אאא

בשנים האחרונות יותר ויותר זוגות מתמודדים עם אתגרים בחיי הנישואין. מה שפעם היה נחלתם של מעטים ולרוב אף הוצנע ("שאף אחד לא ידע חלילה... הם הולכים לייעוץ זוגי...") הופף נפוץ יותר ויותר. ואם פעם המשברים היו מתעוררים אחרי תקופה ארוכה או בעקבות קושי מהותי, היום גם זוגות שהתחתנו לפני מספר חודשים מוצאים את עצמם מול היועץ או המטפל (במקרה הטוב, כאשר יש בהם עדיין רצון ויכולת לעבוד על הזוגיות).

לדברי מומחים רבים ובהם יועצים בכירים לזוגיות, הסיבה המרכזית היא ללא ספק הכנה שלוקה בחסר. החתנים הצעירים נפגשים לקראת החתונה מספר פעמים עם מדריך חתנים המלמד אותם את ההלכות החשובות הנוגעות לחיי זוגיות, ולמעשה כמעט לא מעבר לכך. בעצם, הם מקבלים את ההדרכה לחתונה בלבד.

פעם הדריכו חתנים - אתה תדריך לנישואין >>>

"כמו שיודע כל זוג ותיק, זוגיות זה עולם עשיר ומורכב הכולל לא רק את ההלכות הנוגעות לדיני אישות וכו'. זהו חיבור של שתי נשמות שלכל אחת אופי שונה ודרך אחרת לראות את החיים, וזה רק מעצם היותם שונים - גבר ואשה, עוד לפני שמכניסים למשוואה את ה"חבילה" שכל אחד מביא איתו. אנו מגלים שלצעירים פשוט חסרה ההבנה הזו: הם לומדים את ההלכות הנוגעות לחיי הנישואין ומכאן והלאה - שיסתדרו ויצמחו יחד..." מספר לנו יועץ ותיק.

"לו רק היו משקיעים עוד חשיבה והכנה בשלבים שלפני החתונה ומסבירים להם גם על שאר הצדדים, היו חוסכים לכל כך הרבה זוגות כאב רב ומיותר!".

במרכז הגבוה ללימודי הלכה ורבנות "למען ילמדו" המכשיר מדי שנה מאות רבנים וראשי קהילות מכל המגזרים, הרימו את הכפפה ויצרו מסלול ייחודי להכשרת מדריכים לחתונה ולחיי נישואין. "גיבשנו מערך רחב של רבנים, ראשי קהילות, מדריכים לנישואין ולזוגיות, יועצים בכירים ואנשי מקצוע נוספים, ויצרנו לראשונה מערך קורס רחב ומקיף המתייחס לא רק להלכות עצמן אלא לכלל ההיבטים.

"בנינו גם מערכת הדרכה מתקדמת הכוללת מגוון כלים ועזרים ללמידה: חוברות לימוד, מצגות מפורטות ואפילו פלטפורמה מקוונת שתשמש את המדריך במהלך השיעורים - בלעדית לבוגרי הקורס! כך, יוכלו המדריכים של המחר להביא את הזוגות הצעירים אל החתונה כשהם בשלים הרבה יותר וממילא חווים את הנישואין בצורה בריאה ונעימה - בניין עדי עד אמיתי!".

ההדרכה מתייחסת גם להיבט חשוב נוסף והוא הרקע שממנו מגיעים החתן או הכלה - רמת הידע ההלכתי והרקע הדתי, המשפיעים רבות על הגישה והתפיסות לקראת החתונה. המחזור הראשון הסתיים בהצלחה והמחזור השני יוצא לדרך בשבועות הקרובים.

לפרטים נוספים אודות הקורס ולהרשמה >>

כיכר בשיתוף למען ילמדו