היועמ"ש אביחי מנדלבליטאלו סעיפי האישום נגד יו"ר ש"ס אריה דרעי
כ"ד בטבת תשפא | 08.01.21
עסקת נדלן בשכונת גבעת שאול, הכנסות מחברת גרין אושן והכנסות מחברת בת של אגד וממשה הבא • אלו סעיפי כתב האישום - בכפוף לשימוע - נגד יו"ר ש"ס אריה דרעי (אקטואלי)
הנשיאה חיות, בהיכל 'העליון'"שליטי הארץ"; הליכוד בקמפיין נגד בג"ץיוני גבאי5
באווירת הבחירות המתחממת, מניף הליכוד לראשונה את דגל המלחמה באקטיביזם השיפוטי ומבטיח לטפל בו, על רקע הדיון בבג"ץ בתוקפו של 'חוק הלאום' • נתניהו: "אין לו סמכות" (חוק)
הרב עופר אלמליחהוגש כתב אישום נגד הרב הראשי של שב"סקובי רוזן19
פרקליטות המדינה הגישה כתב אישום נגד הרב עופר אלמליח, מי ששימש כרבה הראשי של שירות בתי הסוהר • החשד: תוכנית להונות ולגנוב את שב"ס באמצעות עמותה (אקטואלי)
מפיק: איציק אוחנההצוללות ותיקי נתניהו; עו"ד ציון אמיר בראיוןישי כהן4
ההחלטה הלקים ועדת בדיקת לפרשת הצוללות; חקירות ראש הממשלה; התערבות בג"צ בחוקי יסוד והסחבת בתיקי דרעי וליצמן. פרקליט הצמרת ציון אמיר בראיון לישי כהן באולפן (TV)
הרב אוחיון הי"דבג"ץ אישר את הרס בית הרוצח של הרב שיקובי רוזן20
למעט השופט מני מזוז, שנותר בדעת מיעוט נגד הרס בית המחבל שרצח בדקירות אכזריות את האברך בפתח תקווה, בג"ץ מכריע היום לדחות את עתירת המחבל ומשפחתו (בארץ)
הפגנה נגד היועמ"ש מנדלבליט'פרשת משפטים, בושה': מלמול גרם למעצרדוד הכהן67
שכנה של היועמ"ש אביחי מנדלבליט מתארת, כי אולצה לחלל שבת ולנסוע לחקירה במשטרה בחשד ל'הטרדת איש ציבור', רק כי לחשה לו 3 מילים: 'פרשת משפטים בושה' (חוק ומשפט)
מפיק: איציק אוחנהניצן: "למה שאבוא להפיל את ביבי". צפוישי כהן77
פרקליט המדינה לשעבר הגיע לאולפן 'כיכר', והסביר: "אני עושה את זה - פעם ראשונה מתראיין לחרדים - כי אני יודע שהרבה מאוד מהצופים שלכם חושבים שעשיתי קנוניה" (ארץ)
אילוסטרציההשלכות הקורונה על הפרות חוזים עסקייםכיכר בשיתוף המרכז לגישור ובוררות
הסגר שנכפה, סגירת עסקים, ומשבר כלכלי קשה מנעו מרבים לעמוד בהסכמים עליהם חתמו ולהם התחייבו. מי אשם? הקורונה, הנסיבות, עטלף סיני.. כשאף צד לא באמת אשם, קשה להכריע מי ישלם את המחיר (משפט, מקודם)
בית המשפט: מלכה לייפר תוסגר לאוסטרליהבית המשפט: מלכה לייפר תוסגר לאוסטרליהחיים גולדברג40
המורה החרדית המואשמת באוסטרליה בהתעללות בתלמידותיה, תוסגר מישראל לאחר שבג"צ דחה את הערעור וקביעת בית המשפט • עורכי דינה צפויים לערער שוב (חדשות)
הפרקליטות, אלשיך, מח"ש וחקירות נתניהוהפרקליטות, אלשיך, מח"ש וחקירות נתניהוכיכר השבת11
