אוחילה..  איה מקום..  איה מקום..  איילת שקד
מנדלבליט: לא לחצו על עדים בתיקי נתניהומנדלבליט מכחיש: "לא הופעל לחץ על עדים בתיקי נתניהו"
י' באלול תשעט | 10.09.19
אחרי הפרסום על הלחץ שהפעילו על שאול אלוביץ' בחקירה, מבהיר היועץ המשפטי לממשלה במכתב ליו"ר לשכת עורכי הדין כי בניגוד לתמלילים שנחשפו, לא לחצו על העדים (בארץ)
לווית מחבל, אילוסטרציהבג"ץ התיר לצה"ל להחזיק בגופות מחבליםדוד הכהן3
בג"ץ שינה את עמדתו, וקבע כי לצורך ניהול משא ומתן עם ארגוני הטרור, בניסיון לשחרר גופות חיילים, למפקד הצבאי יש סמכות להורות על קבורה ארעית של גופות מחבלים (אקטואלי)
האם החסינות לנתניהו תעזור לאריה דרעי?האם החסינות לנתניהו תעזור לאריה דרעי?כיכר השבת9
האם הרצון להעניק חסינות לראש הממשלה ישפיע על אריה דרעי? ומהי בכלל חסינות משפטית? • "המחלקה המשפטית" בהגשתו של עו"ד יוסף ויצמן - פרק רביעי • צפו (חוק ומשפט)
ייפוי כוח מתמשך: תכנון העתיד בצורה המיטביתייפוי כוח מתמשך: תכנון העתיד בצורה המיטביתעו"ד אילן הלפרין
משפחות רבות נאלצות להתמודד לצערן עם התדרדרות במצב הרפואי של אחד ההורים או אף שניהם שלעתים מלווה גם בהתדרדרות נפשית שמצריכה התמודדות והכנה (משפטי)
תימן, מראה כלליתלמיד ישיבה הורשע ויגורש מישראל לתימןדוד הכהן37
למרות שלישראל אין יחסים דיפלומטיים עם תימן, החליטה המדינה לגרש לשם את אברהם סלם אלחדאד, שהוכרז כשוהה בלתי חוקי אחרי שהורשע בגין ביצוע מעשים חמורים (חדשות)
אריה דרעיידיעות: המלצת ניצן תאומץ על ידי היועמ"שקובי רוזן30
היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט צפוי לקבל את המלצת פרקליט המדינה שי ניצן ולהעמיד לדין את השר אריה דרעי לאחר הבחירות, כך מדווח 'ידיעות אחרונות' (אקטואליה)
אריה דרעיפרקליט המדינה: להעמיד לדין את יו"ר ש"סקובי רוזן65
פרקליט המדינה שי ניצן ממליץ ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט להגיש כתב אישום נגד יו"ר ש"ס אריה דרעי • העבירות: הלבנת הון, מרמה, הפרת אמונים ושיבוש (חדשות)
זירת רצח. אילוסטרציהבני ברק: הבן מואשם ברצח אמו בליל שבתקובי רוזן6
הפרקליטות תגיש היום כתב אישום נגד תושב בני ברק בחשד לרצח אמו בליל שבת קודש בחודש שעבר: "דקר את אמו מספר פעמים באמצעות סכין עד אשר הביא למותה" (חדשות)
בג"ץ ביטל את הפסק שהתיר אירוע בהפרדהבג"ץ ביטל את הפסק שהתיר אירוע בהפרדהישי כהן65
שופטי בג"ץ קבעו כי לבית המשפט המחוזי לא היה אפשרות לפסוק אחרת מבית משפט השלום, והחזיר את קביעת השופט הראשון כי אסור היה לערוך את האירוע הערב בהפרדה (בארץ)
