אאא

שעות אחדות לאחר הרצח, ביקש האדמו"ר רבי יאשיהו פינטו למסור שיעור מיוחד במהלכו התייחס להסתלקותו של דודו הגדול, רבי אלעזר אבוחצירא זצ"ל.

ואלה היו דבריו: "הנה החורבן אשר קרה היום הוא מן החורבנות הקשים ביותר אשר היו לעם ישראל מהיותו עם, בודאי האבות הקדושים, אביר יעקב, רבי מסעוד, רבי ישראל ורבי מאיר אבוחצירא בצער גדול וקשה מאוד על דם בנם הנשפך.

"הפגיעה היא בנשמה של הקב"ה, בעצמות של האבות הקדושים ובדם של הסבתא הקדושה אשר נפטרה צעירה בימים ולא זכתה לראות את שמחת ילדיה. היא השאירה אותם תינוקים וקטנים ונפשה הייתה קשורה בנפש הקדוש והצדיק, הדוד, אשר קשה לנו לחשוב ולהתעמק באסון הגדול אשר קרה.

"בשנתיים האחרונות הייתה לנו קרבה גדולה ביותר ואהבת עולם נקשרה ביננו. בערב ראש השנה האחרון, ביקש מאיתנו שרוצה לראות אותנו ולתת לנו דבר מסויים שיקר לו מאוד מאוד.

"הגענו מניו יורק יומיים לפני ראש השנה ומסר לנו שעון שהיה שייך למו"ר זקננו רבנו מאיר אבוחצירא זצוק"ל.

"אמרנו לו: זה דבר יקר מאוד, תשמור את זה אצלך. ענה ואמר לנו: כמה זמן נשאר לנו לחיות, שנה אחת?. הצטערנו מדבריו ואמרנו - חס ושלום בע"ה חיים ארוכים. הנה פחות משנה אנו עומדים ובוכים ומצטערים על אביר הרועים אשר סבל סבל גדול וצער מרובה, השתיקה טובה מן הדיבור.

"מוכרחים לעשות חשבון נפש עמוק"

"כי תצא עץ ומצא קוצים ונשרף הגדיש, האש יוצאת בגלל הקוצים שהם הרשעים, אך מי נדלק? הגדיש, שהם הטובים ביותר.

"קדושת העיניים אשר הייתה לדוד הצדיק, דבר אשר צריכים ללמוד אחרים איך לעבוד על עצמם במידה הקדושה מידת היסוד.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"בחודש האחרון הרגשנו בנפשנו שדבר קשה עומד לקרוא. ביקשנו לפני חודש לקבל את השבת שעה לפני הזמן ואחרי כן לסיים ספר התהילים, ולאחר מכן הרגשנו מועקה גדולה בליבנו.

"ביקשנו ביום חמישי שעבר בשיעור הקדוש לקבל על עצמנו מצות תפילין. ובימים האחרונים הרגשנו עצבות וצער קשים ביותר. בלילה חלמנו שעומדים ערב שבת קודש על ציון הסבתא הקדושה, הרבנית שמחה ובוכים ומתפללים על קיברה.

"ביקשנו לבטל השיעור של יום חמישי ולבטל השבת הקדושה בביתנו יחד עם התלמידים, וביקשנו מעשרה צדיקים שניסע לציון של הסבתא הקדושה במרוקו בה אנו נמצאים כעת. והנה בשעה שעומדים להכנס למטוס, שוד ושבר אוי לה לאוניה שאבדה קברניטה. מחר לא יהיה יותר כמו הימים שעברו.

"כשנשפך דם של מנהיג הדבר קשה ביותר בעולם, צריכים לעשות חשבון נפש עמוק מאוד על כל ההתנהגות של כל אחד ואחד ואיך לנהוג ולהמשיך החיים של הכלל ושל הפרט.

"בלע המות לנצח ומחה ה' דמעה מעל כל פנים וחרפת עמו יסיר”.