המפכ"ל לשעבר רוני אלשיך פעל נגד מח"ש, ובעתירה שהוגשה לבית משפט נטען כי "המחלקה משותקת", בגיבוי הפרקליטות, בגלל החקירות נגד ראש הממשלה נתניהו (ארץ)
התפתחות משפטית מסתורית ב'תיק זדורוב'התפתחות משפטית מסתורית ב'תיק זדורוב'כיכר השבת29
משפט חוזר או שחרור מוקדם? השופט קבע דיון נוסף לגבי החשוד ברצח תאיר ראדה, העמור כבר 14 שנה למרות טענותיו כי הוא חף מפשע, ולא ביצע את הרצח המזעזע (ארץ)
שופטי בג"ץ פסקו: לפנות את הישוב ממקומושופטי בג"ץ פסקו: לפנות את הישוב ממקומודניאל הרץ15
לאחר כעשור של עינוי דין, הכריע בג"ץ את גורלו של היישוב מצפה כרמים, הסמוך לכוכב השחר, וקבע כי למרות שטעות של המדינה גרמה לתסבוכת, יש לפנותו בתוך 3 שנים (משפט)
אילוסטרציהרעשי הרקע של הקורונה: חוזים עסקיים שעלו על שרטוןכיכר בשיתוף המרכז לגישור ובוררות1
הכאוס שיצרה הקורונה בשוק החוזי, גררה חברות ופרטיים לפתחי ביהמ"ש • המרכז הישראלי לגישור מציע צוות מומחים מהשורה הראשונה שיפתור סכסוכים בהסכמה(משפט, מקודם)
תקף שוטר בפיגוע - ושוחרר: "הגן על עצמו"תקף שוטר בפיגוע - ושוחרר: "הגן על עצמו"חיים גולדברג30
פלסטיני שתקף שוטרים בזירת פיגוע הדקירה אמש בירושלים, שוחרר היום על ידי בית המשפט למעצר בית • עורך דינו הסביר כי "אינסטינקטיבית, הוא ניסה להגן על עצמו" (חדשות)
כתב אישום נגד עד המדינה בפרשות נתניהוכתב אישום נגד עד המדינה בפרשות נתניהוכיכר השבת
הפרקליטות הגישה כתב אישום נגד ארי הרו בגין מרמה והפרת אמונים בפרשת חברת 3H גלובל שהיתה בבעלותו • הרו, הוא עד המדינה בפרשות 1000 ו-2000 של ראש הממשלה (ארץ)
גם בית המשפט הכריע: "שופר הגזול - כשר"גם בית המשפט הכריע: "שופר הגזול - כשר"דניאל הרץ9
לולב גזול פסול. מה דינו של שופר גזול? בשבוע האחרון בימ"ש המחוזי בירושלים דחה ערעור, וקיבל את פסק הדין של בית המשפט השלום בירושלים, הקובע כי שופר גזול הוא כשר (חוק)
אבו מאזןהיועמ"ש: לרש"פ רשות לפעול רק לפי האינטרס הישראלידניאל הרץ
חוות דעת של היועמ"ש שנמסרה לבית המשפט קבעה כי מותר לרשות הפלסטינית לפעול רק לפי האינטרס של ישראל וכי אין לה סמכות משפטית לפעול כנגד ישראל (חדשות משפט)
בית המשפט העליוןהשופטים פרסמו את "רשימת ההימנעויות"דניאל הרץ8
שופטי בית המשפט העליון פרסמו את רשימת הגופים שאינם יכולים לדון בהם בשל ניגוד אינטרסים או היכרות קודמת, כמו גם את עורכי הדין שאינם יכולים להופיע בפניהם (חוק ומשפט)
בין 'זכויות עבודה' ל'איסור סחיטה' // מאמרבין 'זכויות עבודה' ל'איסור סחיטה' // מאמריוסף ויצמן, עו"ד8