תמונת אילוסטרציה, למצולם אין קשר לכתבהנעצר כי נראה "נער גבעות" וקיבל פיצוי כספיכיכר השבת8
השוטר הודה בכתב ההגנה כי ביקש מהקטין להזדהות רק בגלל שהוא "נראה כנוער גבעות" ולאחר מכן נעצר ונאזק שלא כחוק. הקטין תבע, ויקבל פיצוי בסכום של 2,800 ש"ח (בארץ)
זועביאישום בכפוף לשימוע נגד חנין זועבי ובל"דכיכר השבת7
מנדלבליט הודיע כי החליט להגיש כתב אישום בכפוף לשימוע נגד חנין זועבי ומפלגת בל"ד בגין עבירות זיוף ומרמה כלפי מבקר המדינה, בבחירות לכנסת ולרשויות המקומיות (חדשות)
כץמסתמן: האישום נגד השר כץ - ללא השוחדדניאל הרץ
היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, צפוי להגיש בימים הקרובים כתב אישום כנגד שר הרווחה חיים כץ. אם אכן יוגש נגדו אישום, הוא ייאלץ להתפטר מתפקידו בממשלה (חדשות)
מעצר אחד הסייענים בפיגועהעונש על סיוע למחבל: שנת מאסר בלבדקובי רוזן4
בית המשפט הצבאי גזר על אחיו של המחבל מברקן שנת מאסר בפועל ושנת מאסר על תנאי, בשל אי מניעת החזקת נשק ובשיבוש הליכי חקירה • "נדרוש מהתביעה לערער" (ארץ)
עו"ד, אילוסטרציהעו"ד חרדי: ישראל בלי 'ידיד' - כמו גוף בלי לבאסף מגידו4
עמותת ידיד, ארגון הסיוע המשפטי חברתי הגדול בישראל הודיע על כניסתו להליכי פירוק. עו"ד פרופ' יובל אלבשן, מסביר בראיון מדוע זה קרה, וכיצד ניתן למנוע את הסגירה (אקטואלי)
רון קובי בבג"צ, בשבוע שעברבג"צ לצד אריה דרעי: דחה את בקשת קוביישי כהן32
שלושה שופטי בג"צ, בראשות הנשיאה אסתר חיות, דחו את בקשת רון קובי ואישרו את החלטת שר הפנים אריה דרעי להחזיר את חברי מועצת העיר לתפקידם בעיריית טבריה (ארץ)
ביהמ"ש הרחיק את ברק כהן מאבנר נתניהוביהמ"ש הרחיק את ברק כהן מאבנר נתניהוקובי רוזן10
בית משפט החליט להוציא צו הרחקה לעו"ד ברק כהן, שהטריד את אבנר נתניהו, בנו של ראש הממשלה. בדיון אמר כי הוא לא מעוניין באבטחה והוסיף: אני לא אכנס בחיים לפוליטיקה (ארץ)
ילד חרדי, אילוסטרציההילד איבד את ראייתו בחיידר ויפוצה במיליוןאבי רבינא4
מעיין החינוך התורני, משרד החינוך, תלמוד תורה בוסטון וחברת הביטוח, יפצו בסכום של יותר ממיליון ש"ח, ילד שאיבד את ראייתו, לאחר שנפגע מידית של דלת בזמן ההפסקה (ארץ)
מנהלים קבוצת וואטסאפ? עוה"ד מזהיריםמנהלים קבוצת וואטסאפ? עוה"ד מזהיריםהכיכר המשפטית4
הצעד השנוי במחלוקת של שר המשפטים החדש אמיר אוחנה - פיטורי מנכ"לית המשרד; הסערה בספרייה שנחשפה ב'כיכר השבת' וכיצד תתבעו משרד ממשלתי • צפו בתוכנית (משפטי)
החולה תובע: הרופאים לא אבחנו את הסרטןהחולה תובע: הרופאים לא אבחנו את הסרטןקובי רוזן2
