אאא

הקמפיין לילדים תחת הכותרת 'אמאל'ה, האומיקרון כאן! אני מוגן?" מביע את החשש מפנישל הילדים שטרם חוסנו ומתריע מפני השלכות עתידיות שעלולות להיווצר. 

"מרבית הילדים עדיין אינם מחוסנים ולכן הם חשופים יותר לתחלואה בזן החדש הכוללת סיכון מוגבר לאשפוזים ולסיבוכי הקורונה כמו דלקת PIMS ולונג קוביד. הדילמה האמיתית איננה 'לחסן או לא לחסן' - אלא האם נרצה שהנגיף יפגוש את ילדינו כשהם מחוסנים ומוגנים או כשהם חשופים. התשובה ברורה: עדיף להפגש עם הנגיף מחוסנים ומוגנים. למען בריאות ילדינו" נכתב בפרסום שמבהיר: ילד מחוסן, הוא ילד מוגן!

הקמפיין המקביל הפונה לאוכלוסיה הבוגרת נושא את המסר 'אבא, האומיקרון כאן! אתה מוגן?' והוא מפציר במי שטרם נטלו את מנת הדחף, לגשת ולהתחסן במנת הבוסטר. הקמפיין אף מזכיר לצעירים לעודד את הוריהם לצאת ולהתחסן במנה הנוספת, המגבירה את כמות הנוגדנים ויכולה להעניק הגנה מפני מחלה קשה גם מול האומיקרון.

"ישנם מחוסנים במנה ראשונה ושניה שטרם התחסנו במנת הדחף. זן האומיקרון מגלה יכולות התחמקות מסויימת עבור המחוסנים בשתי מנות, אך לפי נתונים שפורסמו ממחקרים שונים ברחבי העולם, נמצאה רמה גבוהה של נוגדנים מנטרלים נגד האומיקרון לאחר קבלת המנה השלישית! אם הוריכם טרם התחסנו במנת הדחף, זה הזמן! הקדימו את הגל, והגנו על יקירכם" נכתב בקמפיין.

אנו רואים התעוררות בקרב הציבור החרדי
אנו רואים התעוררות בקרב הציבור החרדי
הגדלה

מני חדד מנהל מטה ההסברה החרדי: "דווקא בימים שהתחלואה העולמית גוברת, הציבור החרדי מציית לדעת תורה ומתחסן מפני נגיף הקורונה. מאז הוראתם הברורה של מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי, לצד מרנן ורבנן גדולי התורה ואבות בתי הדין, אנו רואים התעוררות בקרב הציבור החרדי שמבקש לקיים בעצמו 'ונשמרתם מאוד לנפשותיכם'".

 ''דווקא בימים שהתחלואה העולמית גוברת, הציבור החרדי מציית לדעת תורה''
"דווקא בימים שהתחלואה העולמית גוברת, הציבור החרדי מציית לדעת תורה"
הגדלה

לצד הקורונה, בעקבות התפרצויות שפעת במספר ישיבות, ודיווחים על עליה בשיעור התחלואה של שפעת במספר ריכוזים חרדיים, משרד הבריאות באמצעות מטה ההסברה החרדי העלה קמפיין תחת הכותרת 'הפעם יותר מתמיד חשוב להתחסן מפני שפעת.' 

השפעת היא מחלת חורף מוכרת ועם זאת לא פעם סיבוכיה גוררים תחלואה קשה, דלקת ריאות, הפרעות בדרכי הנשימה, דלקות בשריר הלב ואף מוות, ובשל כך, משרד הבריאות מדגיש את החשיבות להתחסן נגד שפעת מוקדם ככל הניתן ולמנוע את התחלואה.

השפעת היא מחלת חורף מוכרת ועם זאת לא פעם סיבוכיה גוררים תחלואה קשה
השפעת היא מחלת חורף מוכרת ועם זאת לא פעם סיבוכיה גוררים תחלואה קשה
הגדלה

כלל הקמפיינים מתפרסם בעיתונות, באתרי האינטרנט, ברדיו, ועל גבי לוחות המודעות בריכוזים החרדיים ברחבי הארץ.

 

כיכר בשיתוף משה"ב