה, אינסטנט פודינג וניל/שוקולד, שברי עוגיות, מחית או חתיכות של פירות, שוקולד מומס ועוד.  

5.קומפוט (לפתן פירות)-

את הקומפוט אנו מכירים מהמטבח המסורתי, זהו קינוח ותיק ששרד את מבחן הזמן ובגדול. היתרון הוא האפשרות להשתמש בפירות שאינם טריים, ובכך להשתמש בשאריות שנותרו במקרר. תערובת הפירות מבושלת במים וסוכר, ואחר כך מצוננת במקרר.

6.קוקילדיה-

קוקילידה היא השילוב המושלם בין גלידה לעוגייה, אשר גם להכנתה אין צורך בתנור. להכנת הגלידה נדרשת שמנת מתוקה, חלב מרוכז ופודינג וניל בלבד. העוגיות מורכבת מתערובת של ביסקוויטים מפוררים, שמנת ושוקולד מומס. לאחר שהתערובת מסודרת בצורת עוגיות המרכיבים מוכנסים להקפאה ולאחר מכן מסודרים כ"סנדוויצ'ים", כאשר בין כל שתי עוגיות מורחים גלידה.

7.מוס שוקולד-

זהו קינוח קל במיוחד, מכיוון שנדרשים לו שני מרכיבים בלבד - שמנת להקצפה וממרח שוקולד! השמנת מוקצפת בקערה ולאחר מכן מוכנס השוקולד בהדרגתיות. התערובת מועברת לכוסות קטנות ומשם להקפאה, והקינוח מוכן להגשה.

8.גליליות ממולאות בקרם-

את הגליליות - וופלים בצורת גלילים, ניתן לרכוש מוכנות כמעט בכל סופר. נותר להכין רק את מילוי הקרם - תערובת של קצפת או שמנת להקצפה, אבקת סוכר ואינסטנט פודינג בטעם וניל או שוקולד. 

בעזרת שקית זילוף, מזלפים את הקרם לתוך הגליליות ומעבירים אותן לקירור או הקפאה.

9.עוגת גבינה-

לא כל עוגת גבינה דורשת תנור! ניתן להכין עוגת גבינה  קפואה, עם תחתית מוצקה של פירורי פתי בר ומלית עשירה המורכבת מגבינה לבנה, שמנת, אינסטנט פודינג ואבקת סוכר.

לבסיס העוגה מוסיפים לפירורי הפתי הבר  חמאה מומסת ומהדקים היטב לתחתית  התבנית. יוצקים את המלית הסמיכה מעל ומעבירים את העוגה להקפאה. לשדרוג העוגה אפשר לפזר פירורי פתי בר מעל לקישוט וטעם טוב.

10.עוגת ביסקוויטים- 

הרשימה הזו לא יכולה להסתיים ללא עוגת ביסקוויטים, אחת העוגות הביתיות האהובות ביותר.

העוגה המורכבת משכבות של ביסקוויטים רטובים בחלב, נס קפה או ברנדי. כאשר מעל לכל שכבת ביסקוויטים נמרח שכבת קרם, המורכבת משמנת מתוקה, סוכר, סוכר וניל, חלב ואינסטנט פודינג וניל. לאחר יצירת השכבות, ניתן לצפות את העוגה מלמעלה עם פירורי ביסקוויטים או שוקולד מומס.