בית המשפט העליוןהשופטים פרסמו את "רשימת ההימנעויות"
ז' בתמוז תשפ | 29.06.20
שופטי בית המשפט העליון פרסמו את רשימת הגופים שאינם יכולים לדון בהם בשל ניגוד אינטרסים או היכרות קודמת, כמו גם את עורכי הדין שאינם יכולים להופיע בפניהם (חוק ומשפט)
בין 'זכויות עבודה' ל'איסור סחיטה' // מאמרבין 'זכויות עבודה' ל'איסור סחיטה' // מאמריוסף ויצמן, עו"ד8
עובדים ועובדות מחפשים את המעסיקים שלהם, פשוטו כמשמעו. מבצעים בדיקה מעמיקה איפה המעסיק נפל ולא מילא עד הסוף את חובותיו החוקיות, ומאיימים בתביעה (טור)
בהרחבת דירה לשכנים יש את המילה האחרונהבניתם ללא הסכמת השכנים? תיאלצו להרוסחיה כהן9
החלטתם להרחיב את הבית, השגתם היתר בנייה אך השכנים מתנגדים? הבנייה אינה חוקית ותיאלצו לספוג את ההשלכות • אתם חייבים להכיר את הסעיף בחוק שעלול לפגוע בכם (בארץ)
צעירות בדואיות ב'פזורה'בדואים מואשמים: 'חיתנו בנותיהם הקטינות'דוד הכהן4
בפעם הראשונה מאז אושר 'חוק גיל הנישואין' בשנת 1950, מואשמים תושבי הפזורה בנגב כי השיאו את בנותיהם הקטינות - בחלק מהמקרים לגבר המבוגר מהן בשנים רבות (אקטואליה)
השופטת ענת ברוןמכתב איומים נשלח לשופטת העליון ברוןקובי רוזן21
משמר בתי המשפט הגיש הבוקר תלונה במשטרה על מכתב איומים שנשלח לביתה של שופט בית המשפט העליון, כנת ברון. הרשות השופטת: "תוצאה ישירה של הסתה" (אקטואליה)
שופט בג"ץ שלח תובע לבית דין: הם קובעיםשופט בג"ץ שלח תובע לבית דין: הם קובעיםאבי רבינא11
"בית הדין הוא אשר קובע את היהדות", כתב השופט ניל הנדל ושלח את העותרים לבית המשפט העליון, לקיים את הדיון בבית הדין הרבני. מדובר במקרה חריג שבג"ץ אינו פוסק לבד (בארץ)
בית המשפט העליוןזעם חרדי: בתי המשפט יפעלו בתשעה באביוני גבאי17
עורכי הדין החרדים זועמים בעקבות ההחלטה על קיצור הפגרה והפעלת בתי המשפט בצום תשעה באב: "ההחלטה פוגעת בציבור עורכי הדין שומרי המסורת" • כל הפרטים (ארץ)
נתניהו ובכירי הליכוד בבית המשפט, היוםמשפט נתניהו: תמונה אחת שווה אלף מיליםישי כהן20
רגע לפני שהחל משפטו, הצטלם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, עם בכירי שרי 'הליכוד' באולם בית המשפט הסמוך • לצידו של נתניהו נעמדו בין היתר: כץ, רגב, אוחנה וגלנט (ארץ)
אילוסטרציההקנס ל'גביר המעגן': ישלם כמיליון שקליםדניאל הרץ19
תקדים היסטורי בפרשת 'הגביר המעגן': שופטי בית המשפט העליון פסקו פה אחד כי עליו לשלם 5,000 שקלים עבור כל יום עיגון וחייבו אותו בקנס מצטבר של 920 אלף שקלים (משפט)
אוחנה ומזוזהשר אוחנה ערער על החלטת השופט מזוזכיכר השבת5