בדיקות הדם שלו היו חריגות במשך שמונה שנים, אך הממצאים לא זכו להתייחסות. כעת, תובע החולה הסופני, גבר בשנות השבעים, פיצוי כספי מקופת חולים 'כללית' (משפט)
ביהמ"ש: הרש"פ אחראית לעינוי משת"פיםביהמ"ש: הרש"פ אחראית לעינוי משת"פיםדניאל הרץ1
בית המשפט המחוזי קבע כי הרשות הפלסטינית אחראית לעינויי המשת"פים וכי עליה לפצותם. מדובר בתביעה של שמונה משת"פים שהצליחו להימלט לשטח ישראל (משפט)
רון קובי בסכנת הדחה: מהו מעמדו המשפטירון קובי בסכנת הדחה: מהו מעמדו המשפטיכיכר השבת7
המשפטנים מסבירים: רון קובי יסיים כנראה בקרוב את תפקידו כראש עיר - בניגוד לדעת הבוחר, האם על בית המשפט להתערב? • 'המחלקה המשפטית', הפרק השני • צפו (משפט)
בחינות עורכי הדין: זינוק באחוז המצליחיםבחינות עורכי הדין: זינוק באחוז המצליחיםליטל דוברוביצקי, שירות כלכליסט
הציון העובר בבחינת ההסמכה עומד על 60. אחוז העוברים של כלל הנבחנים בבחינה הנוכחית הוא 54% והציון הממוצע הוא 60.8 - עליה לעומת הנתונים בשנים קודמות (חדשות)
נציב התלונות דחה תלונה על שופט שנרדםנציב התלונות דחה תלונה על שופט שנרדםענת רואה, כלכליסט3
תלונת מתדיינת נגד השופט שנרדם פעמיים במהלך דיון נדחתה אף מבלי שהנציב פנה לבקש את תגובתו: "אף אם השופט נרדם - לא ניתן לומר כי התנהגותו בלתי ראויה" (משפט)
הרש"פ תפצה במיליארד ש"ח נפגעי טרורהרש"פ תפצה במיליארד ש"ח נפגעי טרורכיכר השבת3
החלטה תקדימית של בית המשפט המחוזי בירושלים קובעת: הרשות הפלסטינית אחראית לפיגועי האינתיפאדה השנייה, ותשלם פיצויים בסך מיליארד ש"ח למשפחות הנפגעים (ארץ)
יאיר נתניהו ניצח בתביעה נגד אייבי בנימיןיאיר נתניהו ניצח בתביעה נגד אייבי בנימיןכיכר השבת3
בנו של ראש הממשלה תבע את הפעיל החברתי לאחר שזה דיווח כי נתניהו הפעיל את המוסד להנפיק דרכון זר ליאיר נתניהו, ויקבל פיצוי על סך 20,000 ש"ח מאייבי בנימין (משפט)
כרמל מעודה, הבוקר בבית המשפטכתב אישום מטלטל נגד 'הגננת המתעללת'קובי רוזן43
יממה לאחר שביתה הוצת, הפרקליטות הגישה הבוקר כתב אישום חמור נגד כרמל מעודה החשודה בהתעללות בילדים בהם טיפלה: "פגעה בתינוקות ובפעוטות רכים" (חוק ומשפט)

חוק ומשפט

החדשות הכי חמות מעולם המשפט. משפט אזרחי ופלילי מטובי הכותבים בתקשורת החרדית. סיקור פרשיות ומשפטים, ומאמרים ומדריכים משפטיים שימושיים

כיכר facebook
ייפוי כוח מתמשך: תכנון העתיד בצורה המיטבית
עו"ד אילן הלפרין
ייפוי כוח מתמשך: תכנון העתיד בצורה המיטבית
ד' באלול תשעט
מקרים הפתוחים לפרשנות מחייבים עו"ד
עורכת הדין שרונה תגר
הקשחה של ממש בפרשנות הוועדות הרפואיות
י"ד באייר תשעט