עובדים ועובדות מחפשים את המעסיקים שלהם, פשוטו כמשמעו. מבצעים בדיקה מעמיקה איפה המעסיק נפל ולא מילא עד הסוף את חובותיו החוקיות, ומאיימים בתביעה (טור)
בהרחבת דירה לשכנים יש את המילה האחרונהבניתם ללא הסכמת השכנים? תיאלצו להרוסחיה כהן11
החלטתם להרחיב את הבית, השגתם היתר בנייה אך השכנים מתנגדים? הבנייה אינה חוקית ותיאלצו לספוג את ההשלכות • אתם חייבים להכיר את הסעיף בחוק שעלול לפגוע בכם (בארץ)
צעירות בדואיות ב'פזורה'בדואים מואשמים: 'חיתנו בנותיהם הקטינות'דוד הכהן4
בפעם הראשונה מאז אושר 'חוק גיל הנישואין' בשנת 1950, מואשמים תושבי הפזורה בנגב כי השיאו את בנותיהם הקטינות - בחלק מהמקרים לגבר המבוגר מהן בשנים רבות (אקטואליה)
השופטת ענת ברוןמכתב איומים נשלח לשופטת העליון ברוןקובי רוזן21
משמר בתי המשפט הגיש הבוקר תלונה במשטרה על מכתב איומים שנשלח לביתה של שופט בית המשפט העליון, כנת ברון. הרשות השופטת: "תוצאה ישירה של הסתה" (אקטואליה)
שופט בג"ץ שלח תובע לבית דין: הם קובעיםשופט בג"ץ שלח תובע לבית דין: הם קובעיםאבי רבינא11
"בית הדין הוא אשר קובע את היהדות", כתב השופט ניל הנדל ושלח את העותרים לבית המשפט העליון, לקיים את הדיון בבית הדין הרבני. מדובר במקרה חריג שבג"ץ אינו פוסק לבד (בארץ)
בית המשפט העליוןזעם חרדי: בתי המשפט יפעלו בתשעה באביוני גבאי17
עורכי הדין החרדים זועמים בעקבות ההחלטה על קיצור הפגרה והפעלת בתי המשפט בצום תשעה באב: "ההחלטה פוגעת בציבור עורכי הדין שומרי המסורת" • כל הפרטים (ארץ)
נתניהו ובכירי הליכוד בבית המשפט, היוםמשפט נתניהו: תמונה אחת שווה אלף מיליםישי כהן20
רגע לפני שהחל משפטו, הצטלם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, עם בכירי שרי 'הליכוד' באולם בית המשפט הסמוך • לצידו של נתניהו נעמדו בין היתר: כץ, רגב, אוחנה וגלנט (ארץ)
אילוסטרציההקנס ל'גביר המעגן': ישלם כמיליון שקליםדניאל הרץ19
תקדים היסטורי בפרשת 'הגביר המעגן': שופטי בית המשפט העליון פסקו פה אחד כי עליו לשלם 5,000 שקלים עבור כל יום עיגון וחייבו אותו בקנס מצטבר של 920 אלף שקלים (משפט)

חוק ומשפט

החדשות הכי חמות מעולם המשפט. משפט אזרחי ופלילי מטובי הכותבים בתקשורת החרדית. סיקור פרשיות ומשפטים, ומאמרים ומדריכים משפטיים שימושיים

כיכר facebook
יוסף ויצמן, עו"ד
יוסף ויצמן, עו"ד
בין 'זכויות עבודה' ל'איסור סחיטה' // מאמר
ד' בתמוז תשפ8
הלכת 'דרעי ופנחסי' חייבת חישוב מסלול מחדש
עו"ד גדליהו בן שמעון
הלכת 'דרעי ופנחסי' חייבת חישוב מסלול מחדש
א' בכסלו תשפ6
דוד רוזנטל
דוד רוזנטל
אמון הציבור במערכת החוק והמשפט קרס
י"ב בחשוון תשפ12