שר המשפטים אמיר אוחנה הגיש ערעור לנשיאת בית המשפט העליון השופטת חיות על החלטתו של השופט מזוז שלא לפסול את עצמו; "פגיעה ממשית בטוהר ההליך המשפטי" (אקטואלי)
צפו: הנזיפה של חיות בעותרת נגד נתניהוצפו: הנזיפה של חיות בעותרת נגד נתניהוקובי רוזן31
במהלך סיכום טיעוניה נגד האפשרות שיטילו על בנימין נתניהו את הרכבת הממשלה, אמרה עו"ד הולץ-לכנר כי: "בנפול המבצר אין עוד מציל לכולנו", הנשיאה חיות נזפה בה (משפט)
העימות בין פרקליט נתניהו לנשיאת העליוןהעימות בין פרקליט נתניהו לנשיאת העליוןיוני גבאי41
במהלך הדיון בבג"צ, העוסק בשאלה האם ח"כ שהוגש נגדו כתב אישום יכול להרכיב ממשלה, התפתח עימות בין פרקליטו של רה"מ לנשיאה חיות; האם מלוא כל הארץ משפט? (חדשות)
במקום מאה אלף איש, מניין! הכותל, הבוקרבמקום מאה אלף איש, מניין! הכותל, הבוקרחיים גולדברג10
ברחבת הכותל המערבי התקבצו הבוקר (ראשון) ג' דחול המועד פסח, מניין מתפללים לברכת כהנים המסורתית, זאת במקום עשרות האלפים - מדי שנה • כך זה נראה (אקטואליה)
תמונת אילוסטרציהרק 18 חודשי מאסר לאביו של המחבל מברקןכיכר השבת3
בית המשפט הצבאי גזר 18 חודשים מאסר על אביו של המחבל מברקן. אמו שוחררה אתמול ממאסר • האבא של קים הי"ד דורש ערעור: "התקיימה הצגה ולא משפט צדק" (בארץ)
עורך דין חרדי לבית משפט: "שחררו עצורים"עורך דין חרדי לבית משפט: "שחררו עצורים"שלומי זייבלד6
מדינות רבות בעולם שחררו אלפי עצורים בשל התפשטות נגיף הקורונה, וגם בישראל יש מי שדורש מביהמ"ש לשחרר מאות השוהים במעצר עד תום ההליכים. הפרקליטות מתנגדת (ארץ)
לוח כיתהלוח נפל על תלמידה. הפיצוי: 190,000 ש"חכיכר השבת4
התלמידה החרדית הגישה תביעה לאחר שלוח הכיתה נפל עליה ופגע בצווארה. בתום משא ומתן, הצדדים הגיעו להסכם פשרה שניתן לו תוקף משפטי על סכום הפיצוי שתקבל (בארץ)
חקירה נגד יונתן פולק - אך לא נגד 'הארץ'חקירה נגד יונתן פולק - אך לא נגד 'הארץ'כיכר השבת7
היועץ המשפטי לממשלה החליט כי יפתחו בחקירה פלילית נגד פעיל השמאל יונתן פולק, בחשד לעבירות של הסתה לאלימות והסתה לטרור, בשל מאמרי דעה שפרסם בעיתון הארץ (בארץ)
נקבע הדיון הראשון במשפט ראש הממשלהנקבע הדיון הראשון במשפט ראש הממשלהדוד הכהן13
בין אם ינצח בבחירות ובין אם לא, ראש הממשלה נתניהו יהיה חייב להתייצב במשפט שיפתח נגדו בשלושת התיקים בהם הוא חשוד - לפחות לדיון הראשון, שנקבע היום ל-17.03 (ארץ)
תמונת אילוסטרציההחשד: פרץ לתוך בית הכנסת וגנב מזגניםחיים גולדברג
