אאא

על השבת האחרונה בחייה סיפר הרופא שטיפל בה בבית החולים: " מרים התחננה שאתן לה שחרור לשבת בשביל להיות עם הילדים, היא עמדה על הרגליים והראתה לה כמה התחזקה אבל שתינו ידענו שהיא רוצה ללכת להיפרד" 

הילדים שהופתעו לגלות אותה בבית, הסתובבו לידה באושר כשהיא משקיעה כוחות אדירים בשביל לבלות אתם ולהסתיר את מצבה הקשה.

כאמור, במוצאי שבת חזרה למחלקה, מצבה המשיך להידרדר והיא נפטרה בגיל 28 כשהיא מותירה אחריה את מטי (7) מלכי (5) ואליעזר הקטן בן השלוש בלבד.

לעזרה הקליקו כאן>>>

עם פטירתה, סיפר בעלה על החיים בצל המחלה ומשאלתה האחרונה של מרים ע"ה: "מרים היתה רק בת 26 כשגילו לה את המחלה, לעולם לא אשכח את הגבורה שלה, איך אמרה לי בקול שקט והחלטי:  "זה רק ניסיון, אנחנו נעמוד בו ובעזרת ה' נמשיך כרגיל בחיים"

מרים אמרה ועשתה, היא לא נתנה לי לעצור את השגרה והבית תפקד יותר מרגיל. המקפיא והמקרר היו מלאים באוכל, הארונות הדיפו ריח של כביסה והילדים גדלו באושר, לא מודעים למצב. כשחזרה מטיפולים, אמרה להם שהיא קצת עייפה וצריכה לנוח. רק אני שמעתי מאחורי הדלת את ההקאות ואנחות הכאב שנפלטו לה בלי לשים לב" סיפר בכאב.

בחודשים האחרונים, התפשטו בגופה גרורות רבים וצוות בית החולים הכין אותם לסוף. "מרים לא פחדה על עצמה, היו בה אמונה ושלווה מופלאים, אבל המחשבה על הילדים, גרמה לה לבכות. היא שאלה אותי שוב ושוב "מי ידאג לילדים?" ולא היתה לי תשובה.

עכשיו, נשארתי לבד, משתדל למלא את המשאלה שלה ללא הצלחה, הילדים שלי נשארו בודדים בעולם, בלי אמא שתדאג, שתגדל באהבה ותבין לליבם.

לעולם לא אוכל להחזיר להם את אמא, אבל אני רוצה לפחות לתת להם בית, אוכל מבושל, בגדים מכובסים וסביבה מטופחת כמו שהיו רגילים. אני מתחנן אליכם, בבקשה תעזרו לי למלא את בקשתה של מרים ע"ה. ולדאוג לילדים הקטנים" בקש בדמעות.

לעזרה הקליקו כאן>>>