אאא

מעכשיו- התרופות משככות הכאבים של איחוד הצלה בטוחות הרבה יותר. חברת פלאפון בשיתוף עם חברת סטארקום, פיתחו עבור איחוד הצלה מנעול מיוחד שישמור על הכספות בניידות טיפול נמרץ ואמבולנסים בהן מאוחסנות תרופות "מבוקשות" עם פוטנציאל גניבה כמו קטאמין ומורפיום ויאפשר גישה רק עבור המורשים לכך. המנעול גם נותן פתרון לתופעה של ניסיון גניבה של תרופות מאמבולנסים על ידי מכורים לסמים. במצב שהיה קיים עד כה בישראל, התרופות המדוברות אוחסנו בכספת עם קוד פתיחה שמדי פעם עודכן בכדי למנוע תפוצה רחבה מדי של הקוד.

המנעול החדש שנקרא לוקיז (Lokies) הוא מנעול חכם ייחודי, עם יכולות קישור חדשניות, שאינו זקוק למפתח והוא מכיל בתוכו את כל יכולות ה-GPS והתקשורת הסלולרית של הכספת. הוא מגיע עם כרטיס סים וקישורBluetooth המאפשר לו להתחבר לחיישנים ולמכשירים קרובים, ובכך מאפשר ליצור רשת אבטחה טובה יותר. מנהל המערכת מגדיר מראש את המשתמשים שלהם מותר לפתוח את הכספת גם לפי זמנים ומיקום. בנוסף, לוקיז מגיע עם אזיק מהפכני המזהה כל ניסיון חיתוך ומדווח למנהל המערכת על כך בזמן אמת, ובכך מאפשר לבצע את הפעולה ההכרחית על מנת לאבטח את התרופות.

המנעול הינו יחידה עצמאית, אשר אינה דורש חיווט או התקנה מיוחדת וניתן לשימוש בקלות, כמו כל מנעול תלוי. זהו שיתוף הפעולה השני בין איחוד הצלה לבין חברת פלאפון שמספקת לארגון את שירות PELEPHONE PTT לצורך ניהול התקשורת הארגונית של כ-6,200 מתנדביו, באמצעות מכשירי סלולר ייעודים המתאימים לסביבת עבודתם.

"אנו שמחים על הרחבת שיתוף הפעולה עם ארגון איחוד הצלה, בנוסף למערכת התקשורת הארגונית לכ- 6,200 מתנדבי הארגון תספק פלאפון לחברה גם פתרון מתקדם של מנעול חכם. המנעול החכם המבוסס IOT הוא פתרון מתוחכם ולא יקר המתאים במיוחד לכספות בהן יש מספר משתמשים בזמנים שונים אך לא רק" מסביר גיא שנקמן, סמנכ"ל חטיבת לקוחות עסקיים בחברת פלאפון. "ניתן להשתמש בו גם בשערי כניסה למוסדות, מפעלים וחברות והוא לא דורש את ההחלפה של השער כולו אלא רק תוספת של המנעול עצמו, וכך גם עשינו באיחוד הצלה – הוספנו את המנעול בלבד מבלי להחליף את הכספות עצמן".

פרמדיק אלעד בכר, מנהל אגף רפואה באיחוד הצלה, מסביר כי "מבחינתנו המנעולים החדשים עושים שינוי גדול באבטחת התרופות הרגישות בניידות הטיפול הנמרץ. אנחנו יודעים בזמן אמת מי פתח את הכספת ומה קורה עם התרופות. הבקרה שלנו טובה יותר ואנחנו גם יכולים להגיב לניסיונות של גניבה בזמן אמת מרחוק ולנסות למנוע את פתיחת הכספת".

כיכר בשיתוף איחוד הצלה