במהלך דיון שנערך בבית משפט טענה המשטרה כי החשוד פרץ לבית הכנסת וגנב משם את המזגנים, אך הגנב הודה בגניבה והכחיש את הפריצה. לטענתו, הם היו בחוץ (אקטואלי)
סכסוך גירושין: הוציאה צו עיכוב לבעל ונקנסהסכסוך גירושין: הוציאה צו עיכוב לבעל ונקנסהכיכר השבת4
אישה מחו"ל טענה בפני בית הדין הרבני כי יש חשש שבעלה יעגן אותה, ולכן ביקשה למנוע ממנו לצאת מהארץ • כאשר התברר כי הם כלל לא פתחו בהליך גירושין, נקנסה (אקטואלי)
נתניהו, בהתייחסות לחשדות נגדו. ארכיוןאלו השופטים שיכריעו את גורלו של ראש הממשלה נתניהוחיים גולדברג27
תיקי השוחד, המרמה והפרת האמונים, בהם חשוד ראש הממשלה בנימין נתניהו, יידונו בפני הרכב שופטים, שנקבע היום בבית המשפט המחוזי ב י-ם- זמן מה לפני הבחירות (חוק)
ינאי, הי"דרוצחו של ינאי ויסמן הי"ד ישלח למאסר עולםכיכר השבת2
בית משפט הצבאי לערעורים קבע כי העונש של רוצחו של סמ"ר ינאי ויסמן בפיגוע הקשה במתחם סניף רמי לוי בשער בנימין יוחמר, והוא יישלח לכלא למאסר עולם (אקטואליה)
חרדי תובע: נולד עם שיתוק מוחין בגלל התרשלותחרדי תובע: נולד עם שיתוק מוחין בגלל התרשלותכיכר השבת
חרדי בן 22 שסובל משיתוק מוחין, אפילפסיה והפרעות קשב וריכוז קשות, תובע מיליוני שקלים מבית חולים איכילוב, לאחר שלטענתו זה נגרם בשל התרשלות רופאים בשעת הלידה (בארץ)
שני לוי ע"המות הכלה שהתחשמלה: הוגשו כתבי אישוםדוד הכהן6
הפרקליטות הגישה כתב אישום נגד נדב לוי ואליהו יחיא בגין גרימת מותה ברשלנות של הכלה שני ברדיצ'בסקי ז"ל, אשר התחשמלה למוות בביתה, ימים לאחר חתונתה (חוק ומשפט)
הכותל, תמונת ארכיוןשוטר היכה מתפללת בכותל - ומחק מהדיווחחיים גולדברג4
לפי העובדות המתוארות בכתב האישום, המתלוננת צעקה "היטלר" ו"נאצי" על השוטר, אך הוא מואשם בשל העובדה שתקף אותה - והשמיט את תקיפתה מתוך הדו"ח שכתב (ארץ)
ניר חפץ תובע חצי מיליון ש"ח מיאיר נתניהוניר חפץ תובע חצי מיליון ש"ח מיאיר נתניהוכיכר השבת2
עד המדינה בתיק 4000, תובע חצי מיליון ש"ח מבנו של ראש הממשלה, בטענה כי צייץ פרסומים שגויים, פגע בפרטיותו ופעל כדי "למקסם את נזקי התובע", כלשון התביעה (חדשות)

חוק ומשפט

החדשות הכי חמות מעולם המשפט. משפט אזרחי ופלילי מטובי הכותבים בתקשורת החרדית. סיקור פרשיות ומשפטים, ומאמרים ומדריכים משפטיים שימושיים

כיכר facebook
יוסף ויצמן, עו"ד
יוסף ויצמן, עו"ד
בין 'זכויות עבודה' ל'איסור סחיטה' // מאמר
ד' בתמוז תשפ8
הלכת 'דרעי ופנחסי' חייבת חישוב מסלול מחדש
עו"ד גדליהו בן שמעון
הלכת 'דרעי ופנחסי' חייבת חישוב מסלול מחדש
א' בכסלו תשפ6
דוד רוזנטל
דוד רוזנטל
אמון הציבור במערכת החוק והמשפט קרס
י"ב בחשוון תשפ12